Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus valóban életre kelt a...

Jézus valóban életre kelt a halála után?

Figyelt kérdés
2013. dec. 17. 15:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ja, mint Catelyn Tully a Tűz és Jég dalából (GoT).


u.i.: Itt nem számítottak spoilerre, mi? :D

2013. dec. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hívők szerint igen, nem hívők szerint pedig nem.

Én feltámadtam. Elhiszed? Nem...Szóval erről ennyit.

Bizonyítékot szeretnél? Milyet?

2013. dec. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Igen feltámadt, az Atyja vissza adta az életét.


Ha nem történt volna meg,akkor

1,

Isten ígéretei üres szavak lennének, már pedig megígérte, hogy az Ő szentje, vagy is a fia csak addig lesz halott hogy az oszlás, vagy is a "rothadás" ne kezdődjön el nála.

(Cselekedetek 13:34, 35) . . .« 35 Ezért egy másik zsoltárban ezt is mondja: »Nem engeded, hogy a te lojálisod romlást lásson.«


Továbbá ha nem támadt volna fel, akkor nem lenne valós alapja a feltámadásnak amit Ő maga is tanított, ígért, és be is mutatott, mikor embereket hozott vissza az életbe.

S akkor az emberiségnek nem lenne reménye, hanem minden maradna így, mindenki meghal és vége nincs tovább.


S ami még nagyon fontos, hogy azért kellett neki feltámadnia, hogy az áldozata értékét amit letett, bemutassa az Atyjának, ezért neki vissza kellett mennie hozzá ebből a célból.

S az atya akkor eldöntötte, hogy az áldozat jó vagy sem.


De mivel jogilag elvégzett mindent és az áldozata megfelelő volt, elfogadta, és a megfelelő időben Jézus meg is kapta a királyi hatalmat és elkezdődtek az utolsó napok.

Mint király 'visszatért' Sátántól megtisztította az Égi királyságot levetve a földre, ami a földnek a bajok sorát hozta,

s elkezdte a tanítványaival begyűjteni a leendő királyságának tagjait, úgy az égiekét mint a földiekét

2013. dec. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem támadt fel jézus. Csak egy közönséges ember volt, aki rátapintott az emberek gyengeségeire és ezt használta ki.
2013. dec. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Pietrosol ***** válasza:

Sziasztok!


OFF4


# 4!


Te nyilván beavatott vagy.


Leveztnéd, hogy mindezt miért tette? Milyen előnyei származtak abból amit csinált?

2013. dec. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 KZitus ***** válasza:

Szervusz


1Korintusz 15:3-8 " Mert azt adtam tovább nektek az első dolgok között, amit én is kaptam, hogy Krisztus meghalt a bűneinkért az Írások szerint,4 és hogy eltemették,+igen, hogy feltámadt a harmadik napon az Írások szerint, 5 és hogy megjelent Kéfásnak, aztán a tizenkettőnek. 6 Azután megjelent több mint ötszáz testvérnek egyszerre, akik közül a legtöbben mindmostanáig megmaradtak, de némelyek halálalvásba merültek. 7 Azután megjelent Jakabnak, aztán az összes apostolnak; 8 mindenki közül utolsónak pedig, mint egy koraszülöttnek, megjelent nekem is."

2013. dec. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 KZitus ***** válasza:

bocsi, ez lemaradt...

Pál egy határozott kijelentéssel kezdett: Krisztus meghalt a bűneinkért, eltemették, majd feltámadt. De miért volt ebben olyan biztos? Egyrészt a sok szemtanú bizonysága miatt. A feltámasztott Jézus többször megjelent egy-egy embernek, köztük Pálnak is. Olyan is előfordult, hogy kisebb csoportoknak jelent meg, sőt egyszer egy 500 fős tömegnek, akik közül sokan minden bizonnyal kétkedve fogadták a hírt, hogy Jézus feltámadt (Lukács 24:1–11). Pál napjaiban a legtöbb szemtanú még életben volt, és bármelyikükkel lehetett beszélni arról, hogy mit látott. Egy vagy két tanút könnyen figyelmen kívül lehet hagyni, de 500 vagy még több szemtanút már nem.

2013. dec. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 sandor76 ***** válasza:
Igen.
2013. dec. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
igen életre
2013. dec. 19. 12:52
 10/11 anonim ***** válasza:
Még hogy valóban élt, az sem bizonyított.
2013. dec. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!