Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik a kedvenc bibliai...

Melyik a kedvenc bibliai idézeted?

Figyelt kérdés
2013. dec. 30. 20:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Zekarja III.

Zekarja 3,1

És megmutatta nékem az Örökkévaló Józsuát, a főpapot, amint állott Isten angyala előtt és a vádló angyal ott volt jobbja mellett, hogy vádat emeljen ellene.

Zekarja 3,2

És szólott az Örökkévaló a vádló angyalhoz: Megró téged, óh Sátán, az Örökkévaló és megfenyít téged Isten, aki Jeruzsálemet kiválasztotta; hiszen ez a főpap égő zsarátnok, ami megmaradt a régi tűzből.

Zekarja 3,3

És Józsua szennyes ruhába volt öltöztetve, úgy állott az angyal előtt.

Zekarja 3,4

És szólott az angyal a körülötte állókhoz mondván: Távolítsátok el róla a szennyes ruhát! És Józsuához így szólott: Íme eltávolítottam bűneidet és most felöltöztetlek díszes ruhába.

Zekarja 3,5

És így szóltam: Helyezzenek tiszta süveget fejére! És rátették a tiszta süveget fejére és felöltöztették díszes ruhába; és az Örökkévaló angyala ott állt mellette.

Zekarja 3,6

És intette az Örökkévaló angyala Józsuát a következőképpen:

Zekarja 3,7

Így szól az Örökkévaló, a Seregek Ura: Ha az Én utaimon jársz és megbízásomat teljesíted és az Én házam fölött is ítélsz és őrzöd pitvaraimat, akkor Én szabad járást adok neked az itt állók között.

Zekarja 3,8

Figyelj ide, Józsua főpap és társaid is, kik előtted ülnek, mivel jelentős emberek ők: Íme, én elhozom szolgámat, a fakadó sarjat,

Zekarja 3,9

íme itt a kő, melyet Józsua elé helyeztem; egy kövön hét szó férőhely van; íme én bevésem az írást úgymond az Örökkévaló, a Seregek Ura: „Eltörlöm ennek az országnak bűnét egy napon”.

Zekarja 3,10

Azon a napon, úgymond az Örökkévaló, a Seregek Ura, meg fogja hívni minden ember a felebarátját a szőlőtő és a fügefa alá.

2014. jan. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

I. Berésith.

XLII,5–XLIII,10. Izráel rendeltetése.

Jesája XLII.

Jesája 42,5

Így szól Isten, az Örökkévaló, aki az egeket alkotta és boltozta, aki a földet kiterjeszté minden sarjadékaival, aki lelket ad a népnek és szellemet a rajta járóknak.

Jesája 42,6

Én az Örökkévaló hívtalak igazsággal téged és megfogtam kezedet, Izráel, és őriztelek és tettelek népek szövetségéül, hogy légy nemzetek világossága!

Jesája 42,7

Hogy megnyisd a világtalan szemeket, hogy kihozd börtönéből a rabot, a fogság házából a sötétség lakóit!

Jesája 42,8

Én vagyok az Örökkévaló, ez az én nevem és dicsőségemet másnak át nem engedem, sem dícséretemet a faragott bálványoknak!

Jesája 42,9

Az első jóslatok így már beteljesedtek és én újakat hirdetek; mielőtt kisarjadnak, közlöm tivéletek.

Jesája 42,10

Daloljatok azért az Örökkévalónak új dalt, zengjétek dícséretét a föld széleiről, ti tengeren járók és minden ami a tengert betölti a szigetek és lakóik!

Jesája 42,11

Zengjenek dalt a sivatagok és a városok és a falvak, melyekben Kédár lakik, énekeljenek a sziklák lakói, a hegyek ormáról harsogjanak!

Jesája 42,12

Fejezzék ki Isten iránt a hódolatot és az ő dicsőségét hirdessék a szigeteken!

Jesája 42,13

Mert íme Isten indul mint hadak hőse, mint a harcok embere szít buzgalmat, riadót fúj és harsog, ellenségein erőt veszen.

Jesája 42,14

Szól az Isten: hallgattam rég, ősidők óta, némán vesztegeltem, féken tartottam magam; mint szülő asszony ziháltam, aléltan lihegtem;

Jesája 42,15

de most fölforgatom a hegyeket és bérctetőket, minden fűszálat elhervasztok, a nagy folyamokat szigetekké változtatom és a tavakat kiszárítom.

Jesája 42,16

És vezérelni fogom a vakokat olyan úton, amelyet sohasem ismertek, irányítom őket ösvényeken, melyekről nem tudtak, a sötétséget átváltoztatom előttük világossággá és a hepehupás tájat egyenes síksággá; ezeket a dolgokat végrehajtom és abba nem hagyom!

Jesája 42,17

Meg fognak hátrálni és szégyent vallanak a faragott bálványban bízók, akik az öntött képnek mondják: te vagy a mi Istenünk!

Jesája 42,18

Óh ti süketek, kezdjetek hallani, óh ti vakok, nézzetek, hogy láthassatok!

Jesája 42,19

Ki hát a vak? – ha nem az én szolgám Izráel? és ki a süket, ha nem az én követem, akit küldék? Ki annyira vak, mint az én meghittem és annyira világtalan, mint „Isten szolgája?” –

Jesája 42,20

Óh sokat látsz, de nem őrzöd meg, füled nyitva, de nem hallasz.

Jesája 42,21

Pedig Adonáj akarja, igazsága diadaláért, hogy naggyá tegye a Tórát és hatalmassá!

2014. jan. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Légy tisztában azzal, hogy tőrök közt járkálsz, és hogy sáncok fölött vezetnek lépteid.


Légy tisztában azzal, hogy (az ember világában) tőrök közt járkálsz, és hogy sáncok (cölöpök, rácsok) fölött vezetnek lépteid.

2014. jan. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2014. febr. 28. 22:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!