Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az ember lelke, honnan van...

Mi az ember lelke, honnan van a lélek? És valóban hallhatatlan?

Figyelt kérdés
2013. dec. 9. 10:35
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%
Mivel nem létezik, így tényleg hallhatatlan is, de főleg láthatatlan.
2013. dec. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Ha valami nem létezik ,akkor arról nem is lehet beszélni.

Ha valami láthatatlan,attól még lehet valóságos.

2013. dec. 9. 10:55
 3/24 anonim ***** válasza:
88%

Egyértelműen igen. Én el nem tudom képzelni hogy tartanám a kapcsolatot többszáz külföldi ismerősömmel, szétszóródott egyetemi barátaimmal, stb. Igaz, hogy professzionális kapcsolatokra ott a LinkedIn, de akivel bármikor leülnék meginni egy sört, az legyen elérhető könnyen. Mi facebookon szervezzük meg a programok jelentős részét a legtöbb baráti társasággal, ott hirdetünk meg programokat az önkéntes szervezetünknek, stb. Facebook nélkül sokkal nehezebb lenne minden. A 21. században a kapcsolatok a legfontosabb erőforrás (fontosabb, mint bármiféle tudás és tapasztalat), ennek tükrében aki kimarad az lemarad.


"Ha valami nem létezik, akkor arról nem is lehet beszélni"

Mi van? Darth Vader, zombik, repülő spagettiszörny, Zaphod Beeblebrox. Szerinted léteznek?

2013. dec. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Hoppá, bocsánat, véletlenül kopipészteltem valami facebookos választ :)


Szóval, én biztosan nem hallom a lelket, tehát hallhatatlan. Viszont a létezésében sem hiszek, szerintem ez ismét a vallások és ezotéria keresztmetszetében lévő homályos elképzelés az egész.


"Ha valami nem létezik, akkor arról nem is lehet beszélni"

Ezt meg nem értem. Darth Vader, zombik, repülő spagettiszörny, Zaphod Beeblebrox. Szerinted léteznek?

2013. dec. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

"Ha valami nem létezik ,akkor arról nem is lehet beszélni."


Ez érdekes tudod. Hallottál már pl. az orkokról? Nem léteznek, mégis beszélgetnek róla, csak mert szerepelnek az irodalomban.


A hallhatatlannal pedig mellényúltál, ezért írtam, hoy láthatatlan. Gondoltam leesik.

2013. dec. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 Tamás321 ***** válasza:
19%
A lélek az, amitől élünk és mozgunk. A testünket is a lélek eleveníti meg. Ebben a lélekben van a szív és a gondolatok, a láthatatlan világunk. A test életképtelen lenne önmagában, lélek nélkül. Az ember test és lélek egysége, de az életének forrása lelki. Ha meghalunk, a lélek is meghal a testtel együtt.
2013. dec. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
81%

A lélek az agytevékenység eredménye.

Ezt lehet cifrázni, csak nincs értelme.

2013. dec. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem létezik halhatatlan lélek. Ennek az elképzelése a görög filozófiából kezdett terjedni még az i.e. 4-3. században. Az erópai elterjedésében bizonyára nagy szerepe volt a Római Birodalomnak, aki a hatalmát kiterjesztette az európai földrészre. Mivel pedig a rómaiak átvették a hellenisztikus irányzatot, magától értetődő módon terjedhetett ez a tanítás. Manapság inkább a Távol-Keleten épülnek erre dogmatikai rendszerek úgy hallottam.

2013. dec. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Szervusz.


Csatlakozom az előttem szólóhoz.


a lélek az Te magad vagy mint élő ember.

Ha meghalsz, a lelked, vagy is Te személy szerint halsz meg, és vissza térsz, ahonnan valók vagyunk, a föld alkotó elemeibe.

Ezért nem halhatatlan.

ezt a tanítást a hamis vallások terjesztették régebben is és napjainkban is

2013. dec. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 pelgrim ***** válasza:

Az ember lelke szerintem a személytelen öntudata, az isteni kiléte, a Krisztus benne. Az Én Vagyok minden emberben, akiről Názáreti Jézus azt mondta, hogy: „Én vagyok a jó pásztor, ...”, „Én vagyok az út az igazság és az élet, …”, „Én vagyok a kapu, …” stb. A ma született gyerek, habár még képtelen megfogalmazni, már rendelkezik ezzel az Én Vagyok-kel, a személytelen öntudattal. Személyisége csak később fejlődik ki.


A személytelen öntudat vagy lélek az, ami a fizikai test halálát túléli, ami egy újabb megtestesülésről gondoskodik, hajlamaival mint eszközök a további szellemi fejlődéshez.


És valóban, nem tudunk beszélni olyan dolgokról ami nem létezik, hiszen a gondolat, hogy „nem létezik” is már egy létező dolog, sőt már a még gondolatba nem foglalt ihlet is valami létező dolog.

2013. dec. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!