Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Baj ha keresztényként így...

Baj ha keresztényként így érzek? Mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés
A tesómmal nem akarom tartani a kapcsolatott ,nem élünk együtt,de mikor találkozunk sérteget kicsi korom óta le le hord minden k -nak undorító tràgàr szavvakal illet de még anyukànkat is.Férjes asszony vagyok tisztességes hàzasàgban élek ja és a tesóm férfi.Undorítóan beszél velem pedig én nem szoktam bántani semmivel.A Nejének egy papucs a saját fizetéséből nem kaphat 300 ft sem, mert a neje nem add neki,én ki akartam mellete állni de a neje rám förmet és ő neki adott igazat.Úgy érzem soha nem volt igazi testvérem nem akarok vele többet tallkozni én keresztény vagyok de ő nem Helyes -e Isten szemében ha nem tartom vele a kapcsolatott?
2014. jan. 12. 03:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Azért nem kell haragudni. Lehet, hogy ő a kisebbségi komplexusait így kompenzálja. Neki ez a legkönnyebbnek tartott út. Nem kell vele szóba állni, csak mond neki "Józsikám, kopj le! Nem érdekelsz:"
2014. jan. 12. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem kell haragudni, de ezt írja a Biblia:

Ne legyetek hitetlenekkel felemás igában; mert mi

szövetsége van igazságnak és hamisságnak?

vagy mi közössége a világosságnak a

sötétséggel?

És mi egyezsége Krisztusnak Béliállal? vagy mi

köze hívőnek hitetlenhez?

Vagy mi egyezése Isten templomának

bálványokkal? Mert ti az élő Istennek temploma

vagytok, a mint az Isten mondotta: Lakozom

bennök és közöttük járok; és leszek nékik Istenök,

és ők én népem lesznek.

Annakokáért menjetek ki közülök, és szakadjatok

el, azt mondja az Úr, és tisztátalant ne illessetek;

és én magamhoz fogadlak titeket,

2014. jan. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hozéluiza: ki beszélt itt felemás igáról? A Kérdező a TESTVÉRÉRŐL mondta, hogy nem keresztény, nem a férjéről!
2014. jan. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 eric_one ***** válasza:

3-asnak!


Nem értelek, hol írja ez az igeszakasz hogy ez csak a házastársakra vonatkozik???


Kérdezőnek!


Keresztényként bocsáss meg a testvérednek, ha volt haragod iránta azt ne tartsd meg. Ezen kívül szíved joga eldönteni kivel vállalsz közösséget.

2014. jan. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2014. jan. 12. 15:15
 6/10 anonim ***** válasza:

4-es: én úgy tudtam, hogy a "felemás iga" kimondotta a házastársakra vonatkozik. Persze biztos lehet máshogy is értelmezni. Akkor viszont SEMMILYEN közösséget sem lehet vállalni nem hívőkkel? Ez azért kicsit erős. Nem mellesleg pedig, a testvérét nem választhatja meg az ember...

A kérdezőnek pedig, mint látom, nem az a problémája, hogy a testvére nem hívő, hanem hogy egy bunkó.

2014. jan. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 eric_one ***** válasza:

6-osnak!

ezt írod:

"Akkor viszont SEMMILYEN közösséget sem lehet vállalni nem hívőkkel? Ez azért kicsit erős. Nem mellesleg pedig, a testvérét nem választhatja meg az ember... "



Akkor kifejtem neked bővebben. Pál apostol használja először (és egyedüliként) a felemás iga kifejezését a Bibliában. Így mondja: Ne legyetek a hitetlenekkel felemás igában, mert mi köze egymáshoz az igazságnak és a gonoszságnak, vagy mi köze van a világosságnak a sötétséghez? 2Kor. 6,14.


Mi ez az Iga? Ez az iga összekötött, hosszú időre megbonthatatlan kapcsolatot jelent. Lehet ez egy üzleti kapcsolat. Közös vállalkozás az illetővel. Lehet ez egy tulajdonosi kapcsolat, valaminek a közös tulajdonlása az illetővel. Lehet munkakapcsolat. Összefogás az illetővel egy bizonyos cél érdekében. És lehet házasság, házassági szövetség kötése erre a földi futásra. Az iga tehát olyan kapcsolat, amely engem a másikhoz köt, egy igérvény, amely kötelem miatt része leszek a másik életének legalább egy időszakra, ha akarom, ha nem.


De bizonyára vannak olyan helyzetek az életben amikor elkerülhetetlen a felemás iga, szóval van, amivel kapcsolatban választhatunk, és van amivel kapcsolatban nem választhatunk. Amivel kapcsolatban választhatunk, abban feladatunk kerülni a felemás igát. A saját érdekünkben, ha úgy tetszik. De igaz úgy is, hogy az Úr dicsőségére. Amiben azonban nem választhatunk, abban elhordozás, megengedés, amennyire tőlünk telik, vele békességben élés, úgy gondolom, ez a törvény szelleme.

2014. jan. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem helytelen dolog. A legjobb, ha kerülöd a gonosz társaságokat. Amúgy olvasgasd Pál és a többi apostol leveleit ezekkel kapcsolatban, csak ennyit tudok ajánlani.


Meg még talán annyit, hogy a megbocsájtás fontos. Ne haragudj rá, imádkozz érte és áld meg őt... aztán még lehet az is, hogy megtér :)

2014. jan. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A bunkókat jobb elkerülni, de legyél kész arra, hogy ha megváltozik, akkor megbocsáss neki.
2014. jan. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az evangéliumokban azt mondja Jézus ,hogy aki követni fogja ,annak ellensége lessz a háza népe.

Persze ez mindíg van így ,de sok,sok esetben megtapasztalható,hogy a hitetlen testvérek ,szülők lenézuk ,vagy kiközösítik a hívő testvért .

Jézus családja ,testvérei is eleinte azt mondták róla ,hogy elment az esze...

Olvasd az evangéliumokat, és imádkozz segítségért ,adjon neked az Úr erőt is kitartást a hitedben.

2014. jan. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!