Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak valami infók a napkelet...

Vannak valami infók a napkeleti bölcsekről?

Figyelt kérdés

Valami írásos emlék, hogy honnan tudták, hogy el fog jönni a Messiás, hogy pont akkor amikor??

Ha jól tudom ők maguk nem voltak zsidók, mivel keletről jöttek, mégis hittek Benne. Honnan jöttek, melyik országból??

Tudtok valamit róluk?

Ha jól emlékszek a történetre, "maguktól" jöttek, de a Lélek indíttatására mentek el egy másik úton. Szóval valaki előttük "megjövendölte", hogy el fog jönni Jézus, és gondolom, nem csak a zsidó próféták.

A zsidók azt hitték, hogy "felnőttként" fog eljönni, de a bölcsek, gondolom, tudták, hogy egy gyermeket kell keresniük. Ők miért, honnan tudták jobban, mint a zsidók??



2013. dec. 15. 14:26
1 2
 11/15 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Mivel mint írod járatlan vagy a Bibliában, amikor még én is az voltam, ezt olvastam a kérdéseddel kapcsolatban. Egyszerű és érthető:

Egy csillag embereket vezet


Amikor elhagyták Jeruzsálemet, a csillag újra megjelent. Keleti származású emberek ők, és a csillagokat tanulmányozzák. Úgy vélik, ez az új csillag egy fontos személyhez vezeti őket.


Amikor megérkeztek Jeruzsálembe, megkérdezték:


— Hol van az a gyermek, akinek a zsidók királyává kell lennie? [Az izraelitákat zsidóknak is szokták nevezni.] Még keleten pillantottuk meg először a gyermek csillagát. Útnak indultunk hát, hogy imádjuk őt.


Heródes, aki király Jeruzsálemben, ennek hallatán nyugtalanná vált. Nem akarta, hogy más uralkodjon helyette. Hívatta hát a papi elöljárókat, és megkérdezte tőlük:


— Hol fog megszületni a megígért király?


— A Biblia szerint Betlehemben — hangzott a válaszuk.


Heródes ekkor magához hívatta a keletről jött férfiakat, és így szólt:


— Keressétek meg a gyermeket, és ha megtaláltátok, tudassátok velem, hogy én is elmehessek hozzá, és imádhassam.


Igazából azért akarta megtalálni Jézust, hogy megölje.


A csillag egészen Betlehemig vezeti a férfiakat, és megáll a hely fölött, ahol a gyermek tartózkodik. A házba belépve megtalálják Máriát és a kis Jézust. Ajándékokat vesznek elő, és Jézusnak adják őket. Ám Jehova később álomban figyelmezteti a férfiakat, hogy ne menjenek vissza Heródeshez. Ezért más úton térnek vissza hazájukba.


Mikor Heródes tudomást szerez róla, hogy a keleti férfiak hazamentek, nagyon dühös lesz. Parancsot ad, hogy öljenek meg Betlehemben minden kétéves és annál kisebb fiúgyermeket. Jehova azonban előre figyelmezteti Józsefet álomban, és József a családjával együtt Egyiptomba menekül. Idővel, amikor értesül Heródes haláláról, Máriával és Jézussal hazatér Názáretbe. Ott nő fel Jézus.


Szerinted ki idézte elő, hogy az az új csillag felragyogjon? Nos, a férfiak a csillag megpillantása után először Jeruzsálembe mentek. Sátán, az Ördög meg akarta ölni Isten Fiát, és tudta, hogy Heródes király majd az életére tör. Logikus, hogy csakis Sátán állhatott a csillag megjelenése mögött.


Máté 2:1–23; Mikeás 5:2.

2013. dec. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek a válaszát

Zitus az utolsó hozzászólásoddal nem értek egyet, vagyis ezzel a résszel: 'Szerinted ki idézte elő, hogy az az új csillag felragyogjon? Nos, a férfiak a csillag megpillantása után először Jeruzsálembe mentek. Sátán, az Ördög meg akarta ölni Isten Fiát, és tudta, hogy Heródes király majd az életére tör. Logikus, hogy csakis Sátán állhatott a csillag megjelenése mögött. ' - 1.ami nincs benne a Bibliában azt nem lehet kitalálni, hogy mégis hogyan történhetett

2. tegyük fel igazad van(bár szerintem nincs), és az ördög idézte elő, hogy felragyogjon a csillag(van neki hatalma erre??), az Úr megengedte volna ezt neki?? Hiszen Ő teremtette a világot, miért adna neki hatalmat, engedélyt erre. Hamarabb szerintem arra adott engedélyt, hogy Heródest manipulálja. De mint mondtam ezt nem tudhatjuk, szóval ezzel nem is igen kéne foglalkozni.

De erre a kérdésre szeretnék választ kapni: Van az ördögnek hatalma a természeten?? Az embereken van, azt tudom.

2013. dec. 16. 13:59
 13/15 anonim ***** válasza:
65%

Szia!


Nos itt az eredti görög szövegben a mágosz szó szerepel, ami latinunosan mágus :-). Jelentése: perzsa-babiloni bölcs, pap, csillagász. Ezeket a napkeleti vagyonos és művelt embereket bizonyára maga a Szentlélek tanította, megelégítve az igazság utáni éhségüket és szomjúságukat.


Különösen ismert lehetett körükben Isten egykori mezopotámiai prófétájától Bálámtól származó jövendölés, amely szerint "csillag származik Jákobból, és királyi pálca támad Izraelből" (IV. Móz. 24:17). Véleményem szerint ebből a próféciából kiindulva figyelhették meg a Messiás király születését jelző csillag feltűnését.


Üdv. Péter

2013. dec. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 KZitus ***** válasza:

Szervusz


"De erre a kérdésre szeretnék választ kapni: Van az ördögnek hatalma a természeten?? Az embereken van, azt tudom."


Abból kiindúlva, hogy Sátán valamikor "oltalmazó kérub" (Ezékiel 28,14)volt, mielőtt gonoszá vált, olyan hatalmat kapott annak idején Istentől, amellyel támogathatta, segíthette volna az egyre szaporodó emberi társadalmat. Ezzel együtt járhatott az is, hogy bizonyos hatalmat kapott a természet fölött is.

Honnan tudhatjuk ezt?

A Biblia azt írja Sátánról, hogy ő „a hazugság atyja” és ’az őskígyó’. Mindkét kifejezés kétségtelenül arra utal vissza, hogy Sátán egy látható élőlény, egy kígyó által vette rá Évát, hogy szegje meg Isten parancsát .

Ha Sátán manipulálni tudott egy állatot, van (bizonyos)hatalma a természet fölött.

Másik példa:

2Mózes 7:10-13 " Mózes és Áron tehát bementek a fáraóhoz, és pontosan úgy tettek, amint Jehova parancsolta nekik. Áron a fáraó és a szolgái elé dobta botját, és nagy kígyó lett abból. De a fáraó is hívatta a bölcseket és a varázslókat, s Egyiptom mágiát űző papjai maguk is megtették ugyanezt mágikus tudományukkal. Mindegyikük eldobta a maga botját, és azok is nagy kígyókká váltak; ám Áron botja elnyelte az ő botjukat. A fáraó szíve ennek ellenére konokká vált, és nem hallgatott rájuk, ahogy Jehova megmondta."


A napjainkban tpasztalható szélsőséges időjárást nem igazolja semmi, hogy Sátán "csinálná". De az embereket manipulálni tudja, hogy olyan dolgokat tegyen, amivel elő tudja idézni, el tudja érni, hogy tönkretegye Isten csodálatosan szép teremtésművét, - ami az otthonunk. Ez is egyik módja, ahogyan pusztíthatja a föld lakosságát, fájdalmat okozva az embernek. Ha Isten nem lépne közbe, rövidesen lakhatatlanná, azaz teljesen éltre alkalmatlannátenné Földünket. De ettől nem kell tartanunk, mert Isten ezt ígéri: Jelenések 11:18 "De megharagudtak a nemzetek, és eljött a te haragod, és a meghatározott idő arra, hogy megítéltessenek a halottak, és megadd jutalmukat rabszolgáidnak, a prófétáknak és a szenteknek és azoknak, akik félik a nevedet, kicsiknek és nagyoknak, és pusztulást hozz azokra, akik pusztítják a földet.”

2013. dec. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
köszi Zitus,
2013. dec. 18. 17:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!