Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen módon beszél Isten az...

Milyen módon beszél Isten az emberekhez, s milyen módon az ember Istenhez a Bibliában?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy milyen passzusok vannak a Bibliban, amelyek azt írják le, ahogy Isten emberhez vagy az ember istenhez próbál szólni pl.: égő csipkebokor, Jónás pörlekedése, Ábrahám alkudozása, stb stb. Előre is nagyon köszönöm az összes választ!
2011. jan. 16. 15:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Arra vagy kíváncsi, hogy milyen formában történik ez a kommunikáció? Személyesen Isten szól, vagy angyali közvetítőkön, esetleg Jézuson, a Szón keresztül zajlik?
2011. jan. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen igen :) elnézést a pontatlan megfogalmazásért.
2011. jan. 16. 17:17
 3/12 anonim ***** válasza:

én úgy veszem ki, hogy látomásban jelenik meg az embereknek Isten, de az nem konkrétan az Atya, hanem csak egy megjelenés, hiszen Isten a minden, és ekkor úgymond személyesen beszél vele az ember, ha úgy vesszük, de ez csalóka azért. Illetve van a sugallás, amikor az ember önmagába néz, és úgy szólítja meg az Urat, s ekkor az Úr is eképpen szól vissza az egyénnek, gondolatban beszélnek egymással, ha "külön" tekintjük őket, de amúgy egyek vagyunk mind. Szóval belső hang formájában szól az Atya így is úgy is.


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jan. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

bocsi. :)


Jézus Krisztust is ide sorolhatjuk, mert őbelőle Isten szólt, amikor a tanítást adta le. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jan. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Van, ahol úgy van leírva, mintha Isten (JHVH, Jehova, Jahve) közvetlenül szólította volna meg az embert "látta" is Őt, de máshol, ugyanarról az eseményről azt írja, hogy csak "Isten dicsőségét" látta az ember. Valójában ez tényleg nem lehetett másként, hiszen a Mindenhatót soha, senki sem látta - a Biblia jó néhány helyen ezt leszögezi!


Ugyanígy, van ahol azt mondja, hogy angyalok által szólt az emberhez. A legtöbb esetben nyilván ez történt. Nem csak "elmében" zajlottak ezek (kivéve az álmok, vagy az ihletés), hiszen volt olyan is, ahol többen is hallották ugyanazt.

2011. jan. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

én nem vagyok meg keresztelve és hálát adok anyámnak hogy nem kereszteltetett meg szerintem az összes vallás csak az ember hülyítéséről és irányításáról szól

az Isten nem fog neked segíteni csak az akaratod fog segíteni

ez az én 14 éves számból vagyis újaimból

(a szüleim mindig is erre tanítottak)

2011. jan. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Isten nem fog hozzád beszélni soha nem fog
2011. jan. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
és jelet se fog adni
2011. jan. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kedves 14 éves!


Ha el hiszed, ha nem, van amire a szüleid sem tudják a választ...


Én a magam részéről nagyon helytelennek tartom, ha egy szülő a gyermekének olyant tanít (gyakran tényként), amiről ő sincs meggyőződve. És ezek között még a Mikulás-sztori a "legártatlanabb", bár magam részéről, azt sem tartom helyesnek, mikor ezzel a mesével etetik a kicsiket.

Meggyőződésem, hogy a materializmus eszméje sokkal nagyobb károkat okozott már eddig is.

2011. jan. 18. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

02:44

Ezt csak részben tanították nekem másik részben az én gondolatom lehet azt hiszed hogy most csak egy kis taknyos gondolata és nem kell vele foglalkozni de ez van

szerintem minden ember gondolata "értékes" még az utca szélén alvó hajléktalannak is

2011. jan. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!