Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A bibliai napkeleti bölcsek a...

A bibliai napkeleti bölcsek a mennybe kerültek? Így talán a gazdag is bejuthat Isten országába?

Figyelt kérdés

Vagy talán kitaláció az egész, hogy a három király tényleg létezett.

"Könnyebb a tevének a tű fokán átmenni, mint gazdagnak az Isten országába bejutni."

Mivel Jézus mondatával ellentétes. Ebben az esetben a három királynak szét kellett volna osztani vagyonát.


2011. jan. 13. 13:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Most vagy azt mondjuk, hogy a harom kiraly kitalacio, es akkor mivel "ezt sem igaz", dobhatjuk ki az egeszet, Jezusostul, gazdag emberestul, es tevestul egyutt - ebben ez esetben a kerdes teljesen felesleges.


Vagy elfogadjuk, hogy igaz - es akkor rajovunk, hogy a "gazdag embert" az korlatozta, hogy ragaszkodott a vagyonahoz, a foldi dolgokhoz. Ra igaz volt az, amivel a Satan Job-ot vadolta, hogy penzugyi megfontolasbol tiszteli Istent.

A teves dolog arrol szolt, hogy a gazdag ember nem hit/bizott elegge Istenben, hogy elhigyje, ha szetosza a vagyonat, Isten tobbet fog neki adni. Egyszeruen o a gazdagsagaban latta a tokeletesseget, nem pedig Isten koveteseben. Ezert mondta Jezus azt, amit. A gazdagsag ott kimondottan a vilagi javak, kivaltsagokat jelentette.

2011. jan. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Hi!1.A 3 királyokról nem ír a biblia.Legalábbis sehol nem írja,hányan voltak.

2.A biblia nem zárja ki a gazdagok üdvözülését,csak a pénzhez való hozzáállást szabályozza.1Tim 6:17 Azoknak, akik gazdagok e világon, mondd meg, hogy ne fuvalkodjanak fel, se ne reménykedjenek a bizonytalan gazdagságban, hanem az élő Istenben, aki bőségesen megad nékünk mindent a mi tápláltatásunkra;

1Tim 6:18 Hogy jót tegyenek, legyenek gazdagok a jó cselekedetekben, legyenek szíves adakozók, közlők,

1Tim 6:19 Kincset gyűjtvén magoknak jó alapul a jövőre, hogy elnyerjék az örök életet.

Nem azt mondja,hogy azoknak akik gazdagok,mond meg hogy legyenek szegények!!!!

1Tim 6:10 Mert minden rossznak gyökere a pénz szerelme: mely után sóvárogván némelyek eltévelyedtek a hittől, és magokat általszegezték sok fájdalommal.

Nem a pénzzel van a baj,hanem a pénz szerelmével,a pénz hajhászásával én annak Isten elé való helyezésével.


PEACE

2011. jan. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%

Mégis hol olvastál arról h a mennybe jutottak volna?

Amúgy egyértelműen le van írva a Bibliában hogy gazdag nem juthat a mennybe, ezen nincs mit ragozni.


Ui.: Azért mert az egyház bűnös dolgokat tesz és nem tartja be a szegénységi törvényt, még nem jelenti azt, hogy ezek a dolgok nem igazak és nem érvényesek, vagy hogy nincs Isten, és a többi...

2011. jan. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%

Aljunk meg egy kicsit! Nincs olyan irva hogy a gazdag nem juthat a mennybe! Soot Jezus azert jot hogy eletet adjon(orok) es hogy BOVOLKODJUNK. Ö NEMCSAK A POKOLTOL AKAR MEGMENTENI HANEM MEGAKAR ALDANI HOGY TEIS ALDAS LEHESS MASOKNAK, EGZSEGET ADNI ingyen kegyelembol!!!!!!!!!!!!!!!!!

MERT Ö NAGYON DE NAGYON JO ISTEN A KIRALYOK KLIRALYA ES URAK URA!!!!!!!!!!!!!!!!!

2011. jan. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
ja, elfelejtettem mondani hogy te csak elkell fogadd es higyjel JEZUSBAN, es elkell tudjad fogadni azt amit ad
2011. jan. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

SZEGÉNYSÉGI TÖRVÉNY?????

Ilyet hol olvastál?Nem láttad az igehelyeket amit leírtam?

Nézd meg Ábrahámot!Isten Ábrahám Istene,akit ISTEN TETT NAGYON GAZDAGGÁ.Az új szövetség azt írja:

Gal 3:13 Krisztus váltott meg minket a törvény átkától, átokká levén értünk; mert meg van írva: Átkozott minden, aki fán függ:

Gal 3:14 Hogy az ÁBRAHÁM ÁLDÁSA Krisztus Jézusban legyen a pogányokon, hogy a Lélek ígéretét elnyerjük hit által.

1Móz 24:34 Monda azért: Én az Ábrahám szolgája vagyok.

1Móz 24:35 Az Úr pedig igen megáldotta az én uramat, úgy hogy naggyá lett: mert adott neki juhokat, barmokat, ezüstöt, aranyat, szolgákat, szolgálóleányokat, tevéket, szamarakat.


Szegénységi törvény??????

2Kor 8:9 Mert ismeritek a mi Urunk Jézus Krisztusnak jótéteményét, hogy gazdag lévén, szegénnyé lett értetek, hogy ti az ő szegénysége által MEGGAZDAGODJATOK.

Ez az egész 8. fejezet az anyagiakról szól!


Isten igéje így szól hozzánk!

3Ján 1:2 Szeretett [barátom], kívánom, hogy mindenben jól legyen dolgod, és légy egészséges, amint jó dolga van a lelkednek.

Azt mondja MINDENBEN,malyd az egészségről beszél,és végül a lelki jólétről.

Agg 2:8 Enyém az ezüst és enyém az arany, azt mondja a Seregeknek Ura.

Hát ha istené,akkor nem akarná hogy a gyermekei is megkapják?

2Kor 9:8 Az Isten pedig hatalmas arra, hogy rátok árassza minden kegyelmét; hogy mindenben, mindenkor teljes elégségtek lévén, minden jótéteményre bőségben legyetek,

2Kor 9:9 Amint meg van írva: Szórt, adott a szegényeknek; az ő igazsága örökké megmarad.

2Kor 9:10 Aki pedig magot ad a magvetőnek és kenyeret eleségül, ad és megsokasítja a ti vetésteket és megnöveli a ti igazságtoknak gyümölcsét,

2Kor 9:11 Hogy mindenben meggazdagodjatok a teljes jószívűségre, amely általunk hálaadást szerez az Istennek.


Hogy lehetsz MINDEN jótéteményre bőségben,ha nincs semmid?

Ez szerint az szerez hálaadást az Istennek,ha MINDENBEN meggazdagodsz!


Márk 10:29 Jézus pedig felelvén, monda: Bizony mondom néktek, senki sincs, aki elhagyta házát, vagy fitestvéreit, vagy nőtestvéreit, vagy atyját, vagy anyját, vagy feleségét, vagy gyermekeit, vagy szántóföldjeit én értem és az evangéliumért,

Márk 10:30 Aki százannyit ne kapna MOST EBBEN AZ IDŐBEN, házakat, fitestvéreket, nőtestvéreket, anyákat, gyermekeket és szántóföldeket, üldözésekkel együtt; a jövendő világon pedig örök életet.

Nem azért kellett volna elosztania az ifjúnak a vagyonát,hogy aztán szegény legyen,hanem azért,hogy bizonyítsa:Isten az első az életébenÉs ezután Isten 100 annyit adjon neki!!!!!

Tudod ki akarja elhitetni a keresztényekkel hogy szegényeknek kell lenniük?Az aki e világ istene,az ördög.Ő akarja hogy az ő embereié legyen a pénz amivel gyilkolhatnak pusztíthatnak!


Szegénységi törvény?????

Nézd meg SALAMONT !! Isten annyi gazdagságot adott neki,hogy az ezüstnek nem volt értéke!

2Krón 9:19 És tizenkét oroszlán áll vala ott a hat lépcsőn mindkét felől. Senki soha olyant nem csinált egyetlen országban sem.

2Krón 9:20 És Salamon királynak összes ivóedényei aranyból valának; a Libanon erdő házának is összes edényei tiszta aranyból valának; nem vala az ezüstnek semmi becse a Salamon idejében;


Ez a biblia!

PEACE

2011. jan. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%

A Bibliában arról is olvashatunk, hogy halála után Jézus alászállt a pokolba (a pokol tornácára, a várakozás helyére) és hirdette az evangéliumot az ott levőknek. Miért ne térhetett meg akkor ott az a pár napkeleti bölcs? Ha elmentek Jézushoz születésekor, miért ne hittek volna neki később a csodái, szavai láttán-hallatán? Azoknak a lelkeknek, akik Krisztus születése előtt meghaltak, Isten megadta a megtérés lehetőségét. Nekünk viszont csak az életünk elég, hogy Jézust elfogadjuk megváltónknak. A halál után nincs lehetőség erre!

Egyetértek az egyik előttem szólóval: Jézus tényleg ostorozta a gazdagságot, de csak abban az esetben, ha azzal rosszul élt valaki, ill. bűnös módon szerezte!

Máté 19:23: Jézus mondta: "Gazdag ember nehezen megy be a mennyek országába"

Zákeus történetében azt mondja a megtért vámszedő: "Uram, íme vagyonom felét a szegényeknek adom és amit valakitől csalással elvettem, négyannyit adok helyette". Jézus válasza: "Ma lett üdvössége ennek a háznak".

2011. jan. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
18%
idióták, Jézus kerek perec kimondta, hogy könyebb a tevének átmenni a tű fokán mint a gazdagnka a mennybe jutni....ti meg csak magyarázgatjátok, mert nyilván kényelmesebb megmagyarázni, mivel nagyon is magatokra ismertek benne, mint elfogadni az IGAZSÁGOT (akinek nem inge...)
2011. jan. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem, én nem ismerek magamra a tevében!:)

Olvasd csak el egyszer a bibliát,és ne dobálózz egy kiragadott résszel.

2.kor.13.1.... Két vagy három tanú vallomása alapján megáll minden dolog.

Én mondtam pár igét,van még több is.Ideje lenne felülvizsgálni a tradíciót,és visszatérni az igéhez.

PEACE

2011. jan. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Miért bizonygassak én?Tessék itt vannak az igék,magyarázd meg,azok alapján miért nem úgy van.De ne a véleményedet hajtogasd,inkább fogadd el ALÁZATTAL Isten akaratát,és ne légy szegény,mert gondolom mindent megteszel azért ,hogy minél szegényebb légy és ezt szorgalmazod a családodban is.

Mert ugye ha te rendes fizetésért dolgoznál,azzal Isten akarata ellen dolgoznál,és ez nem keresztényi.


PEACE

2011. jan. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!