Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Zsoltárok vs Újszövetség?

Zsoltárok vs Újszövetség?

Figyelt kérdés

Miért van kb. majdnem minden versben az, hogy ha valaki neked árt, akkor az lakoljon/pusztuljon/haljon meg, az átok szálljon vissza rá, stb...

Jézus meg arra tanít, hogy szeressétek ellenségeiteket és jót tegyetek velük.

Mi ez a nagy kontraszt a két könyv között??


2013. dec. 30. 13:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Azért kicsit túlzás ahogy kifejtetted! :)


Na de... Az Újszövetség kibővítette a Bibliát, így van. Már az Ószövetségben ott van ugye a tíz parancsolat, de az Újszövetségben a "szemet szemért, fogat fogért" elvet végképp felváltja a "szeresd felebarátodat, mint magadat". Ja meg az Újszövetség már nem csak a zsidóknak szól, hanem mindenkinek...

2013. dec. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A zsoltárokban említett ELLENSÉG nem a látható ellenség, hanem a LÁTHATATLANra vonatkozik. Ilyen mindenkinek van bőven...

"szeressétek ellenségeiteket "- Nyilván nem a láthatatlan ellenségedet dajkáld és tegyél jót vele...hanem a látható felebarátra vonatkozik.

2013. dec. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

13:56:


A "szemet szemért, fogat fogért" elvet nem váltja fel semmi sem. Eredetileg ugyanis az egy polgári törvény volt, amit aztán a zsidóság tévesen erkölcsi kérdésekben kezdett el alkalmazni. Ezt a nézetet tette Jézus helyre. Nézd meg Zákeust, ő helyen értelmezte ezt a törvényt, hiszen annak, amit elvett, a négyszeresét adta vissza.

2013. dec. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
+ az Ószövetség sem csak a zsidóságnak szól, hiszen rengeteg eszaktologikus prófécia található benne, amely az egyetemes emberiségre vonatkozik.
2013. dec. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"Legyen az ő asztalok előttök tőrré, és a bátorságosoknak hálóvá.

24

Setétüljenek meg az ő szemeik, hogy ne lássanak; és az ő derekukat tedd mindenkorra roskataggá.

25

Öntsd ki a te haragodat reájok, és a te haragodnak búsulása érje utól őket.

26

Legyen az ő palotájok puszta, és az ő hajlékukban ne legyen lakos;

27

Mert akit te megvertél, azt üldözik, és a tőled sujtottak fájdalmát szólják meg.

28

Szedd össze álnokságaikat, és a te igazságodra ne jussanak el.

29

Töröltessenek ki az élők könyvéből, és az igazak közé ne irattassanak." ez az a zsoltár amit utoljára olvastam, vagyis amiket eddig olvastam, majdnem mindegyikben van ilyen....


második, olvasd el ezt a részt...mert szerintem ez nem a láthatatlan ellenségről szól, bár lehet, hogy tévedek...

2013. dec. 30. 14:34
 6/8 anonim ***** válasza:

A zsoltárokban említett ELLENSÉG nem a látható ellenség, hanem a LÁTHATATLANra vonatkozik ÁLTALÁBAN.

Ha kokrétan kérdezel versre, akkor konkrétan tudok válaszolni.

A 68.(69.) zsoltár Jézus Krisztus szenvedéseit jövendöli meg: az Általad idézett sorok az akkoriban élt hitetlen zsidó népre vonatkoznak.

2013. dec. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én a Zsoltárok könyve olvasásakor értettem meg mélyebben a kereszténységet, a hitet. Jézus tanításai és mentalitása is jobban megérthető.

Tedd félre a büszkeségedet, és úgy olvasd! Legjobb, ha az élet már összetörte a szíved, s úgy kerül a kezedbe a Zsoltárok könyve. Az Ószövetség legértékesebb olvasmánya!

2014. jan. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az Újszövetségben is vannak kemény mondatok, pl:


„10,34 Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békességet bocsássak e földre; nem azért jöttem, hogy békességet bocsássak, hanem hogy fegyvert.” Máté

2014. jan. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!