Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muszlim magyar parkapcsolatrol...

Muszlim magyar parkapcsolatrol velemenyek, informaciot?

Figyelt kérdés
Van egy baratom aki muszlim. Sokat olvastam mar erdekesebbnel erdekesebb storykat. Par honapja vagyunk egyutt. Roviden: felvallal mindenhol, feltekenynek feltekeny de egy rossz szavam nem lehet ra, olvastam olyanokat h a muszlm ferfi hirtelen akar hazasodni mert kell a gyerek. Nala nem tapasztalom ezt sot a hazassagra azt mondja kel egy ket ev. De most megis ismeretlen vizeken kavarok es azert bennem is ott van hogy ez most mas. Szeretnek tobbet tudni errol az egeszrol. Meg ha mi tenyleg elvagyunk akkor is. Szoval erdekelne masok velemenye tapasztalata akar rossz akar jo. Ja es nem erolteti hogy menjek az o orszagaba csak ha akarok. Mert unatkoznek es nem ertenem amit ok beszelnek
2014. jan. 14. 14:27
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
majd amikor meglép a pujával muszlimisztánba akkor mehetsz sírni a fókuszba
2014. jan. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
Az iszlám a hardcore vallások közé tartozik, tehát merőben befolyásolja az emberek mindennapjait. Tehát gondold meg jól, mit is akarsz.
2014. jan. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
41%
Èn egy iraki arab felesège vagyok ès magyar vagyok (horvàtorszàgi)...a fèrjem nagyon vallàsos ès èn a sajàt akaratombòl ugyanùgy àttèrtem az iszlàmra. Nemsokàra gyermekünk is születik. Èn csak azt tudom mondani, hogy nem minden muszlim egyforma. Ahogyan nem mindenki ugyanolyan keresztèny. Van, aki jobb, van aki nèha fèlremèn, van aki rossz. Ha vallàsos egy muazlim fèrfi nincs mitöl fèlned mert muszàly segiteniük a hàztartàsban, nem szabad elhanyagolnija, ès nem szabad soha megütnije, legyalàzni. De neked is sok mindenröl le kell szoknod ilyen esetben.
2014. jan. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

nekem a legislegelsö társam egy török ferfi, ö vette el a szüzessegem is. 18 voltam akkor, mostmar 20, s jol megvagyunk. igaz hogy nagyon feltekeny, de mostmar en is az vagyok :D ö elötte sem voltam az a bulizos kis csitri, s most sem vagyok olyan, de ö sem. s mivel szülei vallásosak meg az egesz csaladja, titokban jarunk. majdnem minden nap nalam van, bent vagyunk, s irtora szeretjuk egymast :) ö nem irto vallasos, nem imadkozik, de aztmondta hogyha elvesz felesegül akkor fog majd imadkozni allah-hoz. mondta hogy ö hadja hogy en eljem az en kereszteny eletem, s en is hagyom neki az övet. eleg sokat veszekedünk a feltekenyseg miatt, de tudom hogy szeret, s ö is tudja hogy szeretem öt, szoval fel ora vagy max. 1 ora utan minden ok. irtora bele vagyok zugva, s ö is belem, nem csak az az egy miatt van velem együtt. minden nap talalkozunk, s majdnem mindennap veszekszik a csaladjaval, csakhogy ki johessen hozzam. nagyon edes. 27 eves. mondta hogy ö nem erölteti a fejkendöt, de azert ne jarkaljak kihivo öltözekekbe (ö elotte sem voltam az a ribis fajta :D ).

persze beszelgettünk mar a gyerekekrol is, szeretnenk mindketten hamarosan, de elöbb hazasodunk, majd összeköltözünk, s aztan ;)


bocsi ha hosszut irtam, de nem mindegyik egyforma. van jo is, es rosz is. ezt nem tudhatod rögtön.


HA VAN VALAKINeK KeRDeSe eHHeZ A TeMAHOZ IRJON NYUGODTAN.


utolsonak ment a zöld kezecske :)


üdv

2014. jan. 15. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

Sziasztok!


tisztázzunk pár dolgot, in shaa' Allaah.


1) az erősebbik és korrektebbik vallási nézet szerint az a személy aki nem imádkozik (lustaságból), az nem számít muszlimnak, akkor sem ha közben tudja hogy imádkoznia kellene és nem veti el az imádkozás kötelezőségét.


aki nem muszlim az nem vehet el muszlim nőt, illetve nem lehet muszlim temetőben eltemetni, nem illetik meg azok a jogok amelyek egy muszlimot megilletnek.


ráadásul az iszlám a feltétele minden istenszolgálatnak is.

tehát azok szerint a vallástudósok szerint akik azt mondják hogy az ima szándékos elhagyása lenullázza valaki iszlámját, szerintük ennek az embernek a zarándoklata és a böjtje sem érvényes.

akkor sem, ha Ramadhaan alatt imádkozik vagy a Hajj alatt imádkozik.

aki szeretne további információt megtudni az ima elhagyása és az iszlám lenullázásáról, az írhat privit, sok fatwát tudok küldeni, vagy bejöhet az interaktív előadásokra amikre én járok és online feltehet ezzel kapcsolatos kérdéseket, in shaa' Allaah.



2) egy muszlim vagy muszlimah nem paráználkodhat.

ez szigorúan tilos és sharee'ah büntetés jár utána.

az iszlám egyik nagyon súlyos bűnéről van szó.



3) paráználkodás után nem lehet csak úgy összeházasodni, mert az nem lesz érvényes, akkor sem ha a mecsetben papírt adnak róla.


az érvényes iszlám házasság feltételei közé tartozik hogy a házasulandó felek nem lehetnek házasságtörők és paráznák.

ha mégis paráználkodott valaki, akkor egy hónap várakozási idő van és kell mindkét fél őszinte megbánása.

ha csak az egyik fél érez megbánást és a másik nem bánta meg, már ebben az esetben sem érvényes a házasság.


ha a lány állapotos, akkor a fiatalember el sem veheti ezt a nőt a terhesség végéig, akár ő a gyerek apja, akár más.

csak a terhesség végén lehet házasodni, őszinte megbánást követően.



4) az iszlámban nemcsak a paráználkodás tilos, hanem minden olyan út is ami odavezet, pl. a járás, az idegen másik nemű ember megérintése is, pl. kézfogás, egymás simogatása, kettesben lenni valakivel privátban, akár a neten is pl. yahoo-n, skype-on.

itt most nem arról van szó amikor valaki egy muszlim vallástudósnak tesz fel online kérdést, hanem arról amikor egy pasi és egy csaj privátban intim stílusban üzengetnek és 'ismerkednek' egymással.

nincsen csókolózás házasság előtt, nem megyünk együtt moziba az ellentétes nemű és nem-rokon egyénnel, nincs petting sem.


- - - - - - - - - - - - - -


Összefoglalva:


- aki nem imádkozik az a korrektebbik és erősebbik vallási nézet szerint nem is számít muszlimnak.


- a paráznaság súlyos bűn = tehát egyáltalán nem mélyen vallásos az aki így él.


- aki egy muszlim vagy nem-muszlim nőt parázna/szeretői státuszba kényszerít vagy abban tart az sem mélyen vallásos.


- nyíltan paráználkodik és nyíltan fel is vállalja hogy veled paráználkodik = nincsen szégyenérzete = nem mélyen vallásos, sőt bűnös!


- az a nő aki saját magát kereszténynek vallja, de nem hisz a kereszténység alapelveiben, az nem számít kereszténynek, a muszlim férfi így nem veheti el azt a nőt feleségül.

ugyanez a zsidó nőkre is igaz a zsidó hit kapcsán.


- az a nő aki paráználkodik az nem szűzies, Allaah viszont azt mondta a Qur'aan-ban hogy a nőknek szűziesnek kell lenniük.

a szűziesség a könyv népébe tartozó nőknél is feltétel (tehát a zsidóknál és keresztényeknél is).


- az a nő/lány/asszony aki pasikkal jár, aki randevúzik, aki szexuális vagy bármilyen intim kapcsolatot létesít pasikkal, éjszakai klubokba jár, cicázik pasikkal, az nem szűzies.


- a nem szűzies nőt pedig nem lehet elvenni, csak azután hogy megbánást tanúsított és szűzies lett.


- a muszlim férfi csak muszlimáht, zsidó vagy keresztény nőt vehet el, mást nem.


- ha valaki (tudatosan) paráznán házasodik vagy valami miatt érvénytelen a házasság, akkor ez nyílt parázna kapcsolatnak minősül és a születendő gyerekek a nőhöz tartoznak.

illetve a pasi mivel nem a férjed, nem is láthatna téged kitakarva, nem a mahram-od (nem a rokonod), így a közös gyerekeknek sem a rokona, tehát nem viheti el a lányát Hajj-ra, mert a saját lányának nem a mahram-ja, nem örökölhetnek egymástól.

(viszont feleségül sem veheti, mert vérrokon, csak nincsenek olyan jogai mintha a lánygyermek érvényes házasságban fogant volna)



azért írtam le mindezt, mert sokan valamilyen téves elgondolás miatt azt hiszik hogy a parázna pasik a bűneik ellenére mégis vallásosak, és az előttem beíró muszlimah sem írta le a kérdezőnek hogy mindaz amit a pasijával csinálnak az tilalmas és bűnös tett.


ha valaki rá szeretne kérdezni a paráznaságra, akkor ez a személy is bejöhet a korábban már említett interaktív előadásokra online és ott többet megtudhat, in shaa' Allaah.


talán egy tanultabb muszlim embertől jobban elhiszitek amiket most leírtam, de Allaah tudja a legjobban.



muszlimah vagyok, in shaa' Allaah.

2014. jan. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%
Sok mindentol fugg, melyik orszagbol jott, miert (azert nem mimdegy, hogy idegyalogolt Afganisztanbol vagy orvosi egyetemre jott osztondijjal), miota van itt, a vallas mas kerdes, azt mimdenki mashogy eli meg, tudok olyanrol aki egyeltalan nem volt vallasos, a hazassag megse mukodott sokaig, es olyanrol is ahol a ferj nagyon az volt es mar tobb evtizede boldogan elnek, meg, persze fontos az is, hogy itt mennyire van letelepdve, ha jol beszeli a nyelvet jo munkaja van, tehat itt erzi magat otthon, akkor valoszinuleg nem fog egyik naprol a masikra eltunni, tehat lehet jo es rossz vege is, de persze ez mind kettotokon mulik, hogy mi lesz belole.
2014. jan. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 alexndra válasza:
Nekem iraqi muslim a ferjem es imadom a vilag legjobb pasija!en kereszteny vagyok es o visz el engem a gyulekezetbe autoval nem hogy visszatart hanem o buzdit h jobb legyen a kapcsolatom ISTENNEL..bar o is mondta h ember es ember kozott is van kulonbseg pedaul van olyyan muslim ismerose akit kerulunk mert mint ember es hivo is eleg gaz
2015. máj. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!