Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nektek hogyan segít Isten a...

Nektek hogyan segít Isten a nehéz helyzetekben?

Figyelt kérdés
Elsősorban saját történetekre lennék kíváncsi.

2013. dec. 21. 12:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Amikor nagyon nagy nyomás alatt voltam mások véleménye miatt, hogy vajon mit gondolhatnak rólam megtanitott hogy nem kell ezzel foglalkozni, azzal kell foglalkozni hogy akik szeretnek téged azok mit mondhatnak, és nem azzal kell törődni hogy vajon az emberek mit gondolnak arról amit teszel, hanem hogy Isten mit gondol.
2013. dec. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%
Sehogy, én nem mástól várok segítséget, hanem inkább magamnak segítek.
2013. dec. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 KZitus ***** válasza:
26%

Szervusz


A kérdésedre lehet röviden (= megfogadom a tanácsait), és hosszabban is válaszolni.

Tudod mi emberek úgy vagyunk Istennel, mint a gyerek a szüleivel. Van szófogadó gyerek, és van, aki makacsul csakazértis azt teszi ami neki jó.

Mi is ilyenek vagyunk. Azok a felnőttek, akik mindenben "szót fogadnak" Istennek, sokkal, de sokkal boldogabb, elégedettebb életet élnek, mint mások. Miért? Mert sok gondot, nehézséget adó élethelyzeteket elkerülnek.

Például: Isten azt mondja, ne paráználkodjál. Mindegy, hogy férfi vagy, illetve nő. Csak gondolj végig néhány helyzetett, amiben ennek a tanácsnak a megfogadása sokat segíthet. Nem okozol fájdalmat sem feleségnek, sem férjnek, szülőknek, gyermekeknek, magadról már nem is beszélve, stb.

Az ehhez hasonló helyzeteket sorolhatnám oldalakon át. Így segít nekem Isten, hogy elkerüljem a nehéz helyzeteket.

De.

Vannak olyan nehézségeim, amelyeket nem én okozok magamnak. Ilyenkor is Istenhez fordulok, és kérem, segítsen vagy megoldanom, vagy segítsen, adjon erőt az elviseléséhez. Persze naponta olvasom a Bibliát, így sosk sok történetet ismerek, és elég sok ráillik a az én helyzetemre. Gondolkodom azon, akkor, régen hogyan oldotta meg Isten egy-egy ember nehézségét. Például amikor beteg volt, vagy súlyos helyzete miatt nyomorultul érezte magát.

Ezek a törénetek sokat segítenek nekem. Ha akkor segített Isten, akkor ma is segít nekem. Így azt tapasztalom, hogy hosszú évek alatt soha nem magam cipelem a nehézségeimet, van aki velem viszi azt, és így sokkal, de sokkl könnyebb az élet.


Üdvözöllek.

2013. dec. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
31%
Az én fantáziámban nem létezik isten! Sajnos sok ember fantáziájában jelen van, ezeket hívjuk vallásosoknak! Nekem nem kell 1 kitalált lény ahhoz, hogy megoldjam gondjaim! De bakker, hogy nem bírom visszafogni magamat! Elnézést a szín igazság miatt!
2013. dec. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Kedves Ateisták! Nincs azzal semmi gond, ha ti nem hisztek Istenben, de nem ez volt a kérdés.
2013. dec. 21. 22:49
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban a "Segíts magadon, az isten se segít meg!" vált be nálam.

Nem vicc: azóta mennek jobban a dolgaim, mióta ezt követem.

2013. dec. 22. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Igazad van kérdező! Bocsi az igazság miatt!
2013. dec. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es! Azért nem lenne muszáj ilyen lekezelőnek lenned.

Ha nem tudsz érdemben hozzászólni a témához, akkor inkább ne gyere ide.

2013. dec. 22. 23:03
 9/13 KZitus ***** válasza:
48%

Ismét szervusz


A saját esetemet már leírtam, most mások tapasztalatát küldeném el neked.

Előtte és utána — A bibliai alapelvek egészen kicserélték


Fiatalabb korában Adrian indulatos természetű volt, és neheztelt az egész világra. Lobbanékonysága sokszor heves dühkitörésekben nyilvánult meg. Ivott, dohányzott és erkölcstelen életet élt. A punkok közé tartozott, és csináltatott magára egy tetoválást, mely az anarchiába vetett hitét tükrözte. Ezt mondja azokról az évekről: „Punkosra vágattam a hajam, jól bezseléztem, hogy égnek álljon, és időnként pirosra vagy más színűre festettem.” Az orrába ékszert rakatott.

Adrian néhány lázadó fiatallal együtt beköltözött egy düledező házba. Ittak és kábítószereztek. „»Gyorsítót« szedtem, és Valiumot fecskendeztem magamba, illetve bármit, amihez hozzájutottam — emlékszik vissza. — Amikor nem volt kábítószer vagy ragasztó, autókból benzint loptam, és azzal »szipuztam«.” Utcán randalírozó, rendkívül erőszakos bűnözőként félelmet keltett másokban. Az emberek általában nagy ívben elkerülték, a hasonszőrű rossz társaságot azonban vonzotta.

Idővel felismerte, hogy a „barátai” csak önző okokból vannak mellette. Rájött arra is, hogy az állandó dühöngéssel és erőszakoskodással nem ér el semmit. Üresnek érezte az életét, és csalódott volt, ezért megszakította a kapcsolatot a barátaival. Egy építkezésen rábukkant Az Őrtorony folyóirat egyik számára. Tetszett neki e folyóirat Biblián alapuló üzenete, úgyhogy tanulmányozni kezdte a Szentírást Jehova Tanúival. Lelkesen válaszolt erre a felhívásra: „Közeledjetek az Istenhez, és ő közeledni fog hozzátok” (Jakab 4:8). Ez oda vezetett, hogy hamarosan szükségesnek látta, hogy alkalmazza az életében a Szentírásban lefektetett alapelveket.

Növekvő bibliaismerete kedvező hatással volt a lelkiismeretére, és arra ösztönözte, hogy megváltoztassa az életét. Segítséget kapott, hogy uralkodni tudjon heves természetén, és önuralmat fejlesszen ki. Az Isten Szavából áradó erőnek köszönhetően a személyisége teljesen megváltozott (Héberek 4:12).

Hogyan lehet a Bibliának ilyen erőteljes hatása? A Szentírás ismerete segít ’felöltenünk az új egyéniséget’ (Efézus 4:24). Igen, az egyéniségünk megváltozik, ha alkalmazzuk a Bibliában lévő pontos ismeretet. De miként változtat meg ez az ismeret bárkit is?

A Biblia először is felhívja a figyelmet olyan helytelen vonásokra, melyeket le kell vetkőznünk (Példabeszédek 6:16–19). Majd arra buzdít, hogy mutassuk ki az Isten szent szelleme segítségével megteremhető kívánatos tulajdonságokat, például ’a szeretetet, örömet, békét, hosszútűrést, kedvességet, jóságot, hitet, szelídséget, önuralmat’ (Galácia 5:22, 23).

Isten követelményeit jobban átlátva Adrian megvizsgálta magát, és megállapította, hogy milyen jellemvonások kifejlesztésén kell munkálkodnia, és mely tulajdonságokat kell levetkőznie (Jakab 1:22–25). De ez csak a kezdet volt, hiszen az ismeretszerzés mellett szükség volt valamire, ami arra indítja, hogy akarjon változtatni.

Megtanulta, hogy a vonzó új egyéniség „Annak képmása szerint [alakul], aki teremtette” (Kolosszé 3:10). Rájött, hogy a keresztény egyéniségnek hasonlítania kell Isten egyéniségére (Efézus 5:1). A Biblia tanulmányozásakor megtudta, hogyan bánik Jehova az emberiséggel, és megismerte Isten kiváló tulajdonságait, például a szeretetet, kedvességet, jóságot, irgalmat és igazságosságot. Ez az ismeret szeretetet ébresztett benne Isten iránt, és arra ösztönözte, hogy igyekezzen olyan emberré válni, aki Jehova helyeslését élvezi (Máté 22:37).

Idővel, és Isten szent szellemének a segítségével, sikerült uralma alá vonnia erőszakos természetét. Ő és a felesége ma buzgón segítenek másoknak, hogy a bibliai ismeretet alkalmazva megtisztítsák az életüket. „Sok korábbi barátom már halott, én viszont élek, és boldog a családi életem” — mondja Adrian. Ez a férfi élő bizonyítéka annak, hogy a Bibliának van ereje megjobbítani az emberek életét.


A következő bibliai alapelvek már sok indulatos és erőszakos embernek segítettek, hogy békeszerető személlyé váljon:

„Minden emberrel békében legyetek. Ne álljatok bosszút magatokért, szeretteim, hanem adjatok helyet a haragnak” (Róma 12:18, 19). Hadd döntse el Isten, hogy mikor és kin áll bosszút. Ő minden részletet pontosan ismer, és az általa kiszabott büntetés visszatükrözi tökéletes igazságosságát.

„Haragudjatok, ámde ne vétkezzetek; ne menjen le úgy a nap, hogy ingerültek vagytok, és az Ördögnek se adjatok helyet” (Efézus 4:26, 27). Időnként talán jogosan vagyunk mérgesek, de ilyenkor sem szabad ’ingerültnek’ maradnunk. Miért nem? Mert az arra késztethet, hogy valamilyen helytelenséget tegyünk, ’helyt adva az Ördögnek’, és magunkra vonjuk Jehova Isten rosszallását.

„Hagyj föl a haraggal, hagyd el a dühöt, ne gerjedj föl, nehogy gonoszságot tégy” (Zsoltárok 37:8). A szabadjára engedett érzések megfontolatlan tettekhez vezetnek. Ha valaki szabad utat enged a haragjának, valószínűleg olyasmit fog mondani vagy tenni, ami megbántja az érintetteket.

2013. dec. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Volt már ilyen kérdés. Mondj egy nehéz helyzetet, amiben vagy.
2013. dec. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!