Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudja- valaki, hogy a bibliába...

Tudja- valaki, hogy a bibliában hol található a "SZENTHÁROMSÁG", vagy "HÁROMSÁG" szó, vagy tantétel?

Figyelt kérdés
Eddig még nem sikerült megtalálnom.
2009. nov. 26. 04:57
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:

A választ tudom, az Ó- és Újszövetség egészéből egyértelműen bebizonyosodik a Szentháromság tanítása.

A 2 személy azonosságát/különbözőségét valóban nem lehet bizonyítani, itt legfeljebb a hívő becsületességedre tudok támaszkodni. (eddig nem írtad le egyértelműen.


A "kérdésekkel" az a baj, hogy nem kérdések. Az oldal és a logika szabályai szerint olyat kérdezünk meg, amiben nem vagyunk biztosak, vagy amire nem tudjuk a választ.

Olyat, amire tudjuk, csak akkor kérdezünk, ha valójában nem a válasz érdekel minket (hisz azt tudjuk), hanem ki akarjuk fejteni a dologgal kapcsolatos vélekedésünket. Ezért írom én, joggal, hogy ez, és a többi Jehova Tanús kérdés álkérdés.

2009. nov. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:

Egyébként magadat leplezed le, hiszen a legutóbbi válaszodat úgy írod alá, mint Tanú,

ma 09:52-s kommentedben mégis "ártatlanul" azt írod: "ha jól értem, ez nem bibliai tanítás, hanem embereké?".


Egy Tanú számára ez nem kérdés...

2009. nov. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
Demagógiát nem tanultam, csak másoltam. A katolikus honlap kérdezz felelek rovatába válaszoltak erre a kérdésre, azt másoltam ide be. Szerintem érthetően fogalmaztak, és a bibliai helyeket is le lehet ellenőrizi.
2009. nov. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
.
2009. nov. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
Szentháromság és Jézus két korsóval mászkált az egyikben az Atyát cipelte a másikban a Szentlelket.Melyiket szeressem Jézust és akkor az Atya megsértődik vagy a Szentlélek.Atyát és akkor Jézus sértődik meg és a Szentlélek stb.Én szeretem Jézust aki egy az Atyával aki maga a Szentlélek.Tudom ez nem válasz a kérdésre,de összevissza magyarázzák az Istent ahelyett hogy szeretnék.
2009. nov. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
vajon a Kérdező és az 1. válaszoló ugyanaz a személy?
2009. nov. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:
nem
2009. nov. 29. 15:11
 18/35 anonim ***** válasza:
akkor minden bizonnyal egyeztettek egymással a kérdés és az 1. válasz dolgában
2009. nov. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:
vagy előfordulhat, hogy 2 ember esetleg ugyanarról győződött meg a biblia olvasása által. ennyi erővel minden hurrogó választ te írtál? vagy aki nem ért egyet a válasszal, azok összebeszéltek? legyen a hited szerint.
2009. nov. 30. 11:35
 20/35 anonim ***** válasza:
aha, hajnalban, 20 perc különbséggel...
2009. dec. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!