Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit mond erről a Római Katolik...

Mit mond erről a Római Katolikus Egyház?

Figyelt kérdés

A gyónás kötelező a bűnök Isten általi megbocsátásához, vagy csak egy lehetőség?


A Katolikus Egyház szerint azokat a bűnöket megbocsájtja Isten, amit csak "belső szobánkban" Neki vallunk meg és nem gyónjuk meg papnak?


2013. dec. 14. 22:01
 1/7 anonim ***** válasza:
40%

Szervusz.


amikor ilyen kérdéseket olvasok, és ezt nem sértegetés miatt írom, akkor érthetetlen számomra ez a hozzá állás.

Persze ez nem csoda hiszen az emberekbe évezredek óta az egyházak álláspontját vették alapul Isten szava a biblia helyett.

S azt mondják, hogy mi mossuk ki az agyát az embereknek...


Teljesen belegyökereztették az olyan felfogást:

"X vallás szerint, Y vallás szerint...


szerintem Isten szava szerint kellene gondolkodni nem?

S ha ellenkezik a szent írással akkor el kellene gondolkodni, hogy jó helyen járok e?


De a válasz:

A BIBLIA MINT ISTEN SZAVA SZERINT:

János apostol és Pál is utalt ihletés alatt ezekre, milyen eljárás ilyenkor.

Két bűnről beszél a biblia:

Halálos, és nem halálos.

Ha valaki halált érdemlő bűnt követ el, mint a paráznaság lopás gyilkosság, dohányzás, stb, a tette miatt nincs megfelelő állapotban Isten előtt, hogy meghalgassa, ezért kell a véneket a pásztorokat hívni, hogy segítséget nyújtsanak szellemileg, és imádkozzanak felette,


(1János 5:16) . . .Van olyan bűn, amely halált von maga után.. . .

(1János 5:17) . . .de azért van olyan bűn, amely nem von halált maga után.


amikor egy tökéletlenségünk miatt hibázunk az nem sért bibliai alapelvet ezért ezt otthon is őszintén esdekelve megbeszélhetjük égi Atyánkkal.

De ha Biblia ellenes dolgokat tettünk akkor nem vagyunk igazán elfogadhatóak ekkor kell a felvigyázókhoz fordulni, hogy újra vissza álljon a jó kapcsolat Isten és Én közöttem...

2013. dec. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Bocsánat ez lemaradt az előzőhöz:

(Jakab 5:14, 15) 14 Beteg valaki köztetek? Hívja magához a gyülekezet véneit, és imádkozzanak fölötte, megkenve őt olajjal Jehova nevében. 15 És a hitből való ima meggyógyítja a gyengélkedőt, és Jehova felemeli őt. Ha bűnöket követett is el, megbocsáttatik neki.

2013. dec. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves 1-2. válaszoló!


Légy szíves, adj már annyi szabadságot, hogy azt kérdezzem meg, amire kíváncsi vagyok!


A saját kérdésedet pedig írd ki külön kérdésként.


Tehát a kérdésem továbbra is ez:


"Mit mond erről a RÓMAI KATOLIKUS EGYHÁZ?


A gyónás kötelező a bűnök Isten általi megbocsátásához, vagy csak egy lehetőség?


A Katolikus Egyház szerint azokat a bűnöket megbocsájtja Isten, amit csak "belső szobánkban" Neki vallunk meg és nem gyónjuk meg papnak?"

2013. dec. 14. 23:06
 4/7 Boldi11 válasza:
ohm katolikus vagyok es vilag eletemben katolikus iskolaba jartam. ott azzal tomtek fejunket h ott imadkozz ahol egyedul vagy ez igaz szerintem a bunokre is bar a halalos bunoket en peldaul csak papnak gyontam meg mert mikor egymagam voltam nem ereztem azt a feloldozast mint ami gyonas utan atitat. am az egyhaz kifejezetten rugalmas a gyonas teruleten.... velemenyem szerint megbocsajtja
2013. dec. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az egyház azt mondja hogy legalább egyszer gyónjál egy évbe és egyszer áldott lehetőleg húsvétkor. De ez a minimum ettől persze jóval többet kell tenni érte. A kisebb bűnöket meggyónhatod magadba és mehetsz áldozni, persze ha nem halálos bűn, de a következő gyónásodnál gyónd meg, de áldozhatsz ha nem halálos a bűn és persze megbánod otthon, magadba, de ha a bűnöd halálos, akkor gyónni kell mielőtt áldozol. Célszerű a kisebb bűnöket is meggyónni mert úgy fejlődünk a lelki életben, de áldozhatsz. Remélem tudtam segíteni.
2013. dec. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Van az úgynevezett töredelmes bűnbánat, amivel szintén el lehet érni halálos bűnök bocsánatát. De ha utána majd eljutsz odáig, hogy gyónsz, akkor ezeket is meg kell említened.
2013. dec. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A gyónás nem egy egyéni gyógymód. A Katolikus Egyház azt tanítja, hogy a bűnökkel nem csak Istent bántod meg, hanem az embertársaidat is. Ha valaki súlyos bűnben van, akkor az illető kiszorul a közösségből. A gyónás lényege, hogy a közösségbe visszakerüljünk. Ezért nem áldozhat valaki, aki súlyos bűnt követett el, mert azáltal nem a közösség tagja, és az Eucharisztia lényege is abban van, hogy összekapcsolja az embereket Krisztusban. A penitencia lényege is pont ez, hogy az elkövetett bűnt jóvátegyük.

Tehát a kérdésre a válasz: mivel abból indulunk ki, hogy Isten irgalmas, ezért ő meghallgat minden bocsánatkérést. A gyónás azért szükséges, hogy meglegyen a közösség az Egyházzal. És ahogy már fönt írták, nem minden bűn szakít ki a közösségből, tehát a kisebb bűnöket nem kell azonnal meggyónni.

2013. dec. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!