Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi köze van Jézusnak a karácso...

Mi köze van Jézusnak a karácsonyhoz? Mióta ünneplik? Jogosan szólnak meg a keresztény testvérek mert nem tartom?

Figyelt kérdés
2013. dec. 23. 13:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%

Egyetlen egy köze van hozzá. Még pedig az, hogy néhány keresztény egyház kinevezte Jézus születésnapjának.


Itt olvashatsz róla:

[link]


Nem szól le senki sem jogosan. Azt csinálsz, amit szeretnél.

2013. dec. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem szólnak meg jogosan. Amúgy meg én úgy gondolom, hogy annak sincs értelme, hogy úgy karácsonyozzon valaki, hogy egész idő alatt csak ideges meg szid másokat.

Nálunk nem áll másból a karácsony, mint hogy megy a veszekedés és a kiabálás. Teljesen elmegy tőle a kedvem.

2013. dec. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 KZitus ***** válasza:
15%

Szervusz


A karácsonynak Jézushoz semmi köze, de mivel legtöbben részt vesznek ebben a hagyományban, sokaknak ez nem tetszik.

Tudtad, hogy ír erről a Biblia? Vigasztalásként elküldöm neked az idézetet:

„Mivel nem futtok már velük ezen a pályán a kicsapongás ugyanazon posványába, össze vannak zavarodva, és folyton becsmérlően beszélnek rólatok” (1Péter 4:4).

2013. dec. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 munyamunya ***** válasza:

Hasznos olvasnivaló a témáról:


[link]

2013. dec. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"A ki ügyel a napra, az Úrért ügyel: és a ki nem ügyel a napra, az Úrért nem ügyel. A ki eszik, az Úrért eszik, mert hálákat ád az Istennek: és a ki nem eszik, az Úrért nem eszik, és hálákat ád az Istennek." (Róm 14.6)


Nem szólnak meg jogosan, amiért nem ünnepelsz, mert szabadságod van rá. De Te sem ítélheted el azt, aki mégis ünnepel.

2013. dec. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Például azt sem értem, hogy mi az, hogy parancsolt ünnep...
2013. dec. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
9%

Parancsolt ünnep? Ilyen van? o_O


Nem kötelező ünnepelned a karácsonyt, ha nem akarod, nem teszed, senkinek semmi köze hozzá.

2013. dec. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Igazából szíved-jogod azt csinálni, amit akarsz. Valójában tény, hogy Nagy Konstantin császárig nem volt szokás ünnepelni Jézus születését.

Viszont én úgy gondolom, hogy karácsonykor azt ünnepeljük, hogy "Az Ige testté lett és közöttünk lakott." Azaz Isten nem hagyja magára az emberiséget, hanem belelépett a történelembe és vállalt mindent, ami az emberi léttel jár, szeretetből. Nekünk is ilyenkor az a dolgunk, amit a pásztorok tettek: elmegyünk a jászolhoz, ott találjuk Máriát, Józsefet és a kisdedet. Aztán utána a pásztorok elindultak és hírül adták azt, amit láttak, közben magasztalták Istent. Karácsonykor mi is ezt tesszük.

De végül is, ha karácsonyt nem ünnepeljük, akkor húsvétot sem kell... Sőt semmit.

2013. dec. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
kedves utólsó az Apostolok sem ünnepelték a karácsonyt akkor nekik sem kellet volna húsvétott megünepelni ami vaójában keresztény ünnep?
2013. dec. 23. 19:24
 10/12 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


"Mi köze van Jézusnak a karácsonyhoz?"


" Én vagyok a világ világossága: aki engem követ, nem jár sötétségben, hanem övé lesz az élet világossága."


A világosság születését és sötétség feletti győzelmét ünnepli a hagyományokban az emberiség.


"Mióta ünneplik?"


Nehezen ellenőrizhető, talán mióta az ember világos tudata megjelent.


"Jogosan szólnak meg a keresztény testvérek mert nem tartom?"


Ha megérted, hogy mi a világosság, ünnepeled és örülsz és nem foglalkozol azzal, hogy mit szólnak hozzá mások.

2013. dec. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!