Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kinek a szavai olvashatók a...

Kinek a szavai olvashatók a következő igében? "És monda nékem: Meglett. Én vagyok az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég. Én a szomjazónak adok az élet vizének forrásából ingyen. " (Jel.21:6)

Figyelt kérdés

Isten vagy Jézus?

"Így szól az Úr, Izráelnek királya és megváltója, a seregeknek Ura: Én vagyok az első, én az utolsó, és rajtam kivül nincsen Isten"(Ézs.44:6)

"Mikor pedig láttam őt, leesém az ő lábaihoz, mint egy holt. És reám veté az ő jobbkezét, mondván nékem: Ne félj; én vagyok az Első és az Utolsó,"(Jel.1:17)

Vajon János tényleg Istent látta?

" És az Élő; pedig halott valék, és ímé élek örökkön örökké Ámen, és nálam vannak a pokolnak és a halálnak kulcsai."(Jel.1:18)

Lám lám a fenti igében sokminden kiderül..

" S az ő vállára adom a Dávid házának kulcsát, és a mit megnyit, senki be nem zárja, és a mit bezár, nem nyitja meg senki; "(Ézs.22:22)

"A Filadelfiabeli gyülekezet angyalának is írd meg: Ezt mondja a Szent, az Igaz, a kinél a Dávid kulcsa van, a ki megnyitja és senki be nem zárja, és bezárja és senki meg nem nyitja:"(Jel.3:7)

Ki lehet a Szent Szent Szent?

" És monda nékem: Meglett. Én vagyok az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég. Én a szomjazónak adok az élet vizének forrásából ingyen."(Jel.21:6)

"Felele Jézus és monda néki: Ha ismernéd az Isten ajándékát, és hogy ki az, a ki ezt mondja néked: Adj innom!; te kérted volna őt, és adott volna néked élő vizet."()Jn.4:10)

Isten vagy Jézus mondja ezeket? Vagy Jézus és Isten?

Vagy mindketten ugyan azt mondják,mindketten ugyan azt tartják magukról.

Hol a kakukk tojás?....ha egyáltalán van!!

Szerintem az igék magukért beszélnek.

De azért kíváncsian várom főleg azok válaszát akik tagadják Jézus istenségét.



2013. dec. 18. 19:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%

Víz a szomjazóknak

Maga Jehova jelenti ki: Aki szomjazik, annak adok az élet vizének forrásából ingyen (Jelenések 21:6b). Ahhoz, hogy valaki enyhíthesse ezt a szomjúságot, tudatában kell lennie a szellemi szükségletének, és késznek kell lennie arra, hogy elfogadja a vizet, amelyről Jehova gondoskodik (Ézsaiás 55:1; Máté 5:3). Milyen vizet? Erre a kérdésre Jézus adta meg a választ, amikor Szamáriában egy kútnál tanúskodott egy asszonynak. Ezt mondta neki: Aki abból a vízből iszik, amelyet én adok majd neki, soha meg nem szomjazik, hanem a víz, amelyet én adok neki, olyan vízforrássá lesz benne, amely azért buzog fel, hogy örök életet adjon. Az élet vizének forrása Istentől ered, és Krisztuson keresztül jut el az emberekhez, hiszen Isten általa juttatja el az emberiséget a tökéletességre. A szamáriai asszony példáját követve legyünk mi is lelkesek, és merítsünk mélyen ebből a forrásból! És hozzá hasonlóan mi is vessük el a világi érdekeket, és inkább prédikáljuk a jó hírt! (János 4:14, 15, 28, 29).

2013. dec. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%

Én vagyok az Alfa és az Omega ezt mondja Jehova Isten , aki van, aki volt, és aki eljön, a Mindenható.

(Jelenések 1:8)


Az Alfa és az Omega

És most csodálatos dolog történik: maga a szuverén Úr, Jehova beszél. Igazán helyénvaló bevezetés ez a hamarosan kibontakozó látomásokhoz, hiszen ő a nagy Oktatónk és a Jelenések könyvének legfőbb Forrása (Ézsaiás 30:20). Istenünk ezt jelenti ki: Én vagyok az Alfa és az Omega . . . , aki van, aki volt, és aki eljön, a Mindenható (Jelenések 1:8). A Jelenések könyvében ez az első alkalom a három közül, amikor maga Jehova beszél az égből. (Lásd még: Jelenések 21:58; 22:1215.) Az első századi keresztények azonnal felismerték, hogy az alfa és az omega a görög ábécé első, illetve utolsó betűje. Jehova ezzel a két betűvel nevezi meg magát, így hangsúlyozva, hogy előtte nem volt mindenható Isten, és utána sem lesz. Sikeresen és örökre lezárja majd az istenségre vonatkozó vitakérdést. Jehova örökre igazolva lesz mint az egyedüli mindenható Isten, az egész teremtés feletti legfőbb Szuverén. (Vesd össze: Ézsaiás 46:10; 55:10, 11.)

2013. dec. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%

Így szól Jehova, Izrael királya és Megváltója, a seregek Jehovája: Én vagyok az első, és én vagyok az utolsó. Rajtam kívül nincs Isten. (Ézsaiás 44:6).

Itt egyértelműen Jehova Istenről ír a biblia, és nem Jézusról. De mivel abban a fordításban amelyet használsz a Jehova név Úr szóval van helyetesítve. A helyes szó a Jehova, ahogy írtam!

2013. dec. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A válasz a Jelenések könyvében van:


Jelenések könyve 1. rész


1. Jézus Krisztus kijelentése, A MELYET ADOTT NÉKI AZ ISTEN, hogy megmutassa az ő szolgáinak, a miknek meg kell lenniök hamar: Ő pedig elküldvén azt az ő angyala által, megjelenté az ő szolgájának Jánosnak,

2013. dec. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Vagy is az előző válaszolótól is láthatjuk, hogy Isten Jézusnak adott egy kijelentést, amit Jézus pedig Jánosnak továbbított.

Ami azt jelenti, hogy Jézus mindig is a közbenjárói szerep betöltésére volt ami nem teszi egyenlővé az Atyjával.

Még akkor sem, hogy most Jehova Királyi hatalmat adott neki, a népek felett, azért a hűségéért amit végre hajtott,

De ezt majd az ezer éves uralom végén vissza ad atyjának Jehovának, és újra mint Fia fog élni tovább és Jehovát fogják imádni és szolgálni az emberek nem Jézust.

2013. dec. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Természetesen Istenre utalnak ezek a szavak, mivel azt hangsúlyozza hogy őelőtte nem volt mindenható Isten, és utána sem lesz.
2013. dec. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Azt kell mondanom,hogy mindazok akik Jézus istenségét nem ismerik el sőt,tagadják annyira biztosak abban amit tanítottak nekik,hogy nem is veszi a fáradságot,hogy legalább megvizsgálják alaposan azt amit kijelentenek.

A kérdést amit feltettem nem olyan egyszerű megválaszolni mint ahogy a kedves válaszolók pár sorban "lerendeztek".

Mivel egy elég bonyolult kérdésről van szó ami már évszázadok óta megossza a kereszténységet,úgy gondolom,hogy érdemes lenne egy kicsit több időt szentelni rá mert hitem szerint mégiscsak üdvösség fontosságú a helyes válasz.

De lássuk csak,hogy mit mond először is a Biblia;


"A szmirnai gyülekezet angyalának írd meg: ezt

mondja az első és az utolsó [Jézus], aki halott volt,

és életre kelt” (Jel 2:8; lásd még: 1:8; 22:13)."

Ezt az igét bárhogy is csűrjük csavarjuk Jézus istenségét nem tudjuk megtagadni,vagy átértelmezni.

Ézsaiás szavaival megerősíteném a fenti igét;

"Ezt mondja az ÚR, Izráel királya és megváltója, a

Seregek Ura: Én vagyok az első és az utolsó, rajtam

kívül nincs isten” (Ézs 44:6; lásd még: 43:10-13;

48:12)."

Ha Isten az első és az utolsó, akkor miért beszél úgy magáról Jézus több helyen is,

mint aki az első és az utolsó, a kezdet és a vég, az alfa és az ómega?

Ha egy kicsit jobban belemerülünk a fenti kérdésbe és félreteszünk minden előítéletet és félreteszünk minden más bibliai magyarázatokat és csakis a Bibliát vesszük figyelembe akkor mi magunk értelmével is megtalálhatjuk a helyes választ.

Újra csak a Bibliából idéznék pár igét;

"…hogy Jézus nevére minden térd meghajoljon,

mennyeieké, földieké és földalattiaké (Fil 2:10)."

Ezt írja Pál az Újszövetségben,de lássuk mit ír Ézsaiás.

"Magamra esküdtem, igazság jött ki számon,

szavam megmásíthatatlan: Előttem hajol meg

minden térd, rám esküszik minden nyelv(Ézs

45:23)." Ha minden térd Isten előtt hajol meg, hogyan lehetséges, hogy Pál apostol azt írja,

hogy Jézus az, aki előtt minden térdnek meg kell hajolnia?

Pál hazudna,Ézsaiás hazudna,vagy Isten?

"Íme, eljön a felhőkön, és meglátja minden szem,

azok is, akik átszegezték, és siratja őt a föld minden

nemzetsége. Úgy van. Ámen"(Jel 1:7).

Ezt látja János,de jóval őelötte Zakariás a következőket írja;

"Így szól az Úr: A Dávid házára és Jeruzsálem

lakosaira pedig kiöntöm a kegyelemnek és

könyörületességnek lelkét, és reám tekintenek, a

kit átszegeztek, és siratják őt, a mint siratják az

egyetlen fiút, és keseregnek utána, a mint

keseregnek az elsőszülött után" (Zak 12:1, 10;)

Itt az lenne a kérdésem,hogy mikor szegezték meg Istent, ha nem Jézus

keresztrefeszítésekor?

Na de lépjünk egy nagyot és menjünk vissza Ádám és Éváig.

Amikor Ádám és Éva fellázadt,nem ember ellen,hanem Isten ellen követi el a bűnt. Ígyhát Isten a sértett fél,ezért Ő rendelkezik;vagy végrehajtja rajtunk az ítéletet vagy megkegyelmez nekünk. Ha megkegyelmez akkor ő maga viseli el a bűnünk következményét:

„A bűn szolgálatáért járó bér a halál, Isten kegyelmének ingyen ajándéka ellenben az örök

élet – Urunkban, Krisztus Jézusban” (Róm 6:23, EFO).

Az igazságossága miatt lehetetlen, hogy a bűn büntetlenül maradjon. „A törvény szerint

majdnem mindent vérrel tisztítanak meg, és vér kiontása nélkül nincs bűnbocsánat” (Zsid

9:22, vö. ApCsel 20:28). Ahhoz, hogy a bűnünk bűnbocsánatot nyerjen, vért kellett ontani.

Azzal, hogy Isten kegyelmet ad nekünk, magára vállalta a büntetés elszenvedését. Neki

magának kellett elszenvednie azt a büntetést, amit nekünk kellett volna. Ha csak egy angyal,

egy teremtmény halt meg a kereszten (ahogy a háromság-tan számos kritikusa állítja), akkor

Isten igazságtalan, mert egy ártatlant büntetett a mi bűnünkért, és az ő halála árán gyakorol

kegyelmet, és olyan színben tetszeleg, ami valójában nem igaz. Szemléltesse ezt egy példa:

Tegyük fel, hogy bűnt követtem el ellened, neked pedig meg van minden jogod, hogy

vérbosszút állj. Te dönthetsz úgy, hogy végrehajtod azt, és akkor meglakolok a bűnömért. De

úgy is dönthetsz, hogy megbocsátasz. Ekkor azonban neked kell elviselned a bűn

következményét, amit én követtem el. Más lehetőséged nincs. Azt nem teheted meg, hogy

megbocsátod az én bűnömet, és másvalakin, egy ártatlan emberen végrehajtod a

vérbosszút. Ez esetben igazságtalan lennél, mert olyasvalakit büntetnél meg az én bűnöm

miatt, aki ártatlan, a bűnösnek pedig megbocsátanál. Ha ezt tennéd, én nem neked lennék

hálás, hanem annak az ártatlannak, aki meghalt az én bűnöm miatt, rólad pedig az lenne a

véleményem, hogy igazságtalan vagy (Ez 18:1-4, 20).

Pontosan ezt látjuk a megváltás tervének kimunkálásában is. Ha egy angyal halt meg bűneinkért,aki ráadásul ártatlan volt,és semmi köze nem volt a mi ügyünkhöz,akkor Isten igazságtalan és mi mindannyian hálával tartózunk egy angyalnak.

De mint tudjuk Istentől távol áll az igazságtalanság

(Róm.3:5,9:14)

Soha nem gyakorol

kegyelmet egy ártatlan teremtménye kárára. Amikor Jézus meghalt értünk, akkor magának

Istennek kellett a kereszten meghalnia, ellenkező esetben érvénytelen lenne a

megváltásunk, és nem lenne rendezve a bűn kérdése. De Jézusban akkor maga Isten halt

meg értünk. Isten a saját vérén vásárolt meg minket (ApCsel 20:28, Zsid 9:12), így valóban,

egyszer és mindenkorra rendezte a bűn kérdését, miközben egyszerre érvényesült a

szeretete és az igazságossága. Nem egy teremtménynek tartozunk hálával, mivel nem állat,

ember vagy egy angyal halála mentett meg minket, hanem a Fiú Istené. Ezért amikor előtte

leborulunk, Istennek vagyunk hálásak, és neki köszönjük meg a bűnbocsánatot.

És most én is azt mondom amit ti válaszoltatok a kérdésemre,igen Isten az aki a kezdet és a vég az első és az utolsó és az alfa és ómega mert amikor Jézus ezeket a szavakat mondja Jánosnak már levetkőzte emberi természetét és visszavette isteni hatalmát,pontosan úgy mint amikor emberré született meg levetkőzte minden isteni erejét és kisebb lett mindannyiunknál.

A ki, mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő, Hanem önmagát megüresíté, szolgai formát vévén föl, emberekhez hasonlóvá lévén; És mikor olyan állapotban találtatott mint ember, megalázta magát, engedelmes lévén halálig, még pedig a keresztfának haláláig. Annakokáért az Isten is felmagasztalá őt, és ajándékoza néki oly nevet, a mely minden név fölött való; Hogy a Jézus nevére minden térd meghajoljon, mennyeieké, földieké és föld alatt valóké.És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére.(Fil.2:6-11)

A Biblia nem hazudik, akárhogyan is csűrik csavarják a lényeget nem lehet megváltoztatni;

"Kiben van a mi váltságunk az Ő vére által, bűneinknek bocsánata;

A ki képe a láthatatlan Istennek, minden teremtménynek előtte született; Mert Ő benne teremtetett minden, a mi van a mennyekben és a földön, láthatók és láthatatlanok, akár királyi székek, akár uraságok, akár fejedelemségek, akár hatalmasságok; mindenek Ő általa és Ő reá nézve teremttettek; És Ő előbb volt mindennél, és minden Ő benne áll fenn.És Ő a feje a testnek, az egyháznak: a ki a kezdet, elsőszülött a halottak közül; hogy mindenekben Ő legyen az első;Mert tetszett az Atyának, hogy Ő benne lakozzék az egész teljesség; És hogy Ő általa békéltessen meg mindent Magával, békességet szerezvén az Ő keresztjének vére által; Ő általa mindent, a mi csak van, akár a földön, akár a mennyekben.

Titeket is, kik hajdan elidegenültek és ellenségek valátok gonosz cselekedetekben gyönyörködő értelmetek miatt, most mégis megbékéltetett. Az Ő emberi testében a halál által, hogy mint szenteket, tisztákat és feddhetetleneket állasson titeket Ő maga elé: Ha ugyan megmaradtok a hitben alaposan és erősen, és el nem távoztok az evangyéliom reménységétől, a melyet hallottatok, a mely hirdettetett minden teremtménynek az ég alatt; a melynek lettem én, Pál, szolgájává."

Itt van kedves Barátaim,ez a Biblia nem az én szedett vetett gondolataim hanem a Szentírás szavai. Ha hazugsággal vádolnátok akkor első sorban Isten szava ellen vádaskodnátok, és nem utolsó sorban saját magatokat tartjátok hazugságban. Legyetek észnél és figyeljetek oda,hogy milyen tanokat követtek mert sokba,nagyon sokba kerülhet figyelmetlenségetek. Ne legyetek olyanok mint az írástudók és a farizeusok,hogy az írások utáni kutatási vágy elvakítja elméteket mert (ismétlem önmagam)sokba kerülhet és az nagy kár lenne mert Isten előtt mindannyian értékek vagyunk és mindannyian szeretve vagyunk olyan nagy szeretettel,hogy képes volt emberré válni,szenvedni és meghalni,és mindezt csak azért,hogy mi éljünk.

Tudom,hogy most előkerülnek a polcokról különböző Bibliai "segédeszközök"irodalmak,de épp ezért előre szólok én nem vitatkozni jöttem ide,nem vitát szítani jöttem hanem csak azért,hogy megtegyem kötelességemet felebarátaimmal szemben.

Nem írom azt,hogy tudom az igazságot mert akkor hazudnék. De viszont azt már leírom,hogy tudom kiben hiszek és,hogy mit hiszek.

Mégegyszer köszönöm a válaszokat és;

"Ez pedig az ő parancsolata, hogy higyjünk az ő Fiának, a Jézus Krisztusnak NEVÉBEN, és szeressük egymást, a mint megparancsolta nékünk." (1Ján.3:23)

Úgy legyen!

Ámen!

2013. dec. 19. 19:42
 8/11 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Anélkül, hogy darabokra szedném az általad felhozott igéket (ha igényled, megteszem), mit szólsz ezekhez?


Ézs 42:1 Íme az én SZOLGÁM, akit gyámolítok, AZ ÉN VÁLASZTOTTAM, akit szívem kedvel, lelkemet adtam ő belé, törvényt beszél a népeknek.


Máté 19:17 Ő pedig monda neki: Miért mondasz engem jónak? Senki sem jó, csak egy, az Isten. Ha pedig be akarsz menni az életre, tartsd meg a parancsolatokat.



Márk 13:32 Arról a napról és óráról pedig senki semmit sem tud, sem az égben az angyalok, sem a Fiú, hanem csak az Atya.


Pedig:

1Sám 2:3 Ne szóljatok oly kevélyen, oly nagyon kevélyen;; Szátokból ne jöjjön kérkedő szó,; Mert MINDENTUDÓ ISTEN AZ ÚR,; És a cselekedeteket ő ítéli meg.



Luk 4:34 Mondván: Ah, mi közünk hozzád názáreti Jézus? Jöttél, hogy elveszíts minket? Ismerlek téged ki vagy: az Istennek ama Szentje!


Ján 14:28 Hallottátok, hogy én azt mondtam nektek: Elmegyek, és eljövök hozzátok. Ha szeretnétek engem, örvendeznétek, hogy azt mondtam: Elmegyek az Atyához; mert az én Atyám nagyobb nálamnál.


Hogy egyek lennének? Akkor hogyan egyek a tanítványok?

Ján 17:21 Hogy mindnyájan egyek legyenek; amint te énbennem, Atyám, és én te benned, hogy ők is egyek legyenek mi bennünk: hogy elhiggye a világ, hogy te küldtél engem.


1Kor 15:27 - 15:28


27 Mert mindent az ő lábai alá vetett. Mikor pedig azt mondja, hogy minden alája van vetve, nyilvánvaló, hogy azon kívül, aki neki mindent alávetett.

28 Mikor pedig minden alája vettetett, akkor maga a Fiú is alávettetik annak, aki neki mindent alávetett, hogy az Isten legyen minden mindenben.


1Tim 2:5 Mert egy az Isten, egy a közbenjáró is Isten és emberek között, az ember Krisztus Jézus,


Jel 3:14 A laodiceabeli gyülekezet angyalának is írd meg: Ezt mondja az Ámen, a hű és igaz bizonyság, az Isten teremtésének kezdete:

2013. dec. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Semmit kedves 8 as abszolut semmit!

Az én igazságom nem a te igazságod,úgyhogy azt hiszem nincs "fehér zászló".

De lenne egy kérdésem.

Te megérted Isten minden titkát? Megtudod érteni Isten szándékát?

Ha erre az a válaszod,hogy igen akkor le a kalappal előtted,te egy próféta vagy.vagy még annál több.

2013. dec. 20. 19:41
 10/11 anonim ***** válasza:

"Semmit kedves 8 as abszolut semmit!"


A te dolgod, de te feltettél egyetlen érvet a Bibliából, ráadásul kiemelve saját magyarázattal, és arra reagáljunk, ettől ellentétes 9 érvre te nem reagálsz semmit. Persze nem kötelező, de így elég labilis a te egyetlen saját magyarázatú eszmefuttatásod, függetlenül attól, hogy veszekedni akarsz, vagy sem. Egy olyan fórumon, amikor azért tesznek fel kérdést, mert tudni akarják a választ, te tettél fel egy kérdést, amire kész válaszod volt, és nem akarsz veszekedni? Te tudod, engem nem érdekel.


"Az én igazságom nem a te igazságod,úgyhogy azt hiszem nincs "fehér zászló". "


Igazság egy van. Ha ellentétben áll az én állításom a tiéddel, akkor vagy az egyikünkké valótlan, vagy mindkettőnkké.


"De lenne egy kérdésem.

Te megérted Isten minden titkát? Megtudod érteni Isten szándékát?

Ha erre az a válaszod,hogy igen akkor le a kalappal előtted,te egy próféta vagy.vagy még annál több."


Magadnak feltetted már ezt a kérdést? Mert a keresztény teológiai egyik legnagyobb kérdőjelű feltevésére te magad kezdeményezted a "mindent átható" magyarázatodat, mintha te birtokába lennél annak a bölcsességnek, melyet most csak nekünk, csak most megosztanál. Észrevetted, én a válaszommal nem vitáztam, és nem rontottam rád, csupán felhoztam kilenc bibliai állítást Istenről és az Ő felkentjéről? Ezek után Te cinikussággal válaszolsz.

2013. dec. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!