Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok! Ha elondtam az...

Katolikusok! Ha elondtam az imát tényleg ezt kell mondani: "Jézus Krisztus nevében, ámen. "? Vagy ezt egy másik ág mondja?

Figyelt kérdés
2013. dec. 21. 20:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem kell ilyet mondani. (egyébként az ima nem varázslás)
2013. dec. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Jézus azt mondta, hogy az Ő nevében imádkozzunk.

Azért "kell" ezzel zárni az imát - de belülről jövően imádkozva.


Egy katolizáló

2013. dec. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

T. Kerdezo!

A kerdesedre valaszoljon a Biblia.

A Timoteus I. 2:5 verse ezt irja: "Mert egy az Isten, egy a kozbenjaro is Isten es emberek kozott, az ember Krisztus Jezus."

A Janos 14:14 verse ezt irja: "Ha valamit kertek az en nevemben, en megcselekszem azt."

Mivel Isten es ember kozott egyedul Jezus a kozvetito, es ha kerunk valamit az O neveben kerunk, akkor mindaz megadatik nekunk.

Ezert ha imadkozunk Istenhez es kerunk valamit, az ima vegen mindig hozza kell tenni: "Mindezt a te Szent Fiad neveben es altala kerjuk."

Ha kerdesed lenne meg, szivesen valaszolok. Udv: Judit!

2013. dec. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Most akkor kell vagy nem?
2013. dec. 22. 11:03
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Ismét a 2. vagyok.


Igen, a Biblia alapján kell.

A katolikusok is hozzáteszik, mert a Bibliában benne van.


Judit Jehova tanúja, akikről közismert, hogy saját FERDÍTÉSŰ Bibliát használnak. Így vigyázni kell a válaszukkal, főleg úgy, hogy nagyon nem szeretik a katolikusokat.


Üdv,


egy katolizáló

2013. dec. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jézus Krisztuson keresztül Máriához imádkozni elég....

Egyébként én sokáig voltam katolikus, hittanra is évekig jártam, de nem tudok erről. Ez valami új dolog?

2013. dec. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves 5-os valaszado!

Igen, Jehova tanuja vagyok. De kimondottan a Karoli-fele Bibliabol ideztem, nehogy megvadoljanak azzal, hogy a magunk Bibliajabol irok.

Tehat a Karoli Bibliabol irtam ki az idezeteket.

Nem utolso sorban megjegyzem: hosszu evtizedeken keresztul, amig /nem volt meg a sajat forditasu Bibliank/ mindvegig a Karoli Bibliabol tanitottunk. Ugyan azt, amit ma is. Mert nincs ketfele Biblia. Az ertelmezese ugyan az, bar a mi Bibliank most modern nyelvezetre van forditva, hogy konnyebben olvashato legyen. Es Isten nevet mindenhova visszatettek, ahol az eredeti Heber szovegekben szerepelt. Egy par elteres van, de az ertelem az ugyan az. Udv: Judit!

2013. dec. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem "kell" olyan értelemben, hogy nem kötelező. De sok imába amúgy már megírásakor belefoglalták. De keresztény embereknek amúgy általában magától értetődő, hogy Jézus Krisztus áll ma hitének középpontjában, ezért külön nem mondják. A lényeg ebben a tudatosítás.
2013. dec. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!