Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha lemondok a világi élet...

Ha lemondok a világi élet hívságairól, és időmet inkább elmélkedéssel, imával, filozofálással töltöltöm, képes leszek szándékosan vagy akaratom ellenére felszállni a levegőbe?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, leginkább az emelkedett szellemiségű emberek tudnak fölemelkedni a talajról. Az elsősorban a később boldoggá vagy szentté avatott egyházi személyeken kívül is voltak,akik képesek voltak levitálni. Tudtok ilyen esetekről is?
2010. dec. 17. 10:49
 1/8 anonim ***** válasza:
semmi ilyesmiről nem ír a biblia, de azt közli, hogy egyedül Istennek van joga bárkit szentnek nevezni. ha belegondolsz, Jézus nem csak imádkozott, és gondolkodott -az emberi filozófiát kifejezetten károsnak tartotta-, hanem cselekedett is. kifejezetten óv a biblia attól, hogy elszigeteljük magunkat a többi embertől. superman egy mesefigura, mi sohasemm leszünk olyanok. inkább a bibliát olvasd, többet tudsz meg belölle, mint emelkedett szellemiségű, boldoggá, vagy szentté avatott emberek hazugságaibol. ugyanis a biblia szerint mindaz az adomány, amit az apostolok képesek voltak cselekedni, el lesznek távolítva. csodákat napjainkban nem tapasztalhatunk, ellenben sátán képes érdekes dolgokat véghezvinni.
2010. dec. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem, viszont rohadt unalmas életed lesz.
2010. dec. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

miért akarsz lebegni? mi változik attól meg? több leszel tőle?

én úgy látom tök értelmetlen ez így...és csak egy kis semmiség, ahhoz képest, amit filozofálással, meditálással érhetsz el. meg amúgy is...először le kell rakni egy dolgot az asztalra, utána jöhetnek ezek a dolgok, de ha megtetted, amit meg kell, akkor nem hiszem hogy a levitálás fog vonzani. :P


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem biztos,mert az elmélkedés,ima,filozofálás legalább ugyanannyi energiát vesz igénybe,mint a világi élet hívságaival való foglalkozás.
2010. dec. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen fogsz, mert ha sikerül elérned, hogy hited akkora legyen mint egy árpaszem, akkor bármit megtehetsz. Mondhatod a fának: Menj a tengerbe, vagy hegyeket mozgathatsz meg. És mi az a levitálás ehhez képest.

Ez benne van a Bibliában, sok sikert.

2010. dec. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

12:08

Ebben én nem lennék olyan biztos, a hithez tudás is kell ám! önmagában a hit még semmit sem garantál,ehhez egy kicsit több kell.a kérdező hiába lenne biztos benne 100%-ig,hogy ha kilép a 3 emeletről,akkor ő ott lebegni fog,bizony csúnya vége lehet a dolognak.....

2010. dec. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az, hogy kilép a harmadik emeletről, bűn. Mert ne kísértsd Uradat, Istenedet! Nem lehet senki sem elbizakodott, hogy majd megmenti a Mindenható. Látod már az árnyalatnyi különbséget?
2010. dec. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bocsi,de én nem fogok vitatkozni veled,remélem,hogy a kérdező felfogta,amit írtam.
2010. dec. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!