Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Párommal immáron 2hónapja...

Párommal immáron 2hónapja elváltak útjaink. Az oka az volt hogy kiszeretett belőlem. Minden nap imádkozok, oda is figyelek és kérem Istent hogy adja vissza nekem, had kapjak még egy esélyt. Szerintetek van rá esély hogy Isten megsegít?

Figyelt kérdés
másfél évig voltunk együtt,néhány nézet eltérést leszámitva az utolsó hónapokban,nagyon jól elvoltunk
2014. jan. 13. 22:53
 1/10 yuda ***** válasza:
55%

Isten meghallgat minden imát, ami nem kifejezetten bűn.

Ha ti házasságon kívül éltetek, mímelve, mintha azok lennétek, az a biblia szerint bűn.

Most komolyan kérdezed, hogy ha valami bűn Isten előtt, mégis hallgasson meg téged, hogy ezt még tetézd?!


Ha tehát jól értelmeztem az írásod, és együtt éltetek annak minden velejárójával, akkor legjobb, ha most megtudod:

-Semmi közöd/közötök nincs a kereszténységhez, a keresztény életvitelhez és úgy hiszem Istenhez sem.

Érdemes lenne egyszer őszintén, szívből megtérned és kérni Jézust, jöjjön be az életedbe, bocsássa mega bűneid és adjon új szívet.

Enélkül nem leszel keresztény, legfeljebb kívülről kimázolt vallásos ember.

Persze mondogathatod magadnak, hogy de akkor is hívő vagy, de ennyi erővel mondogathatod, hogy kenguru vagy, mégsem leszel az.

Melyiket akarod?

2014. jan. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Részben csatlakozom Yuda válaszához,.


Nem életetek keresztény életet, hiszen nem vagytok összeházasodva, ezért nem is adhatja olyasmire az áldását, amit elítél.

Más részt pedig a válás törvényes keretek között sem engedélyezett, csak ha házasságtörés történt.


a szeretet pedig amit egy keresztény kifejleszt, meg tanul sosem vall kudarcot, ezért oka nem lehet valakinek másból kiszeretni, mert egy házasság örökre szól.


Persze itt nincs erről szó, hiszen nem életetek keresztény életet.

2014. jan. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
17%
Isten neked sem fog házasságtöréshez asszisztálni.
2014. jan. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Isten akkor fogja teljesíteni a kérésedet, ha az valóban jó is nektek, mindkettőtöknek! Oké, neked jó lenne, ha visszakapnád a párodat - de vajon jó lenne neki is? Isten senkit nem fog beleerőltetni egy olyan kapcsolatba, ami nem teszi boldoggá.
2014. jan. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Előző válaszolók: biztos, hogy ti nem egy másik kérdésre válaszoltatok véletlenül? A Kérdező NEM írja, hogy együtt éltek volna, sem azt, hogy mi minden történt közöttük, szóval nem tudjuk, hogy volt. De azért mindjárt bűnről, bűnös kapcsolatról meg házasságtörésről beszéltek... Mi lett volna bűn ebben a kapcsolatban? Hogy nem voltak házasok? Ti talán egyből összeházasodtok azzal, aki megtetszik, nem előzi ezt meg egy bizonyos ideig tartó együtt járás? És mi az, hogy Isten elítéli a párkapcsolatokat? Meg hogy leszólod a Kérdezőt, hogy semmi köze nincs a kereszténységhez? Azt meg már végképp nem értem, hogy a házasságtörést hogy keveritek ide. Akkor lenne szó házasságtörésről, ha egyikük, vagy mindkettejük házas lenne, de mégis találkozgattak volna egymással.


Kérdező: neked ugyanaz a válaszom, mint eddig, a 4. választ is én írtam.

2014. jan. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
Na, utolsó megmondta! :) Hülye, bigott, álszent majmok vagytok, csak fröcsögni akartok a Biblia mögé bújva. Szégyellem, hogy ilyenekkel vesznek egy kalap alá. Agyatlan népség.
2014. jan. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
utolsó 3 válaszoló,köszönöm szépen hogy irtatok :) az előzőknek is,de valóban belekevertek mindenfélét
2014. jan. 14. 15:49
 8/10 anonim ***** válasza:

Bocsi kérdező, de a kérdésedet, nem tudtam más kép értelmezni, mivel konkrétan nem írtál semmit.

2-es vagyok.


Így a válaszom, feltételezésen alapul.

2014. jan. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Beszélgethetsz a képzeletbeli barátoddal, és várhatod hogy segítsen.


Vagy megpróbálhatod hasznossá tenni magad, beszélni a pároddal személyesen, és megpróbálhatod felnőtt módjára megoldani a problémát.

2014. jan. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2014. jan. 15. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!