Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Érdekelne, mit gondoltok...

Érdekelne, mit gondoltok arrol, hogy jehova tanúi mennyi pénzért végzik a házankéti munkát?

Figyelt kérdés
2009. nov. 25. 21:00
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
NA ez engem is érdekelne, mert a faluban vannak és hát...Szal a házalásuk érdekes. Tutira valamit kaphatnak. A véleményem? A felfedezők Dél-Amerikában tömegeket öltek le mert azok nem tértek át a keresztény hitre. Ahhoz képest ez a térítés 0. Nem szabad elítélni őket, minden vallásnál vannak térítők, csak hát van akinek nem tetszik.
2009. nov. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%
sztem nem kapnak pénzt, csak egyszerűen fanatikusok
2009. nov. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
27%
Én úgy hallottam, hogy kapnak pénzt új tagok beszervezéséért, nálunk is voltak idén már kétszer is, és hát eléggé nyomultak, holott az elején megmondtam, h tudom melyik szervezettől jöttek, és kár is fáradozniuk.Hozzá kell tennem, h sztem is fanatikusokról lehet szó, mert úgy látszott valahogy rajtuk, h nem 100as ok. Egyszer olyan köntösbe bújtatták az egészet, h a vmi Német kisebbségi szervezettől jöttek, és német misét szerveznek, csak akkor vettem észre mi a helyzet, amikor megláttam az "őrtorony" újságot a kezükbe, mondjuk ezt abszolút benézték amúgy is, mert mi nem vagyunk svábok, gondolom azért jöhettek, mert a ház előző tulajdonosai svábok voltak, és vmi régi nyilvántartás alapján jöttek.Mindegy akkor is durva, h már más célok mögé rejtve próbálják a tagok beszervezését.
2009. nov. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%

Tudtommal nem kapnak pénzt, ellenkezőleg. Elég sokat kell tejelniük volt tagok tanúsága alapján.

1. Először is a kiadványokat kell megvenniük. Azokat is, amiből tanulnak és azokat is, amiket osztanak. Ez alól nem bújhatnak ki, feljegyzik, hogy ki, hogy áll a felkészüléssel és mennyi helyre szórtak szét kiadványokat. minél többet osztogatsz, annál nagyobb hátba veregetést kapsz, de pénzt nem hinném. A házalással járó pl. benzin költségeket se térítik meg. Emellett adakozni is "lehet" a közösségi kiadásokra.

2. Továbbá vannak körzeti, meg országos meg világ meg mindenféle gyűléseik. Ezeket is nézik, hogy ki melyiken nem jelent meg. Az utazási költségeket mindenki maga állja, akkor is, ha pl. innen Ausztráliába kell menni az aktuális világtalálkozóra. Ha nincs elég pénzed, akkor bizonyíthatod hűségedet azzal, hogy pl. a házad is eladod emiatt. Ezért még nagyobb hátba veregetés jár. Ezeken a nagyobb összejöveteleken is "lehet" adakozni a kiadások miatt, ráadásul a szervezést is "önként" és bérmentve bonyolítják a lelkes tagok. Ennek ellenére a szállásért, ételért fizetni kell. Itt ismét vehetsz kiadványokat.

Akik jól járnak, az a központ, akik a nyomtatványokat adják ki és a nagy gyűlések megszervezését rendelik meg. A tejelő házalók minél többet vállalnak be nagyobb hátba veregetésért, a fizetős munka rovására, és minél több embert szerveznek be, annál több lóvé folyik be a központba. Tuti üzlet.

2009. nov. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
36%

SZIASZTOK!


Jehova tanúja vagyok,nem kapunk pénzt.

Szerintetek csak pénzért lehet valamit csinálni?

Vagy ,ha pénz nélkül teszünk valamit,már fanatikusak vagyunk?

Inkább hallgassátok meg az üzenetet ,amit hirdetünk,

mert aki meghalgatja és meg is tartja ,az nem pénzt kap ,hanem örök életet egy paradicsomi földön!

2009. nov. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
4%

08:26-osnak--Te úgy írsz,mintha okos lennél és ,mintha

nagyon jól tudnád a dolgokat,közben meg ,tévedések tárháza!Csak pár dolog :Nem gyűlések vannak,nem szórjuk

az anyagokat ,mint valami szórólapokat,nincs hátba veregetés,nincs ellenőrzés ...Viszont a te írásodban elég sok helyre igazításra lenne szükség!

2009. nov. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%

"nincs ellenőrzés"


Pontosabban te nem tudsz róla, mert nem vagy még eléggé "beavatva". Én úttörő JT-sek tapasztalatát osztottam meg.

2009. nov. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
45%
Ez a drága jó válaszíró nem tudom,hogy honnan szerezte az információit,de valahol nagyon letévedt a jó útról.Semmiféle pénzt nem fizetnek nekünk ha egy "ÚJ TAGOT BESZERVEZÜNK".Őket nem szervezni szoktuk,hanem ez egy hosszú folyamat amíg bárki is tanúl,és ő saját maga dönti el,hogy mit szeretne kezdeni azokkal az információkkal amit tőlünk kapott.Nem kell pénzt sem beadnunk,itt önkéntes adományok vannak a termeinkben elhelyezett adományládákba.Nincs megszabava ki mennyit ad,ha csak ötszáz forinja van ,akkor annyit ad ,de ha csak száz forintja akkor annyit ad.Itt nem tartják az orrunk alá a perselyt mint a más egyházaknál,itt ha tudsz adsz,ha nem tudsz nem adsz.Amit pedig összegyűjtünk a termeink fentartására használjuk fel,mert ugyanis itt is kell rezsit fizetni.Mi nem kapunk az államtól több száz milliárdokat,hanem saját magunk tartjuk fenn az épületeinket.Ami pénz fel marad azt küldjük el a központunkba,amit arra használnak fel,hogy fedezzék a különböző kiadványok kiadásaival kapcsolatosan felmerülő költségeket,és termek építésére is különítenek el pénzt.Mindezekről bárhol bármelyik tanúnak,vagy bárkinek el tudunk számolni,ha kérdeznék,hogy hová tettük.Bár azért azt megnézném,hogy a többi egyház hogyan számolna el,mert mostanában csak a sok csalásról lehet hallani.Nem utólsó sorban ,nagyon sok helyen ahol katasztrófák történnek ott vagyunk a segítök között.Például amikor Sri-lankán volt a cunami akkor is a tanúk voltak az elsők között akik ott voltak segíteni.Utána lehet nézni,hogy ez így igaz.Azért szívesen találkoznék egyszer avval az válaszolóval aki ezeket a butaságokat írta!
2009. dec. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
30%
Az előző vagyok.Elfelejtettem még leírni az előbb,a "gyűlésekkel kapcsolatosan leírni.Ezek nem gyűlések,hanem kongresszusok,és nem kell utaznunk többszáz kilométereket.Mi kb:20-21 kilométert utazunk.Akik ezeket az összejöveteleket szervezik azok mindíg figyelembe veszik,hogy merre és hol laknak a tanúk,és olyan helyet keresnek ami mindenki számára a legmegfelelőbb.Eaddig a legnagyobb távolság amit utaznunk kellett az 60-kilométer volt.Így azt hiszem ennyi távolságért még a kerékpáromat sem kellett eladnom,nem pedig a lakásom.
2009. dec. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó válaszoló. Én is tanú vagyok és Minden de tényleg minden ahogy leírt az utolsó az nálunk is így működik...... pont ezt szerettem volna én is leírni :D :)
2012. jan. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!