Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A római katolikus keresztény...

A római katolikus keresztény vallás tiltja a házasság előtti szexet?

Figyelt kérdés
Ne nézzetek hülyének, de abszolút nem értek a vallásokhoz.

2014. jan. 7. 13:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
igen
2014. jan. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
A saját vallásod és nem ismered?
2014. jan. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Shai-Hulud ***** válasza:

Igen.

(MINDEGYIK keresztény vallás tiltja, de a katolikus kivételével a többiek megengedőbbek.)

2014. jan. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Pontosabban a szent házasságon kivüli szexet.
2014. jan. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
tovabbmennek, a szex kizarolag a gyermeknemzest szolgalhatja a hivatalos allaspont szerint, ezert aztan a fogamzasgatlas is tilos.
2014. jan. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem teljesen pontos az előző válasz, a szex a katolikusok szerint a gyereknemzést, illetve a házastársak közötti kapcsolat mélyítését szolgálja. Nem csak a gyermeknemzést, de ennek a lehetőségét nem szabad kizárni, mivel ez Isten, és nem ember dolga. Indokolt esetben lehet alkalmazni a term. családtervezést, azt hiszem naptár hőmérős módszer a neve, ez hatékonyabb, mint a gumióvszer. (Pearl index alapján) Ennek segítségével elég pontosan ki lehet számolni a nő termékeny időszakát, ilyenkor, ha nem akarsz gyereket, kerülni kell a szexet pár napig.
2014. jan. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

'ez hatékonyabb, mint a gumióvszer. '


edes jo istenem, mekkora a te allatkerted... ha mar elhiszel ekkora hulyeseget, legalabb ne terjeszd, joember. az ilyen baromsagok miatt terjed az AIDS Afrikaban, mert az okos katko hitteritok bemagyarazzak, hogy az ovszer a Satan eszkoze, es senki se hasznalja...

2014. jan. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
61%

Kedves jóember. :)

Aláírom, hogy a módszer nevét nem írtam jól, mert éppen lusta voltam utánanézni, elnézést is kérek a pontatlanságért. De mielőtt ilyen kedves hangnemben írsz hozzám levelet, te is utánaguglizhatnál kicsit, hátha mégis van egy olyan módszer, amiről te még nem hallottál, pedig működik. :)(ha például a "természetes családtervezés"-sel próbálkozol, hopp! meg is van.) Hatékonyabban, mint a gumióvszer. A tablettánál nem hatékonyabban, de a legtöbb tabletta fogantatás után pusztítja el a magzatot, amivel talán tényleg nem csak a katolikusok nem értenek egyet. Hadd ne kelljen ezt magyarázni, ezt még talán te is megértheted, még ha nem is értesz vele egyet. Szóval, a módszer neve tüneti hőmérőzés, as. Sensiplan, és a "TCST" munkaközösség szerint a Pearl-indexe 0,35. Amint nem teljesen tudok értelmezni, mert Pearl indexként 2 számot szoktak megadni, de ez esetben biztosan nem tettek különbséget a helyesen használók és a nem helyesen használók között, vagy átlagot számoltak, vagy nem tudom. De még egy guglival rá is leltem erre az oldalra:

[link]


Jól nézd meg, hátha titokban katolikus hittérítők írták a cikket! Ha meg nem, akkor nézd meg alul a "hőmérőzés", illetve az "óvszer használata" sorokat, és az egymáshoz viszonyított helyüket. Pedig nem vagyok biztos benne, hogy a hőmérőzés és a tüneti hőmérőzés ugyan az, és ha nem, akkor a második nem hatékonyabb. De teljesen mindegy! Vegyük csak a hőmérőzést... 0,5. Az azt jelenti, hogy 200 nőnek kellett a módszert egy évig helyesen használni, hogy valaki teherbe essen. De ha a nem helyesen használókat is figyelembe vesszük, akkor is évente 100 nőből 3-nál tartunk, ez az óvszer helyes használatának a hatékonysága.

Óóó, elnézésedet kérem, ennek a táblázatnak a forrása a szexuálpszichológia.hu. Ott is nézz körül alaposan, hátha katolikus ármánykodók vannak mögötte. Ezen oldalnak a forrása pedig ő:

[link]

Szóval, őt hülyézd, ha nem tetszik. :) Köszi. :)


Az AIDS-es mondatodhoz meg csak annyit fűznék, hogy a katolikusok szerint kétféle szám lehet azon emberek száma, akivel életedben lefeküdtél: 0 és 1. Ha betartod, akkor mondjuk nem tudom, hogyan terjeszted az AIDS-et, de mindegy. :) Végezetül idéznék XVI. Benedektől:

"Olyan esetekben, amikor a cél a nemi fertőzések kockázatának csökkentése, elfogadható lehet a gumióvszerek használata"

Ez az origóról van. Na szép napot. :) Kérdező, bocsánat a kicsit offos válaszét. :)

2014. jan. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Upsz, közben találtam egy oldalt, ahol 2 számmal írják le a sensiplan pearl indexét: 0,3-2,6 [link]

Szóval igen, kicsit hatékonyabb mint a hőmérőzés. És akkor már unus testis nullus testis alapon 2 hivatkozást is hoztam, ahol elég magas hatékonyságot tulajdonítanak a módszernek. Juhú. :)

2014. jan. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! A válasz CSAK elméletben és felületesen 'igen'. :) Egyébként pontosabban: a katolikusok jelentős részénél csak papíron tilos, mert ugyanis nagy részük csak papíron katolikus, sőt, még ennél is kevésbé "keresztény" - már ha a "keresztény" kifejezés bibliai értelmezését vesszük.


Kedves válaszoló!


"(MINDEGYIK keresztény vallás tiltja, de a katolikus kivételével a többiek megengedőbbek.)"


1. Nem mindegyik csoport "keresztény" csak azért, mert annak tartja magát, vagy mert az emberek annak tartják.

2. Minden őszinte ember látja, hogy a római katolikus egyház a tagjaival mennyire felületesen, elnézően bánik a házasság előtti szexel kapcsolatban is.

2014. jan. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!