Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Ti tényleg csak...

Keresztények! Ti tényleg csak az esküvő után fekszetek le egymással?

Figyelt kérdés
+ Akivel először összejöttök, azzal jártok életetek végéig? Vagy jártatok már úgy, hogy szakítani kellett?

2013. dec. 31. 13:39
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/154 anonim ***** válasza:
86%

Igen, tényleg. Legalábbis erős elhatározásom.

Nem, azzal fogok összeházasodni, akivel úgy érzem, le tudok élni egy életet.

2013. dec. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/154 anonim ***** válasza:
81%

Én keresztény vagyok, de sajnos elég durván elkötelezettségi fóbiás. Szóval ha valaki olyan lesz az életemben, akihez jó szívvel feleségül tudnék menni, akkor-terveim szerint- vele szeretném leélni az életemet. És egyelőre elhatározásom a házasság utáni első szex. De(a fenti probléma miatt) ki tudnék egyezni magammal úgy is, hogy hosszú, komoly kapcsolatban lenne szex, nem pedig minden buliban.

19L

2013. dec. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/154 anonim ***** válasza:
11%
Ennek semmi köze a kereszténységhez.
2013. dec. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/154 anonim ***** válasza:
26%
Én gyakorló keresztény vagyok, de nem érdekelnek ezek a dolgok. Azzal fekszem le, akit szeretek.
2013. dec. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/154 anonim ***** válasza:
30%
A Biblia a házasságon KÍVÜLI szexet tiltja nem a házasság ELŐTTIT. Vigyázz a kettő, nem ugyanaz.
2013. dec. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/154 A kérdező kommentje:

Már miért ne lenne ugyanaz?

Ha valakivel nem házasodtam össze, viszont mégis lefekszem vele, akkor olyan emberrel szexelek, aki nem a házastársam. Ergó házasságon kívüli a szex.


Egyébként én is keresztény vagyok, ezért kérdeztem. Viszont nagyon jóban vagyok egy fiúval, akit egyre nehezebben verek ki a fejemből, lehet lesz belőle valami. Egyelőre még nem járunk, vagy ilyesmi. De lehet, hogy az lesz. És utána házasodni is szeretnék vele. Csak azt már külföldön, mert itt még nem legális. (mindketten fiúk vagyunk és keresztények)

2013. dec. 31. 16:35
 7/154 anonim ***** válasza:
24%
Ja, kérlek, akkor más a helyzet. A házasság előtti szex állítólagos tilalmát néhány bigott tartja csak fontosnak, viszont a melegházasság egy az egyben ellentétes a keresztény tanításokkal. Meg a természet rendjével is.
2013. dec. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/154 anonim ***** válasza:
31%
Ettől függetlenül éljetek boldogan és szeressétek egymást, de a házasság egy szentség, ami egy férfi és egy nő kapcsolatát szentesíti.
2013. dec. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/154 A kérdező kommentje:

Oké, köszi. Mindazonáltal a házasság két ember között jön létre. Akik nem feltétlen 1 férfi és 1 nő.


Régen a gazdag nem házasohatott a szegénnyel, a fekete a fehérrel. Stb. A házasság bárkiket összeköthet, ha őszintén szeretik egymást.


Nekem speciel 10 évembe telt, mire erre rájöttem. Tudom hogy elsőre furán hangzik.

2013. dec. 31. 20:11
 10/154 anonim ***** válasza:
25%
Ennyi erővel egy disznóval is összeházasodhatnál...
2014. jan. 1. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!