Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az a korrupció? Kereszténye...

Mi az a korrupció? Keresztények és más emberek (akiket nem szippantott be a média) szerint miért rossz/gonosz dolog?

Figyelt kérdés

2013. dec. 25. 21:36
1 2
 11/18 homo ludensz ***** válasza:
A korrupció elítélendő és felháborító cselekedet azok számára akiket kihagytak belőle. Mindegy hogy keresztény vagy sem annak sértő aki nem részesedik belőle. Vajon aki 20 éve trafikot működtetett és le húzhatta a rolót az keresztény lévén milyen "hálaadó" imát mormolt.
2013. dec. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 huzoro válasza:
Annak még sértőbb, akit nem csak a korrupcióból hagytak ki, de a korrumpálás lehetőségéből is. (Mint a futóversenyen: Egyenlő pályák, egyenlő esélyek, -én biciklvel megyek!)
2013. dec. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 munyamunya ***** válasza:

"Egyenlő pályák, egyenlő esélyek, -én biciklvel megyek!"

copyright: Sándor György humoralista (sic!)


Csak a tisztesség kedvéért.

2013. dec. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
Gyere Romániába és megtudod mi az...ha nem tudod mi az akkor te boldog ember vagy...élvezd a helyzetedet,nagyon irigyellek.
2013. dec. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Akhenasten válasza:

Miért gondolod, hogy a keresztények azok, akiket a média nem szippantott be? (és itt egy kis helyesbítés: én is keresztény vagyok, de a vallásomat nem gyakorlom. Valószínűleg te is az vagy, nem hinném, hogy buddhista, vagy muzulmán) tehát a vallásos emberek azok akikről te beszélsz.

A vallásos emberek erkölcsi szempontból nem jobbak, vagy rosszabbak a másiknál, nem is bölcsebbek. Nekem szinte csak olyan vallásos ismerősöm van, aki saját vallásai korlátain túl nem tudja megérteni a világ dolgait, vagy ha meg is érti azt, olyan szinten ítéli el, hogy mocskolódásait és kizárólagosságait hallgatva elmegy a kedvem a beszélgetéstől, vagy a vitától. Hangsúlyozom: olyan vallásos emberekről beszélek, akiket ismerek. Tehát másféle vallásos emberek is vannak, csak azokat ítélem el, akiket ismerek. Ne hidd azt, hogy a vallásos emberek bölcsebbek és jobbak az ő vallásukat nem gyakorlóknál.

A te fogalmazásoddal élve: Mindenkit beszippant valamilyen szinten a média. Ez a kor sajátja, hatása alól senki sem tud kibújni, még az sem, aki felismeri visszásságait. Ez egyszerűen lehetetlen. Aki az ellenkezőjét állítja, az magának hazudik.

2014. jan. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
ne ilyen összepakolt videókból akard megtudni az igazságot... oké, h megnézed, de ezt egy adott felfogású valaki készítette, inkább olvass utána
2014. jan. 2. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Orfeusz jól írta le. Jók a Drábik videok is. http://www.youtube.com/watch?v=iYYUPFIB4LQ
2014. jan. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 gungasam ***** válasza:
A korrupció az amikor amikor nem a törvény szellemében cselekszenek a végrehajtói hanem a saját személyes(családi,maffia))anyagi érdekeltségüket érvényesítik a törvények kijátszásával.Azért rossz mert a lopásnak egy nehezen kideríthető és bizonyítható tipusa amit közösség ellen követnek el, vagyis társadalom ellenes.
2014. jan. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!