Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan gyónjam meg?

Hogyan gyónjam meg?

Figyelt kérdés
Nem régen rá jöttem, hogy van Isten és hinni kezdtem. Azóta (1-2 hónapja) járok templomba, olvasom a Bibliát, imádkozok. Csak az a baj, hogy előtte nem hittem Istenben, és nem jártam templomba. Sajnos még nem gyónhatok. Mit tegyek? Hogyan gyónjam meg?
2013. dec. 16. 22:27
 1/10 anonim ***** válasza:
8%
Érdekes, ez pont fordítva szokott lenni, mivel isten nem létezik, (ez persze 100%) ezért erre szoktak rájönni az emberek! Te talán visszafejlődsz? Értelmesen születtél, és ahogy nőssz egyre butusz? :D Ez vicces! Nem létezik isten, térj vissza az eredeti hitedbe! Már bizonyítva van isten nem létezése! Csak utána kell olvasni! Ki konkrétan nem mondták, de aki intelligens, az észreveszi a jeleket! :D De ha rossz napom van rád fogok gondolni! :D Visszafejlődik, :D hát ez nagyon jó! Holnap röhögök egy hatalmasat ezen a haverommal! :D
2013. dec. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
várj amíg gyónhatsz.de szerintem,ha nem gyónod meg ezt azért Isten nem fog haragudni,mert végülis megtértél,hozzá,(vagy mi).
2013. dec. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
Szia! Keress egy papot, aki segít - ezt úgy hívják, szeretnél megtérni. Nem a gyónással kell kezdeni, egy néhány beszélgetés kell, hogy az alap teológiai dolgokat felvedd. van ilyen sok, egyszer rájönnek az értelmesebb emberek, hogy végzetes hibaként kimaradt a nevelés során ezeknek a megismertetése, otthon is, az iskolában is. Ez 45 óta divat, a rohadt kommunista ideológia erőltetésével kezdődött. Előtte, és más országokban nem így volt. Néhány beszélgetés után megoldódik a problémád.
2013. dec. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Mondd el személyesen Istennek otthon, ha nyomja valami a szívedet, ugyanúgy meghallja mintha egy papnak mondanád el! Én pl. nem katolikus vagyok és sosem szoktam gyónni atyának, szóval ha vmi bűnt követtem el rögtön az Úrral rendezem személyesen. És eddig még mindig felszabadultam mikor bűnvallást tettem, szóval nem feltétlenül muszáj templomba menni hozzá. De persze ha hozzád ez áll közelebb, ha megkeresztelkedtél gondolom, lesz lehetőség gyónni. Amúgy nagyon jó ilyeneket olvasni, örülök, hogy megtaláltad az Urat!
2013. dec. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Ez most valami hobbit helyettesít nálad, amire pár hét múlva ráunsz?
2013. dec. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szervusz.


Bár Én nem vagyok egy hiten veled, de őszinte szívből üdvözöllek azok körében akik a Teremtő Istennel vannak kapcsolatban, vagy szeretnének közeledni hozzád.


A szavában Isten azt írja, hogy a Tudatlanság idejét el nézi.

Vagy is amíg nem ismeret nem ismerted Őt a szándékát, és e miatt nem éltél úgy ahogy elvárta vagy elvárja, azt semmisnek nyilvánítja.

Tiszta lappal indulhatsz, és ezen semmi meggyónásra okot adó alap nincs.

Viszont onnantól, hogy kezded az ismeretet befogadni, hogy hogyan kell élned, már figyeli az életedet, ezért igyekezz mostantól az ismeretnek megfelelően élni, hogy ne szomorítsd meg a szívét, és ne adj okot a "gyónásra"

2013. dec. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Javítás:

"szeretnék közeledni hozzá"

2013. dec. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Bárki gyónhat. Ja hogy a pap bácsi nem áll veled szóba?


Hát akkor keress másik vallást!!! Ha meg szóba áll akkor gyónj! Nem értem mi ezzel a gond.


A másik: Neked tényleg ez a legkomolyabb meggyónni valód???

Kicsit kezdő vagy még a pályán úgy látom! A gyónás lényege a teljes érzelmi és mentális őszinteség. Csak akkor ér valamit.

2013. dec. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Miért nem gyónhatsz? Sajnos nem nagyon tudom, hogy van ez a katolikusoknál, de azt hittem, bárki mehet gyónni.


Egyébként MIT akarsz meggyónni? Azt, hogy eddig nem hittél Istenben és nem jártál templomba? Így gyónd meg: "Eddig nem hittem Istenben, és nem jártam templomba sem."

2013. dec. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A gyónásnak is megvan a maga rituáléja, amit az ember akkor sajátít el, ha időszerű lesz. Majd akkor meggyónod. De arról különben sem te tehetsz, hogy korábban még nem hittél, szóval azon meggyónni sincs mit. Az a bűn, ha valamiről tudod, hogy bűn, mégis elköveted.
2013. dec. 17. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!