Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy mondjam el a szuleimnek...

Hogy mondjam el a szuleimnek hogy muzulmán vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

15 éves lány vagyok,11 éves kororm óta a hitem szerint muzulmán.Úgy gondolom ez olyan hosszu ido,hogy a hitem igaz,és én is így érzem,de nem tudom rendesen gyakorolni a vallásomat,nylvánvaló okokból.A szuelim elváltak,de jó a kapcsolatuk és nekem is veluk,mindekettejuknek van élettársa,veluk is jól kijovok.De apum nem igazán szereti az arabokat,a vallásukat sem semmilyen más népet,de nem rasszista,csak eloítéletes,mert amint meglát egy arabot,mindegyikrol azt gondolja h terrorista.

Anyum,hát szerintem o sejti hogy én nagyon vonzodom a keleti valláshoz,de azt o sem tudja h muszlim vagyok.Eléggé aggódott amikor elkezdtem érdeklodni a muzulmán vallás iránt,de mostanra a családom megszokta hogy az o szavukkal én olya "arabos lány" lettem.El szeretném nekik már mondnani,mert régota nyomaszt hogy egy ilyen fontos dolgot magamban kell hogy tartsak.De nem tudom hogyan!APu biztos h kiakadna,az élettársa is,mert nem iagzán szokott ellentmiondani apumnak,de mndegy,anyutol pedig nem tudom mit várjak de szerintem o el fogja fogadni egy ido után.Hogy mondjam el?Vagy mikor?És mit mondjak hogy nem legyeneke duhosek?Kérlek segítsetek!



2013. dec. 16. 16:17
1 2 3 4
 1/40 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem hogy apu ateista,nem hisz semmiben,de meditálni jár,anyu pedig egy kicsit református,mindig megy karácso ykor templomba,ilyenkor természetesen nekem is muszáj mennem,meg hisz istenben de ynni az egész.Mit tegyek?
2013. dec. 16. 16:19
 2/40 anonim ***** válasza:
0%
huh, te lyány.. Apuka,örüljön, ha idióta ateista, akkor tanulhat tőled, fényévekkel feljebb vagy. Anyuka "meg hisz Istenben de ennyi az egész"- nos ez viszont nem kevés... Ezt nem tudni, milyen a viszonyotok, mennyire fogadja el, hogy új utakon jársz. Van olyan könyv, ami abban segít, hogy megértsük: az öt világvallás gyökere azonos, egységben van (nem érdekelnek a háborúk, azok mindig pol.gazd. okokból történnek,vallás fedőnévvel), ha érdekes írj privt
2013. dec. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
0%
"Muzulmán vagyok."
2013. dec. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
Koszonom az eddigi válaszokat!Van esetleg valaki aki hasonló helyzetben volt?Hogy oldotta meg?
2013. dec. 16. 17:04
 5/40 anonim ***** válasza:
34%

Szent háborúval, monadnák a gúnyolódók.


Egyébként tényleg így:

"Anya, apa: Muzulmán vagyok".


A többi már rajtatok múlik. Sajnos te ki vagy nekik szolgáltatva. Így vagy elfogadnak, vagy megváltozol, vagy elviseled a téged ért atrocitásokat.


Esetleg próbáld meg poénnal tompítani picit a helyzet élét.

Pl. "Anya, apua, mondjak egy viccet? Nem vagyok muzulmán!"


Na jó, ez elég semmilyen volt. Poénkodni meg gondolom nincs kedved a saját valásoddal.

Egyszerűen csinálod amit kell, nem elég?

2013. dec. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
89%

Megkérdezhetem, hogy miért lettél muzulmán? Mi tetszett meg a vallásban?

Hivatalosan is betértél hozzájuk?


Lehet, hogy pár évet még kellene várnod a nagy bejelentéssel. Tudom, már így is rengeteget vártál. Ha azonban a hited igazi, kiállja ezt a próbát.

2013. dec. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
78%
Tényleg, vannak magyarországon muzulmánok?
2013. dec. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:

Koszonom a válaszolóknak.Igazából nagyon szeretném elmondani,de úyg félek.Félek h megromlik a kapcsolatom apummal,és ezt nem szeretném,mert kozel állunk egymáshoz.

Kérlek,ha valaki volt az én helyemben akkor ítjon h h oldotta meg.

2013. dec. 16. 18:32
 9/40 anonim ***** válasza:
66%
Én fél éve vagyok muszlima. A szüleim ezt nem jól fogadták, most se örülnek neki, de csak a lányuk vagyok, majd elfogadják. Szerintem mond el nekik: Allah nem szereti a hazugságot!
2013. dec. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
95%

"huh, te lyány.. Apuka,örüljön, ha idióta ateista, akkor tanulhat tőled, fényévekkel feljebb vagy"


Bocsi...ezt nem tudtam figyelmen kívül hagyni.

1. Attól még, hogy a kérdező apja ateista, attól még nem "idióta" az édesapa.

2. Az ateizmus csak szerinted idióta dolog.

3. Remélem nem képviselsz semmilyen vallást, mert most vagy arcon köptet a hitetet, vagy csak simán bunkó vagy....nem mintha a kettő kizárná egymást.


És kedves kérdező: Nem tudom, hogy mikor mondhatnád el...talán most lenne az alkalmas, mert most a suli sem tud zavarni + most még biztos jobban tolerálnák, tekintve, hogy amúgy választásuk sincs, csak a tolerancia.

Annyit viszont megjegyeznék, hogy próbáld meg ne az összest info.-t rájuk zúdítani....valahogy elő kéne vezetni.

2013. dec. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!