Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy másik kérdésnél olvastam,...

Egy másik kérdésnél olvastam, hogy a Biblia ír idegen lényekről, földönkívüliekről. Melyik részben található?

Figyelt kérdés
2011. júl. 20. 12:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

én a Jelenések könyvét ajánlanám, itt sok "furcsaság" található, álmok, látomások, érdekes lények

a másik esetleg az apokrif iratok, ezeket az egyház nem kanonizálta, így nem lehettek a Szentírás részei, szóval néhánnyal óvatosan ;)

2011. júl. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
26%
Amelyikbe bele tudod magyarázni.
2011. júl. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A földönkívülieket a sci-fi írók találták ki a múlt század elején! Elötte ilyen fogalom nem létezett!
2011. júl. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
31%
A Bibliát meg emberek írták meg. Ha senki nem írta meg volna a Bibliát, akkor nem is hinnének most sem Jézusban, sem Istenben. ;)...
2011. júl. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én nekem erről azt mondta egy pap, hogy valóban van olyan a bibliában, hogy azt mondja Jézus, hogy (Nem emlékszem pontosan az idézetre): Ezen az akolján kívül is vannak juhai. Bocsánat, ha nem pontosan így van, de a lényeg ugyanaz. Visszatérve a paphoz, azt mondta, hogy ezt valószínűleg, a zsidókon kívüli emberekre értette, nem pedig a földön kívüli, földönkívüliekre gondolta. De hát... mindenki döntse el maga, hogy értelmezi. :)
2011. júl. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
75%
De megírták!Csak sajnos kicsit erősre sikeredett a cenzúrája.
2011. júl. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
61%
Igen, maga Jézus, aki földönkívüli, hiszen feltámadt és földön kívül van.
2011. júl. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Életemet adom a juhokért. De más juhaim is vannak, amelyek nem ebből az akolból valók. Ezeket is ide kell vezetnem. Hallgatni fognak szavamra, s egy nyáj lesz és egy pásztor." János 10.15


Itt van a teljes beszéd:

[link]


Szerintem ezt vonatkoztathatjuk a nem zsidó népekre és a más vallásúakra is. Azt is jelenti hogy a keresztény egyházak egyesülni fognak.

2011. júl. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

az idézet valóban a zsidókon kívül más népekre értette

és a földönkívülit itt nem Ufóként kell értelmezni és világító ujjal elképzelni, mert E.T. valóban nem kapott ebben a könyvben szerepet, viszont nem e világi lények vannak benne, nézz csak utána

2011. júl. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Jézus Krisztus, az angyalok, a Szent Lélek se földi eredetűek, ergo földönkívüliek. Az egész Biblia velük van tele :)
2011. júl. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!