Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Szándékosan...

Jehova Tanúi! Szándékosan hordanak a nők olyan szoknyát, amiből egészen térd alá ér? Vagy az nem lényeges, hogy milyen hosszú?

Figyelt kérdés
2013. jún. 16. 19:09
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
A méret nem számít, csak hogy használható legyen arra, amire kell:D
2013. jún. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
23%
Egy keresztény nő nem mutogatja a lábát sem, a teste szépsége egyedül a férjet illeti meg, így a szoknya szándékosan takarja a lábat.
2013. jún. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
13%

Köszönöm Frank barátom, Én sem mondhattam volna mást,


Mennyország válasza pedig rosszul esett :(


Persze a Biblia nem ad kritériumokat erre vonatkozóan, viszont mint alap elv írva van, hogy egy asszony a szerénységéről legyen ismert mint keresztény.


(1Timóteusz 2:8-10) . . .. 9 Az asszonyoktól hasonlóképpen azt kívánom, hogy jól rendezett ruhában, szerénységgel és józan gondolkodással ékesítsék magukat, nem különféle hajfonatokkal, meg arannyal vagy gyöngyökkel vagy nagyon drága ruhaneművel, 10 hanem úgy, ahogy a magukat istentisztelőnek valló asszonyokhoz illik, nevezetesen jó cselekedetekkel.


(1Péter 3:2-5) . . .. 3 Ékességetek pedig ne a külsőséges hajfonogatásból és aranydíszek felrakásából vagy felsőruhák viseléséből álljon, 4 hanem legyen az a szív rejtett embere a csendes és szelíd szellem romolhatatlan öltözékében; ennek a szellemnek nagy értéke van az Isten szemében. 5 Mert így ékesítették magukat régente az Istenben reménykedő szent asszonyok is, alárendelve magukat a férjüknek,


Itt nem arról van szó, hogy "csadorban" kell járni egy Nőnek.

Hanem arról, hogy ne kihívó legyen ami a nemiségre fekteti a hangsúlyt ha rá néz egy Férfi

Ettől függetlenül lehet csinos egy hölgy.


Katy Weaver

2013. jún. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%
Minden kereszteny nonek szemermesen kell oltozkodjon mert a biblia ezt tanitja, ettol fuggetlenul egy no lehet izleses es vonzo.
2013. jún. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%
Nem csak a Jehova tanui oltozkodnek szemermesen
2013. jún. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem cikizésnek szántam Katy, csak hülyéskedtem:)

De ha megbántottalak, akkor bocsánat!

Igyekszem kerülni a többi értelmű kommenteket a jövőben :D

2013. jún. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem szándékosan...ami a bibliában van az csak egy tanács nem fontos betartani úgy,hogy úgy közlekedik ahogy akar...szerintem :)
2013. jún. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

én nem vagyok jehova csak 'sima' keresztény hívő. és simán veszek fel mini szoknyát. persze nem amiből a seggem is már látszik...már bcsánat..de nagyon szoknyás vagyok nagyon szeretem és nekem kényelmes. és a vallásom miatt nem fogok olyan rhát hordani amit íratlan szabályok mondják.


a szüleimet sem zavraja, mert nyílván nem krvásan hanem csinosan öltözködöm térd fölötti szoknyával..


egyébként én is észrevettem, hogy van egy isemrősöm, akivel 2 évig csoporttársak voltnk és feltűnő volt, hogy csak ilyen hosszabb fajta cerza csokyát hord..én innen jöttem rá h ő jehova :D

2014. dec. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
persze nemcsak ebből jöttem rá.. viszont az én kis keresztény ismerőseim is olyan rhűkat vesznek fel amilyet szretnének. :) nem fognak megsülni 40 fokban, csak mert a vallás tiltja a lenge rházatot.
2014. dec. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!