Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sok olyan ember, aki hisz...

Sok olyan ember, aki hisz Istenben, miért nem fogadja el a bibliát Isten szavaként?

Figyelt kérdés
És főleg miért nem olvassa, majd vizsgálja meg?
2009. nov. 28. 07:26
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:

"Sok olyan ember, aki hisz Istenben, miért nem fogadja el a bibliát Isten szavaként?"


Nos, én hiszek Istenben, de a Biblia csak egy "oldalát" mutatja meg Istennek.


Isten egy van, de - mint ahogy a hegycsúcsra is - több út vezet hozzá. Ez a több út a különböző kulturális háttérrel rendelkezők Istenről való nézeteit, hozzá való eljutásának módjait jelentik.


Én pl. a Hindu Bibliát (Bhagavad-Gita) olvasom rendszeresen, persze a Keresztény Bibliát sem vetem el egyáltalán.


Egyik út sem jobb vagy rosszabb - csak más. Mindenki a maga ismereteinek, készségeinek, képességeinek, szellemi érettségének megfelelő úton törekszik Istenhez.


Isten Egy, csak az emberek nevezik más-más néven. (Védák) :)

2009. nov. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:

"ez az az út. ezen járjatok." "ne térjetek le se jobbra, se balra." Jézus

"Istennél nincs változás" "Isten nem fordul mint az árnyék." Jehova

2009. nov. 29. 16:04
 33/40 anonim ***** válasza:
na, csak beletaláltam. Kedves Kérdező! Jehova hol mutatja meg nektek, nekünk azt, hogy mikor lesz a Világvége? Ha abban lehet csak hinni, ami az egyedüli Jó, akkor miért van a JT kívül 100 másik vallás, akár a keleti-akár a nyugati világban? Akkor most a buddhista dobja el az elveit és kezdjen Bibliát olvasni? Amit ők gondolnak Istenről, az nem helyénvaló? A gonosz vezeti őket? Honnan lehet tudni, hogy a JT Isten szavait követi, és csakis az az egyetlen út hozzá? Előtte jóval létezett már kereszténység. Jézus után ha nem alakulnak ki az első keresztény közösségek, nem lett volna reformáció, akkor miből alakult volna ki a JT közössége? Istennek (vagy Jehovának) egyetlen egy célja van: mindenki tapasztalja meg a hitéből eredő szeretetet, jóságot. Minden ember számít neki, nem nézi, hogy zsidó, muzulmán, buddhista , keresztény. Az számít neki,amit cselekszik. Azt is elítéli, ha valaki hazudik, vagy lop és keresztény. Csak a belső tartalom érdekli. A külsőségeket ránk, emberekre bízta.
2009. nov. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:
jogosak és érthetőek a kérdéseid. mivel nyílván nem csak feltetted, hanem választ is akarsz rá kapni, az én hitem szerint megpróbálok rájuk felelni.
2009. nov. 30. 11:56
 35/40 A kérdező kommentje:
az a napot pontosan nem, de az azt a napot megelőző jeleket, és ami lényeges, az akkor tapasztalható emberi tulajdonságokat egyértelműen ecseteli Jézus pl a 2timoteusz 3:1-5 ig. teljesen jól látod, sátán, akinek a neve lázadót, ellenszegülőt jelez, félrevezeti az embereket, nem 100, hanem több, mint 30 000 féle vallás közül kell megtalálnod az egy utat. egyértelműen kijelenti a biblia, hogy minden hamis vallás mögött sátán áll.
2009. nov. 30. 12:01
 36/40 A kérdező kommentje:
mint ahogy az egész mindenséget, a földet, vagy az embert is a semmiből alkotta, az igazságot is, mivel az nálla van, a semmiböl, a nulláról is vissza tudja állítani. mint ahogy a jelenések könyve írja, az emberek azért fordulnak majd a vallások ellen, mert Isten adja szívükbe ezt. valójában hogyan lehetne elfogadható minden ember Isten előtt? pláne az, aki elveti Jézust? valójába a biblia azt mondja, hogy minden ember elfogadható előtte, AKI CSELEKSZI AZ Ő AKARATÁT. hiszen tudod, a hit halott cselekedetek nélkűl. ezenkivűl Isten nem a zűrzavar istene, hanem a rend istene. az a káosz, ami a vallások tanításaiban van, nem tölle származik. szerencsére van segítség. a biblia lerántja a leplet a hazugságokról úgy, hogy elmondja az igazságot. ehhez semmi mást nem kell tennünk, csak komoly igyekezettel tanulmányozni a bibliát.
2009. nov. 30. 12:12
 37/40 A kérdező kommentje:
"ne ítéljetek többé a külső után, hanem igazságos ítélettel ítéljetek" jános 7:24
2009. nov. 30. 12:15
 38/40 anonim ***** válasza:
Kérdező, nem Isten az, aki változik, hanem a különböző emberek látják másként más-más helyzetükből. Erre a legjobb példa, hogy ha le kellene festeni egy ülő embert mondjuk 10 embernek, akik körülötte ülnek, másképp festenék le ugyanazt az embert, mert máshonnan látják. Istent is ugyanígy a különböző vallások máshonnan látják, de ugyanazt látják. Ugyanazok a szimbólumok, ugyanazok a jellegzetességek, ugyanazok a tanok megvannak mindegyik vallásban, még az ókoriakban is. A név csak egy dolog, ugyanazt a tárgyat is más nyelvek másképp hívják, más hangalakkal mondják ki, más karakterekkel írják le, mégis ugyanarról van szó.
2009. nov. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 A kérdező kommentje:
igen, de sajnos az adott szituáció nem mind a 10 helyről látható jól. a helyzet bonyolúltsága miatt vegyünk egy balesetet. ebben az esetben egyéb tárgyak takarása miatt sok szemtanú nem tud pontos információval szolgálni. lényeges részleteket (pl hogy ment e az index) nem figyeltek, vagy nem láttak meg sokan. valójában csak hosszas vizsgálat után deríthetik ki az igazságot, köszönhetöen éppen a szemtanúknak is akár. mert hiába látta azt a tíz ember, hogy x volt a hibás, ha a kresz mást mond. nincs olyan igazság, (LEGALÁBBIS BIBLIAI) ami másként fest más szemszögből.
2009. dec. 4. 14:18
 40/40 lynn-it válasza:

Sokat teszek azért, hogy a Bibliát megismerjem.

Sok kérdésem van, amikre keresem a választ a Bibliával kapcsolatosan, és közben azt veszem észre magamon,hogy egyre kevésbé zavar az, amit nem értek belőle,mint a legtöbb MAGYARÁZAT, amiből azt érzem, hogy hülyének néznek. Például a minden logikát nélkülöző érvelések, amiken egy értelmes gyerek is fennakad..

Nagyon átsüt a válaszokon, hogy ki az, aki őszintén hisz is abban, amit mond -tisztelem érte, még ha más véleményen vagyok is- de a többségük csak farizeus erőlködés. Dogma dogma hátán.

És még valami: ha én Isten lennék, mármint olyan, akinek számít a teremtményei véleménye, nekem nagyon nem tetszene ez az egész.

2014. júl. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!