Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen autója van Németh...

Milyen autója van Németh Sándornak?

Figyelt kérdés
Találtam egy régi totalcar-os cikket az egyházi vezetők autóiról, de a HGY elzárkózott a kérdéstől és nem válaszolt. Tudja valaki, hogy milyen autója van?
2013. dec. 28. 22:07
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Szent Szellemmel telített...
2013. dec. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Pápamobil.
2013. dec. 29. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Csak nehogy úgy járjon az az autó, ahogyan István járt (megkövezték)

:)


Nem publikus információ az, hogy milyen típusú autója van?

2013. dec. 29. 00:40
 4/26 anonim ***** válasza:
Autója? Inkább autói! Persze, hogy elzárkóztak, nincs annyi idejük, hogy az összes márkát felsorolják, az emberek nem térítik meg magukat, dolgozni kell, nem érnek rá felsorolni annyi autót.
2013. dec. 29. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs neki,szamárháton közlekedik,mert Jézus igaz követője,és a pénz meg a hatalom vajmi keveset számítanak az életében:)
2013. dec. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 yuda ***** válasza:
83%

Bevallom, én sem tudom milyen autója van, de visszakérdezek:

Mi közöd hozzá?

Mivel lesz szebb a napod, vagy értékesebb, ha megtudod?

Jobban alszol, vagy mi?


Másik kérdésem a többiekhez, akik nagyon sziporkáznak:

Tegyétek meg légyszíves igei alapon magyarázva, hol bűn a jómód, a gazdagság?!

Ugyanis az én bibliám szerint a szegénység az átok kategóriába tartozik és ha valakinek bővölködő élete van, az Isten áldása.

Biztos más bibliát olvas, akinek nem ez szerepel benne.

Ószövetségi emberek kimondottan vagyonosak voltak és Istenre hivatkoztak, hogy megáldotta őket. Most akkor az Újszövetség nem jobb alapon köttetett?

Bizony jobb alapon és aki mást mond, az ferdít.

Egyébként sincs senkinek semmi köze Németh Sándor autójához. Sosem értettem ezt a típusú gondolkodást, hogy attól lesz jobb neked, ha más zsebébe kotorászol?

Jobb a lelkednek ha mást besározol?

Szerintem Németh Sándor nem vett ki a te zsebedből egy fillért sem, sem másoktól. Nem rabol, nem garázdálkodik.

Akkor pedig miért érdekel?

Nézzétek meg, akik tízezreket költenek havonta cigire, italra, játékokra, ...felesleges dolgokra. Őket senki nem piszkálja, de ha egy keresztény adakozik, vagy jól él, abba rögtön beleköt valaki. Miért is?

Mi közöd neked más vagyonához? Nem tőled vette el és ezután sem fogja. Akkor pedig nem értem.

Csakazértis kákán is csomót keresni....ettől csak megkeseredett ember leszel és neked rosszabb.

Irigység ez, nem más.

2013. dec. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
79%

"Tegyétek meg légyszíves igei alapon magyarázva, hol bűn a jómód, a gazdagság?!"


Parancsolj:

"Monda néki Jézus: Ha tökéletes akarsz lenni, eredj, add el vagyonodat, és oszd ki a szegényeknek; és kincsed lesz a mennyben; és jer és kövess engem.

Az ifjú pedig e beszédet hallván, elméne megszomorodva; mert sok jószága vala.

Jézus pedig monda az ő tanítványainak: Bizony mondom néktek, hogy a gazdag nehezen megy be a mennyeknek országába.

Ismét mondom pedig néktek: Könnyebb a tevének a tű fokán átmenni, hogynem a gazdagnak az Isten országába bejutni.” (Máté 19,16-24.)

2013. dec. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Mondjuk, az egy bizonyos embernek szólt. Neki lehet, hogy a pénz volt a mindene, de nem mindenki ilyen.
2013. dec. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
60%

Hát Karlowy, a "Könnyebb a tevének a tű fokán átmenni, hogynem a gazdagnak az Isten országába bejutni." dolgot már a tanítványoknak mondja, és általános megfogalmazásban.

De van más is:

"És monda nékik egy példázatot, szólván: Egy gazdag embernek bőségesen termett a földje.

Azért magában okoskodék, mondván: Mit cselekedjem? mert nincs hová takarnom az én termésemet.

És monda: Ezt cselekszem: Az én csűreimet lerontom, és nagyobbakat építek; és azokba takarom minden gabonámat és az én javaimat.

És ezt mondom az én lelkemnek: Én lelkem, sok javaid vannak sok esztendőre eltéve; tedd magadat kényelembe, egyél, igyál, gyönyörködjél!

Monda pedig néki az Isten: Bolond, ez éjjel elkérik a te lelkedet te tőled; amiket pedig készítettél, kiéi lesznek?

Így van dolga annak, aki kincset takar magának, és nem az Istenben gazdag." (Lk 12, 16:21)


Egy másik:

"Vala pedig egy gazdag ember, és öltözik vala bíborba és patyolatba, mindennap dúsan vigadozván:

És vala egy Lázár nevű koldus, ki az ő kapuja elé volt vetve, fekélyekkel tele.

És kíván vala megelégedni a morzsalékokkal, melyek hullanak vala a gazdagnak asztaláról; de az ebek is eljővén, nyalják vala az ő sebeit.

Lőn pedig, hogy meghala a koldus, és viteték az angyaloktól az Ábrahám kebelébe; meghala pedig a gazdag is, és eltemetteték.

És a pokolban felemelé az ő szemeit, kínokban lévén, és látá Ábrahámot távol, és Lázárt annak kebelében.

És ő kiáltván, monda: Atyám Ábrahám! könyörülj rajtam, és bocsásd el Lázárt, hogy mártsa az ő ujjának hegyét vízbe, és hűsítse meg az én nyelvemet; mert gyötrettetem e lángban.

Monda pedig Ábrahám: Fiam, emlékezzél meg róla, hogy te javaidat elvetted a te életedben, hasonlóképpen Lázár is az ő bajait: most pedig ez vígasztaltatik, te pedig gyötrettetel.

És mindenekfelett, mi köztünk és ti közöttetek nagy közbevetés van, úgy, hogy akik akarnának innét ti hozzátok általmenni, nem mehetnek, sem azok onnét hozzánk át nem jöhetnek.

27

Monda pedig amaz: Kérlek azért téged Atyám, hogy bocsásd el őt az én atyámnak házához;

Mert van öt testvérem; hogy bizonyságot tegyen nékik, hogy ők is ide, e gyötrelemnek helyére ne jussanak.

Monda néki Ábrahám: Van Mózesök és prófétáik; hallgassák azokat.

Ama pedig monda: Nem úgy, atyám Ábrahám; hanem ha a halottak közül megy valaki hozzájok, megtérnek!

Ő pedig monda néki: Ha Mózesre és a prófétákra nem hallgatnak, az sem győzi meg őket, ha valaki a halottak közül feltámad." (Lk 16, 19:31)


Van még:

"Ő pedig felemelvén szemeit az ő tanítványaira, monda: Boldogok vagytok ti szegények: mert tiétek az Isten országa.

Boldogok ti, kik most éheztek: mert megelégíttettek. Boldogok ti, kik most sírtok: mert nevetni fogtok." (Lk 6, 20:21)


"De jaj néktek, gazdagoknak, mert elvettétek a ti vigasztalástokat.

Jaj néktek, kik beteltetek; mert éhezni fogtok. Jaj néktek, kik most nevettek; mert sírni és jajgatni fogtok."

(Lk 6, 24:25)


"Monda azért nékik: Meglássátok, hogy eltávoztassátok a telhetetlenséget; mert nem a vagyonnal való bővölködésben van az embernek az ő élete." (Lk 12,15)

2013. dec. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
40%

yuda, karlowy!


Ilyen téveszmék lesznek bennetek, mikor dicsfényben pompázó, hatalmas színpadon álló "soktíz-százezer" forintban tündöklő ruházatú prédikátor ossza az észt. Ezt Isten adta neki, nem irigylem. kívánom, hogy sokszorosa legyen neki. De azt állítani, hogy már-már, hogy aki szegény, azzal nincs Isten, aki gazdag, azzal Isten van. Krisztus követés alaptétele, hogy ne legyél vagyonos, ne kábítson el a pénz. Ez rám sem igaz, de ez az én problémám.


Hit gyülekezetes eddigi válaszolók: az én Bibliámban ez van:

1Tim 6,10 Mert minden rossznak gyökere a pénz szerelme: mely után sóvárogván némelyek eltévelyedtek a hittől, és magokat általszegezték sok fájdalommal.


Ha ez N.S-re nem igaz, akkor az Úrnak hála ezért!

2013. dec. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!