Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hívők miért hisznek a...

A hívők miért hisznek a Bibliában?

Figyelt kérdés
Azért mert több ember írt egy könyvet ami régi még nem feltétlen lesz az igaz. Ennyi erővel megkérek 40 embert hogy írja le hogy 2013-ban 3000 négyszemű 3 karú tehenek uralkodtak akik tejallergiában életüket vesztették. 200 év múlva akkor azt is el kéne hinni....
2013. dec. 21. 18:00
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
59%
Hát igen! Teljes mértékben és 100%-ban igazad van! Ez az emberi hülyeség miatt van!
2013. dec. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
49%
Én is bírom, mikor egy hívővel vallásról beszélgetek, vitatkozom, idéz a Bibliából. Ha megkérdem, igen, de a Biblia mennyire hiteles forrás, akkor erre nézve megint idéz a Bibliából...Önmagáról megírja, hogy igaz.
2013. dec. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
32%
Mondjuk a 21. században eleve istenben sem szabadna hinni!
2013. dec. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
8%

Amit az ősrobbanásról írnak, az feltétlen igaz? Hogy keletkezett?

Azt ugye már bebizonyította a tudomány, hogy semmiből nem keletkezik semmi és az anyag nem vész el. Ez ellentmond az ősrobbanás elméletének.

2013. dec. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:

Én úgy gondolom hogy azok hisznek a bibliában akik nem tudják elfogadni azt a tényt hogy a tudomány nem elég fejlett hogy minden kérdésre választ adjon. Meg persze mennyivel könnyebb így nekik. A hívők minden problémát elintéznek a biblia "segítségével". Például: Meghal egy család gyereke. - Hmm, Isten próbára tesz minket! A múltunk miatt nem érdemeltük meg a gyereket.


Vagy: Szegény vagyok, miért nincs pénzem? - Isten tudja hogy nem tudok spórolni ezért nem ad pénzt.


Számtalan ilyen példát mondhatnék még. Én a hitet az agymosás egyik "legjobb" módszerének mondom. A pápa például bármikor megcsinálhatná azt hogy azt mondja a híveknek hogy minden vagyonát adományozzák a templomnak(pénzt, ékszereket, kocsit, házat) mert akkor biztosítja Isten nekik a mennybe jutást.. Simán megcsinálhatná ezt. Meg a vatikánba,papok között milyen pedofilia is megy már... Meg amit nagyon bírok hogy az elvakult hívőket nem lehet meggyőzni! Például szerintünk csak az ember az egyetlen értelmes élőlény, nincs más. De ha pl jönne egy idegenbolygóról egy értelmes lény akkor se hinné el! Avval jönne hogy képzelődik vagy valami démon. (Például a Paul című vígjátékban is van egy ilyen jelenet)

2013. dec. 21. 18:14
 6/41 A kérdező kommentje:
Amúgy kíváncsi vagyok mikor kezdenek el idézgetni a mélyen hívő kis pincsik. :)
2013. dec. 21. 18:15
 7/41 anonim válasza:
2013. dec. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
Az ősrobbanás az egy egyszerű példa volt. 1000 más példát tudnék még írni.... Csak hát vannak annyira elvakult hívők akiket egyszerűen nem lehet meggyőzni. A vallás sokkal jobban használható agymosásra mint a média.
2013. dec. 21. 18:17
 9/41 A kérdező kommentje:

Racina azért mert valaki leír néhány dolgot nem lesz igaz. Meg mint mondtam vannak olyan elvakultak is hogy....


Múltkor beszélgettem egy pappal és mondtam neki hogy akkor tegyük fel hogy én tévedek és tényleg létezik(ez még tetszet neki). Aztán mondtam hogy na és mi van ha ő téved(Itt elszakadt a cérna és egyből elkezdte mondani a hagyományos elvakult dumát)

2013. dec. 21. 18:19
 10/41 A kérdező kommentje:
Azért mert még valamire nincs tudományos magyarázat nem feltétlen teremtette azt isten.
2013. dec. 21. 18:21
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!