Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért plántálta belénk Isten...

KZitus kérdése:

Miért plántálta belénk Isten az örök élet utáni vágyat?

Figyelt kérdés
Prédikátor 3:11" Mindent szépen a maga idejében elkészített. Még az időtlen időket is az emberek szívébe adta."

2013. dec. 17. 19:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%

Kedves Kérdező!


Belém nem plántálta.


Üdv R.

2013. dec. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%
Ez jó, _szó_szerint_ azt akartam írni, amit az első.
2013. dec. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem nem kéne általánosítani. Én sem szeretnék örökké élni.

(Megint bukik a Biblia?)

2013. dec. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Durva hogy még mindíg ennyi sötét ember van ezen a földön :'DDD
2013. dec. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Eredeti szándéka szerint az emberek nem csupán 70-80 évig éltek volna, hanem örökké. Természetünknél fogva ma is vágyunk rá h örökké éljünk. Senki sem képzeli el a saját halálát, inkább a jövőét tervezgeti, h mit szeretne megtenni az életben.
2013. dec. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Egyetértek veled. Szerintem a fölötted válaszölók egy sem gondolkodott el a saját helyzetém. Vajon közölük hányan halnának meg egy óra múlva? Ha válszthatnának, napról napra halasztanák az idópontot, akár 70 év múlva is.

Ezt tapasztalatból mondom. 80-on évesektől kérdeztem ezt meg, akik szintén nem szerettek volna örökké élni, de egy kicsit még igen... 10 év múlva is ez lett a véleményük. Már akitől ismét meg tudtam kérdezni.

2013. dec. 18. 08:39
 7/14 anonim ***** válasza:
Második vagyok, én akár ebben a percben szívesen meghalnék. Ez nem jelenti azt, hogy meg akarnék halni, de ha lenne egy egyszerű kikapcs gomb, már rég megnyomtam volna. Még egyszer hangsúlyozom, semmi kifogásom az élet ellen, alapvetően szeretek élni, élvezem is, talán az átlagnál jobban. De bármikor szívesen abbahagyom. Ahogy szívesen eszem fagyit, olvasok egy jó könyvet, táncolok, alszom stb, de nem okoz gondot, ha abba kell hagyni. De mondjuk max 10 évig szeretnék még élni, annál tovább semmiképp. Ennek oka, hogy egyetlen félelmem van: valaki, aki fontos nekem, előbb hl meg, mint én. Ennek nincs alapja, de ezt mindenképp elkerülném. És rozzant mámika se szeretnék lenni.
2013. dec. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"Vajon közölük hányan halnának meg egy óra múlva?"


Én szívesen. Eddig is csak az tart vissza, hogy félek a fájdalomtól. De ha lenne egy olyan gombom, mint az előzőnek vagy egy pisztolyom, már megtettem volna. Remélem tudtam segíteni.

2013. dec. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hogy miért, azért , hogy sóvárogjunk utána.
2013. dec. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Kedves 08:48


Elég sokan gondolkodnak úgy, ahogyan te is. De te leírtaid az okait is, miért érzel, illetve gondolkodol így. És ha megszünnének azok a félelmek, amelyeket leírtál? Akkor is így éreznél?


Azt írod : "Ahogy szívesen eszem fagyit, olvasok egy jó könyvet, táncolok, alszom stb, de nem okoz gondot, ha abba kell hagyni" - bocsás meg, de számomra ez az összehasonlítás az életedel, kicsit nem passzol. Leírom miért gondolom így.

Szerintem azért "nem okoz gondot abbahagyni" az általad felsorolt dolgokat, mert bármikor újra kezdhted a táncot, a fagyit és a többit, de az életed egy, amit ha "abbahagysz", nem kezdheted újra.

Arra nem gondoltál, hogy az Isten által leíratott szavak esetleg azt jelenthetik, hogy nem néhány évnyi életre lettünk megtervezve?

2013. dec. 20. 04:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!