Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy áll meg ez a két Igevers...

Hogy áll meg ez a két Igevers egymás mellett?

Figyelt kérdés

"No azért egyed vígassággal a te kenyeredet, és igyad jó szívvel a te borodat; mert immár kedvesek Istennek a te cselekedetid!" - Préd 9,7


"Mert az Isten országa nem evés, nem ivás, hanem igazság, békesség és Szent Lélek által való öröm." - Róm 14,17


Kicsit elgondolkodtam ezen a két Igeversen. A Prédikátor azt mondja, hogy együnk és igyunk, míg Pál azt írja, hogy az Isten országan nem evés és ivás. Számomra ez a két vers egy kicsit elgondolkodtató. :)


2014. jan. 4. 09:05
 1/4 A kérdező kommentje:
*Isten országa
2014. jan. 4. 09:05
 2/4 szabolcs1988 ***** válasza:

A prédikátor 9:7 ben a kulcs gondolat "immár kedvesen Istennek a te cselekedeteid"

Ez azt foglalja magában, aki valóban tartalmas és kielégítő életet él, olyan cselekedetekben tevékeny, amelyekben Isten örömet talál. Ez megkívánja tőlünk, hogy állandóan vegyük őt figyelembe.

A Róma 14:17-ben pedig azt foglalja magában, hogy helyeselt állapotban lenni Isten előtt alapvetően nem azon múlik, hogy valaki mit eszik, vagy mit iszik, vagy hogy milyen ételektől vagy italoktól tartózkodik. Inkább az igazságossággal, a békével és az örömmel van kapcsolatban.

Remélem tudtam segíteni.

2014. jan. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az elöttem szólóhoz.


Ez a két Biblia vers nincs ellentétben egymással.


Jézus Krisztus például Sátánnak, amikor megkísértette, hogy változtassa át a köveket kenyérré, azt mondta "nem csak kenyérrel él az ember...."


De ugyanakkor felismerhetjük, hogy Jézus nem élt aszkéta életet. Az ellenségei még csúfolták is "hogy részeges és faló".....


Azt hiszem ez segít megérteni, hogy itt a dolog sorrendje a fontos.

2014. jan. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hogy áll meg ez a két Igevers egymás mellett?


"No azért egyed vígassággal a te kenyeredet, és igyad jó szívvel a te borodat; mert immár kedvesek Istennek a te cselekedetid!" - Préd 9,7


"Mert az Isten országa nem evés, nem ivás, hanem igazság, békesség és Szent Lélek által való öröm." - Róm 14,17


Kicsit elgondolkodtam ezen a két Igeversen. A Prédikátor azt mondja, hogy együnk és igyunk, míg Pál azt írja, hogy az Isten országan nem evés és ivás. Számomra ez a két vers egy kicsit elgondolkodtató. :)


Az előzőben az is hozzátartozik az élethez, de az utóbbiban nem ekörül forog az élet.

2014. jan. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!