Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kinek a szavai olvashatók a...

Kinek a szavai olvashatók a következő igében? "És monda nékem: Meglett. Én vagyok az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég. Én a szomjazónak adok az élet vizének forrásából ingyen. " (Jel.21:6)

Figyelt kérdés

Isten vagy Jézus?

"Így szól az Úr, Izráelnek királya és megváltója, a seregeknek Ura: Én vagyok az első, én az utolsó, és rajtam kivül nincsen Isten"(Ézs.44:6)

"Mikor pedig láttam őt, leesém az ő lábaihoz, mint egy holt. És reám veté az ő jobbkezét, mondván nékem: Ne félj; én vagyok az Első és az Utolsó,"(Jel.1:17)

Vajon János tényleg Istent látta?

" És az Élő; pedig halott valék, és ímé élek örökkön örökké Ámen, és nálam vannak a pokolnak és a halálnak kulcsai."(Jel.1:18)

Lám lám a fenti igében sokminden kiderül..

" S az ő vállára adom a Dávid házának kulcsát, és a mit megnyit, senki be nem zárja, és a mit bezár, nem nyitja meg senki; "(Ézs.22:22)

"A Filadelfiabeli gyülekezet angyalának is írd meg: Ezt mondja a Szent, az Igaz, a kinél a Dávid kulcsa van, a ki megnyitja és senki be nem zárja, és bezárja és senki meg nem nyitja:"(Jel.3:7)

Ki lehet a Szent Szent Szent?

" És monda nékem: Meglett. Én vagyok az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég. Én a szomjazónak adok az élet vizének forrásából ingyen."(Jel.21:6)

"Felele Jézus és monda néki: Ha ismernéd az Isten ajándékát, és hogy ki az, a ki ezt mondja néked: Adj innom!; te kérted volna őt, és adott volna néked élő vizet."()Jn.4:10)

Isten vagy Jézus mondja ezeket? Vagy Jézus és Isten?

Vagy mindketten ugyan azt mondják,mindketten ugyan azt tartják magukról.

Hol a kakukk tojás?....ha egyáltalán van!!

Szerintem az igék magukért beszélnek.

De azért kíváncsian várom főleg azok válaszát akik tagadják Jézus istenségét.



2013. dec. 18. 19:53
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdezö!

Sajnos egyönk sem próféta,mindenkinek sokat kell tanulnia,kutatnia,de ami ennél is fontosabb,Isten kegyelmével rendelkeznie ahhoz,hogy átlássa a Biblia szövevényes tanításait valamennyire.A lényeg az,hogy tanuljunk egymástól a másik által felhozott érvekböl,és ne veszekedéssel,durvasággal próbáljuk meggyözni a másikat,mert ahol durvaság van,ott hiányzik Isten ama Szent lelke,ami elvezethet bennünket a megismerésre.


Hogy reagáljak a kérdéseidre,az a tanácsom,hogy soha ne egy bibliai fordítást olvass el,mindig többet.


(Èzsaiás 43/12-13)"...ti vagytok a tanúim-így szól az ùr-hogy én Isten vagyok.Ezután is csak én leszek!Nincs aki kezemböl kiragadjon,ha én cselekszem,ki másíthatja meg?"


Maga Jézus is felhívta a figyelmet,hogy "Minden parancsolatok közül az elsö:Halld meg Izrael:Az ùr a mi Istenünk egy Ùr."


(Példabeszédek 8/22-31Református biblia ford.)Az Ùr az ö útjának kezdetén alkotott engem;müvei elött réges-régen.Az ösidökben formált engem,kezdetben a föld keletkezése elött...

Ott voltam,mikor megszilárdította az eget...kimérte a határt...megerösítette a fellegeket...én már mellette voltam mint kedvence,és gyönyörüsége voltam minden nap színe elött játszadozva mindenkor.Játszadoztam földje kerekségén,és gyönyörködtem az emberekben."

Ezekböl teljességgel kiderül,hogy ki volt a teremtö,mint ahogy az is,hogy milyen személyes kapcsolat volt kettöjük között.De ez nem teszi Jézust teremtövé!


(Zsidó 1-9)"Szeretted az igazságot,gyülölted a hamisságot,ezért felkent téged az Isten,a te Istened örömnek olajával,a te társaid felett."-nyilvánvaló,hogy az angyalok lehettek a társai.Ha Isten,akkor nem emelheti Isten az angyalok fölé,mert eredendöen fölöttük lett volna!


Se ugorjunk oda,hogy miért volt szükség Jézus áldozatára????Isten akkora szeretettel rendelkezik,hogy meg szeretné ezt osztani ,ezért angyalokat,és embereket is teremt fia mellé.Azonban mivel mindentudó,így tudja,hogy áruló lesz a mennyben egy közülük,és ö félre fogja vezetni az emberpárt is.Ezért már a föld keletkezése elött felkeni Fiát(a legmegbízhatóbbat,a hozzá legközelebb állót,aki biztosan nem tekinti zsákmánynak,ha magával azonos rangra emeli).

Kik között zajlik a harc???Lucifer,a Hajnalcsillag,vagy Hajnal fia és Mihály a késöbb (Jézussá és Krisztussá tett) angyal között.Tudjuk,hogy a mennyei angyalok egyharmadát meggyözte Sátán,a többi Jézussal maradt.

A két csoport harcáról van szó.Vajon nem lenne egyoldalú harc,ha Isten és a Sátán között zajlott volna???Egyenrangú felek kellettek.Jézus és az ö oldalán álló angyalok szerint meg lehet felelni az Atya elvárásainak,Sátán szerint és a követöi szerint nem.

Miután Jézus megszületett a földre,el kellett hoznia Isten szavát az embereknek.Meg kellett velük értetni,hogy az Atya mennyire szereti öket,hogy gondoskodik róluk,mennyei hajlékba várja öket,mert velük szeretne élni,csak be kell tartaniuk az Isten szabályait.Nem úgy,ahogy a zsidó papok csinálták,hogy a rituálél tömkelegében elvesztek,de szeretet és irgalom nem volt bennük.Jézusnak mindent úgy kellett tennie,ahogy az Atya meghagyta neki"semmit sem tehetek magamtól".

Èsa.42/1;Máté 12/18)"Ìmé az én szolgám,akit gyámolítok,az én választottam,akit szíven kedvel,lelkemet adtam belé,törvényt beszél az embereknek."

Jézus ugyanúgy megkísértetett mint minden ember,kivéve a büntöl.

(Zsidók2-7-)"Kisebbé tetted öt rövid idöre az angyaloknál,dicsöséggel és tisztességgel koronáztad meg öt és Ùrrá tetted kezeid munkáin."-nyilván nem kellene dicsöséggel és tisztességgel megkoronázni egy Istent,aki a leghatalmasabb lény a világon!Ráadásúl ha figyelsz,itt is azt mondja,hogy KEZEID munkáin tetted ùrrá!


Az Isten kegyelméböl megízlelhette a halált-hát nem érdekes???Ezek szerint ez egy óriási kiváltság volt!

Mert illendö vala,hogy akiért minden és aki által minden,sok fiakat vezérelve dicsöségre,az ö idvessségük fejedelmét szenvedések által tegye tökéletessé."(Zsidó 2/10)

"Ki az ö testének napjaiban könyörgésekkel és esedezésekkel,erös kiáltás és könnyhullatás közben járult ahhoz,aki képes megszabadítai öt a halálból,és meghallgattatott az ö Istenfélelméért.Àmbár Fiú,megtanulta azokból amiket szenvedett az engedelmességet"(Zsidó 5/7-8)-nyilván való,hogy Istennek nem kellene engedelmességet tanulnia,nem az Istenfélelméért hallgattatna meg,stb.


Miután elvégezte a földi szolgálatát,"Ùrrá és Krisztussá tette öt az Isten"(csel.2/36)

"Annak okáért az Istennek jobbja által felmagasztaltatván,és a megígért szentlelket elnyervén az Atyától,kitöltötte azt."(Róma 8/15)-vajon egy Istennek el kellene nyernie a másik Istentöl a szentlelket?


"Mondá az úr az én Uramnak,ülj az én jobb kezem felöl,míglen ellenségeidet a lábaid zsámolya alá vetem"

Mert addig kell neki uralkodnia,míg ellenségeit lábai alá veti.-miért????

Miért kell visszaadnia a hatalmát??


Szóval itt az a bökkenö,hogy nem nézed a folyamatot,hogy mi miért,ki ki fölött vagy alatt áll,stb.Nem állhat egy szinten Jézus az Atyával,nem csak azért mert ö mondta,hogy az Atya nagyobb nálamnál,hanem azért sem,mert akkor nem lenne igaz a Biblia nagy része.Kereshetsz igéket,amik megtévesztöek lehetnek,hiszen a fordításokból elhagyták Isten nevét,így sokszor nehéz meghatározni ,hogy mikor kire utal a Biblia,de ha összességében nézzük a dolgokat,akkor kirajzolódik.Azt biztosan észreveszed te is,hogy nem egyenrangúak.Akkor viszont nem lehetnek egy.Csak úgy,ahogy Jézus is mondta,hogy egyek akaratban,hitben,szeretetben,mint ahogy a hívök is egyek ezekben a dolgokban.De nem szó szerint egy ember lesz a millióból.A legszörnyübb dolog,hogy azokat az igéket is a háromság mellett hozod fel,amik egyértelmüen ellene szólnak.


Ami még nagy problémám a háromság hívök elméletével,hogy hol a harmadik személy???Hiszemn ha hárman vannak,akkor mindegyiket együtt kellene idézni mindenütt.Mégis a Jelenések könyve is Istenröl és a Bárányról beszél,de nem beszél háromról.Söt Isten 7 lelkéröl beszél.Szerintem is magukért beszélnek az igék,csak nem háromságról beszélnek.

2014. nov. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!