Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem vagyok vallásos. Mégis...

Nem vagyok vallásos. Mégis péntek délután szerettem volna elmenni a helyi katolikus templomba, kicsit megnyugodni. Zárva találtam. Van egy templomnak nyitvatarási rendje? Vagy hogyan lehet bejutni?

Figyelt kérdés
Katolikus templom egy kisvárosban és pénteken fél 4kor szerettem volna bemenni. Már régóta szeretnék bemenni, leülni kicsit és kiönteni a lelkemet, talán csak magamnak.
2013. dec. 22. 21:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A kat. temlomok általában napközben nyitva vannak, de a rossz tapasztalatok miatt be is zárhatják időnként (lopás, garázdaság). Azért egy településen, ahol nem csak egy van, biztosan akad nyitott templom. De érdeklődhetsz a plébánián is.
2013. dec. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Általában csak a misék idején vannak nyitva. Legfeljebb csak az előtérbe lehet bemenni. Nagyon sok a lopás, azért.
2013. dec. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A külső nagy ajtó volt zárva, nekem az előtér is megnyugtató lett volna. Sajnos a településen nincs másik katolikus templom (tudomásom szerint), csak református.


Köszönöm a válaszokat!

2013. dec. 22. 22:08
 4/8 anonim ***** válasza:
17%

Rossz ajtóhoz mentél:


"Én vagyok az ajtó: ha valaki én rajtam megy be, megtartatik és bejár és kijár majd, és legelőt talál." Ján 10:9


Legközelebb menj Jézushoz...

2013. dec. 23. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 KZitus ***** válasza:
23%

Szervusz


Egyetértek a fölöttem válaszolóval. Fogadd el Krisztus meghívását, amely a Máté 11:28–30-ban van feljegyezve. Ott ezt olvashatjuk: „Jöjjetek hozzám mindnyájan, akik keményen fáradoztok és meg vagytok terhelve, és én felüdítelek benneteket. Vegyétek magatokra az igámat, és tanuljatok tőlem, mert én szelíd és alázatos szívű vagyok, és felüdülést találtok lelketeknek. Mert az én igám kellemes, és az én terhem könnyű.”

2013. dec. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ki szokott lenni rakva a bejáratnál vagy az előtérben miserend. Szentmisék előtt fél órával már nyitva szoktak lenni a templomok. Vagy mise végére is odamehetsz (kb. 1 óra egy szentmise) és akkor leülhetsz bent, nem fognak kidobni. :))

Amúgy ahogy már fent leírták, sajnos muszáj bezárni a templomokat, mert sok a lopás.

2013. dec. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, figyelni fogom a miserendet. Boldog Karácsonyt Mindenkinek!
2013. dec. 24. 22:54
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt tanácsolom h olvasd a Bibliát és a vallásokat kerüld mert mindegyik valamiben eltér a Bibliától főleg a katolikus.
2014. febr. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!