Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi hogy képzelik el...

Megfelelő kérdése:

Jehova Tanúi hogy képzelik el az örök életet?

Figyelt kérdés

Mit fognak csinálni itt a földön, hogy fognak élni? Lesz tudomány? Mi lesz a technikával? Szaporodni fog tovább az emberiség, és mi lesz azokkal?


Csak szabadon, mindenféle válasz érdekel.



2014. jan. 1. 11:56
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
14%

Kedves "megfelelö", helyesebb lenne a kérdés: A Biblia mit jövendöl az örök földi örök életröl.


Én leírok néhány bibliai idézetetet:


Ézsaiás 35 fejezete


Ézsaiáa 11:6


Ézsaiás 65:21,22


Jelenések 21:4


Jób 33:25


A szaporodással kapcsolatban az 1.Mózes 1:28---- ez az eredeti szándéka Jehovának.


Szemléltetésképpen: meddig öntjük a vizet a pohárba"


miért ne lehetne ugye tudomány, technika, de olyan amit nem az önzö kapzsi emberek egymás gyilkolására használják fel és az állatok és a természet tönkretevését eredményezik

2014. jan. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Nem erre vagyok kíváncsi. Arra, hogy ki, hogy éli meg ezt személyesen.
2014. jan. 1. 12:28
 3/33 anonim ***** válasza:
0%

Kedves megfelelö, akkor mit szeretnél tudni? Jehova Tanúi elhiszik a Biblia igéretét, miszerint Jehova végrehajtja eredeti szándékát a Földdel kapcsolatban.

Az édeni lázadás után azonnal igéretet tett a helyrejavitásra.


Azért beszélt a Magról, és ahogyan Pál apostol megfejtette ez "szent titok" volt, amit akkor értettek meg a "Maggal" a "Megváltóval" kapcsolatban, amikor az beteljesedett.


Ennel a Krisztus váltságáldozatának az alapján Jehova eredeti tervével összhangban véglegesen el fog pusztítani a gonoszt... a Föld Édenné fog válni.


A bibliai szövegek alapján amit már leírtam, és mindenki kikeresheti a saját Bibliájában, ezek szerint képzeljük el az életet.


Mit gondolsz kedves "megfelelö", ha az ember az Édenben nem vétkezett volna, mi történt volna? Hogy éltek volna a tökéletes egészséges, emberek, vagy meddig szaporodtak volna?


Isten azt mondta, hogy a halál az engedetlenség következménye lesz, nos ha az ember nem vétkezett volna, mi lett volna? :-)

2014. jan. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
0%
bocsánat, megint gyorsan írok, kevés az idöm, és ujra tele hibákkal jaj de szégyenlem
2014. jan. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
0%

köszöntelek


Csatlakozom a testvérem válaszához.

A Teremtő nincs ellene a fejlődésnek, így technikailag tudományosan sem.

Mit fogunk csinálni?

Ugyan azt amit most, csak egészséges keretek között, és soha nem kell elbúcsúzni a családunktól, gyerekeinktől

Hanem sok nemzedéket fogunk látni


A szent írásban a teremtő elmondja hogy új könyvek nyittatnak, így már nem azokat fogjuk tanulni amiket most.

Felfedezhetjük a környezetünket félelem nélkül közlekedhetünk az állatok között, és akár őket is tanulmányozhatjuk.

Teret adhatunk a képzelő erőinknek, és megvalósítjuk azokat, nekem most nincs autóm, mert nem lenne rá pénzem, De ha méltó leszek Isten új világában élni akkor akár tervezhetek magamnak egyet, vagy megkérhetek bárkit, hogy készítsen nekem egy elképzelésemhez való kocsit, stb.


De szeretek kertészkedni, és a környezetemet különböző növényekkel ültetném körbe. Most úgy sem lehet.

Mindig lesz mit újat tanulni tenni venni. az emberi agy örök életre lett létre hozva.

Az ember kreativitásának nem lesz határa, de persze egészséges keretek között.

Én így gondolom.

2014. jan. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 sandor76 ***** válasza:
0%

Nem az a lenyeg ,hogy Jehova Tanui hogyan kepzelik,hanem hogy Jehova szandeka mikent valosul meg.

Mert minden ember maskepp kepzeli el,de nem valoszinu ,hogy annyi keppen lessz.

A Biblia tampontokat ad,es az alapjan kinek ez kinek az a vagya.

Egy azonban mindenkinek kozos,azt prdig mar leietak.

Pl;nem lesznek haboruk,semmilyen sem,mert nem lessz,fajdalom,gyasz,halal.Jel,21;4.

Ez vonatkozik a betegsegekre is.

Nem lessz zsarnoki kihasznalas,mert mindenki egyenlo lessz,Nem a penz fogja eldonteni kinek milyen hatalma,es befolyasa van.

A tudomany es technika teren meg gyerek cipoben jarunk,es Istennek nem ezzel van a gondja,hanem ahogy ezeket felhasznaljuk.

Az ember az agyanak csak 3-6%-at hasznalja jelenleg,mi van a tobbivel?

Adam ota az emberiseg magatol jutott idaig,ha ujra tokeletessegre jutunk es kozel leszunk Istenhez ,azt igeri mindent megad az "engedelmes"emberisegnek.

Ezt most nem tudjuk felfogni mit jelenthet majd akkor.

De ha nem kell szenvedni,es latni ahogy szeretteink meghalnak,es szenvednek,mar akkor is megeri kitartani Isten torvenyei mellett.

2014. jan. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
35%

én szeretek kézimunkázni, lesz idöm festeni, meg akarok tanulni az agyaggal dolgozni, megtanulok lovagolni, és rózsát oltani, örülök az esti tábortüzeknek, ahol kellemesen el fogunk beszélgetni a barátainkkal, figyelni a csillagokat, szép házat építeni, /hisz a jövendölés szerint már senki sem lesz szegény nyomorult/


Meg akarok tanulni búvárkodni, a hajóval a tengert szelni ellátogatni a pingvinek földjére....és....és ....fogadni a feltámadottakat a Jézus Krisztus igérete szerint......

Van ismerösöm, aki a számitástechnikát akarja tovább fejlszteni....


Azt monja a Zsoltárok könyvében Jehováról: "Megnyitod a Te kezedet, és kielégited minden élö kívánságát"....


Természetesen már Jehova többé nem fogja megengedni, hogy a gonosz elnyomja a jót

2014. jan. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
83%

Olvasgattam már Őrtornyot, ott bizarr dolgok vannak. Minden eddig elhalt ember feltámad (hol férnek el, és mi van a mennyországgal, akkor nem oda kerülünk?) Nem lesz háború, elnyomás, kapzsiság eddig még jó is volna. Az oroszlán együtt játszik majd a báránnyal és a kisgyerekkel (azt megnézném).

Tehát mindenki füvet, gyümölcsöket fog enni (nálam már megbukott a dolog) a sok milliárdnyi ember (akik száma egyre nő majd, mivel halál sincs többé) plusz a rengeteg állat a tehéntől a sakálig.


Én a mennyország dolgot sem értettem soha. Oké, én sem akarok meghalni, de ha oda jutok, az most miért jó nekem? Ott mit kell csinálni? Hárfázzak naphosszat a felhők szélén? Tudom, ott lesz Isten és szépeket mond, meg nagyon szeretjük egymást. És? Nem érzem vonzónak.

2014. jan. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
0%
Kedves utolsó, nem is érezheted vonzónak, mert összekevered a szezont a fazonnal :-)
2014. jan. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
23%

Kedves kérdező, bocsánat az offolásért!


Kedves grkaty!


Nem lehet szó nélkül hagyni a hamis tanításaitokat!

Csak egyre reagálnék, a többire most nem!


A kérdező azt kérdezte, hogy: "Szaporodni fog tovább az emberiség" erre azt írod, hogy: "A szaporodással kapcsolatban az 1.Mózes 1:28---- ez az eredeti szándéka Jehovának."


Igen ezt mondta Ádámnak és Évának! De nem ez volt a kérdés!


Erre a válasz: Márk Evangyélioma 12. rész 24. "Jézus pedig felelvén, monda nékik: Avagy nem azért tévelyegtek-é, mert nem ismeritek az írásokat, sem az Istennek hatalmát?

25. Mert mikor a halálból feltámadnak, sem nem házasodnak, sem férjhez nem mennek, hanem olyanok lesznek, mint az angyalok a mennyekben."


Érdemes az előtte levő részt is elolvasni! Úgy gondolom elég egyértelmű Jézus kijelentése!

2014. jan. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!