Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták mi a véleményetek...

Ateisták mi a véleményetek Pál apostolról? Ő is egy kitalált személy?

Figyelt kérdés

2013. dec. 15. 18:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
...ezt miért az ateistáktól kérded?...talán provokálni szeretnéd őket?...ők pedig a vallásoskat...haj!...kell a veszekedés, és aztán mindig a másik kezdte...ugye??...:)
2013. dec. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Grielean ***** válasza:
58%
Tudod bizonyítani, hogy nem fiktív személy? Akkor meg minek próbálsz itt feleslegesen vitát szítani?
2013. dec. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha kitalált személy, ha nem, az mit bizonyít? Min változtat?
2013. dec. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
22%
A pálnak nevezett ember egyike volt a félrevezetőknek. Ő is hazugságot terjesztett, ahogy a főcsaló jézus is.
2013. dec. 17. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%

Aki nem vallásos, ateista annak teljesen mindegy, hogy valós vagy nem valós személy volt.

A biblia egy mese. Mielőtt nekem ugranátok! A biblia a történelem kezdetén megpróbált válaszokat adni azokra a kérdésekre amik akkor foglalkoztatták az embereket. Próbált megmagyarázni dolgokat amit az emberek nem értettek. Az akkori tudásuk kevés volt a felfogására. Hiszen az evolúciós elmélet még nem létezett.

Nem ismerték a föld keletkezését.Nem ismerték az élet kialakulását. Ezekre keresték a választ. Így született a biblia.

De minden vallás épül valamilyen előző vallásra, Merít belőle valamit és hozzá is tesz. Mint a muszlim vallás a zsidó és a keresztény vallásból. A kereszténység a zsidó valláson alapul. A zsidó pedig a térség több istenhívő vallásából alakult ki.

2013. dec. 17. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ha valamiről írva van és igaz, de nem hiszed el sokat veszíthetsz. Ha elhiszed és nem igaz, rá fogsz jönni. (tapasztalat)
2013. dec. 17. 20:37
 7/13 anonim ***** válasza:
...gratulálok a kérdező 6-os kommentjéhez...bölcsességre vall!...Pál lehet akár kitalált is, nem az a lényege, hanem a karaktere, hogy saulusból lett PÁL...és hogy miképpen történt ez vele...ma is hasonlóan történhet egyes emberekkel...azért van leírva, hogy azok akikkel hasonlóan megtrörténik az ÉBREDÉS, vagyis az elvakultságból való gyógyulás, és FÉNYRE jutás, az elolvasván a történetét felismerhesse a vele is történteket (és akkor majd tudja, hogy vele sem a képzelete játszott), és képessé is válik a tanításokat szellemben megérteni....
2013. dec. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Makoscsiga ***** válasza:

Én is azon a véleményen vagyok, hogy valószínűleg valódi személy volt, aki aztán jelentősen kíszínezve került be a kánonba. De, mint ahogyan ezt előttem már felvetették: és, ha élt, akkor mi van?


Ugyanakkor a "pálfordulást" ajánlom minden vallásos figyelmébe: mi lenne, ha nem cseszegetnék azokat, aki nem hívők, majd, ha isten megszólít minket, majd mi is "pálfordulunk", addig örüljetek, hogy nem üldözünk keresztényeket, mint ahogy ezt Pál, illetve Saul tette. Mondjuk nekem már nem lenne elég egy epilepsziás roham a megtéréshez... [link]

2013. dec. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
mákoscsiga, a linkkel magad alatt vágtad el az ágat, egyébként mi a javatokat akarjuk.
2013. dec. 19. 20:42
 10/13 Makoscsiga ***** válasza:

"mákoscsiga, a linkkel magad alatt vágtad el az ágat,"

Amennyiben? A linken az van, hogy AMENNYIBEN elfogadjuk igaznak, hogy Pál beszámolója helyes a megtérésről, AKKOR annak egy magyarázata LEHET az epilepsziás roham. (Mint az a link alatt olvasható a temporális lebenyt érintő epilepsziás roham esetén gyarkori a transzcendens jellegű látomás) Persze utána írja, hogy AMENNYIBEN azt is elfogadjuk, hogy a többiek is igazat mondtak, és nem csak utólag lett beleszőve a mesébe, akkor nem ad választ az epilepsziás roham. Aki akarja összerakhatja magának. :D Mindenesetre ezt a linket is érdemes megnézni: [link]

Úgy tűnik, hogy a spirituális érzékelés, az ima és a meditáció a magasabb szintű agyi területek kikapcsolásával jár együtt. Érdekes... :D


"egyébként mi a javatokat akarjuk."

De én nem adom. ;-)

2013. dec. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!