Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények segítségetekre...

Keresztények segítségetekre lenne szükségem!? (Családi probléma)

Figyelt kérdés

A szüleimmel és a testvéremmel lakom együtt,én egyetemre járok.Sajnálom, de egyszerűen nem bírom velük. Sokat segítenek nekem,sokat megtesznek,amiért hálás vagyok,nem panaszkodhatom,de mégis... ezen nem tudok változtatni,nem tudok mást érezni: nem akarok velük élni :( Nem értjük meg igazán egymást,mindenki nagyon más,és én előttük nem tudok már úgy megnyílni,mint egy kis gyerek a szüleivel..biztos bennem a hiba de akkoris nagyon rossz.

Mi tévő legyek?Én katolikus vagyok, és tudom, hogy a szülőket tisztelni, kell , de én tisztelem,de akkor se bírom és most már egyetemen , nem tudom, mennyit kell tűrnöm, vagy bűn az, ha elköltözöm? Mert amikor szóba került ez, ugy reagáltak, mintha cserben hagynám őket azzal hogy elköltözöm!! De hát nem lehet saját életem? Ez bűn, hogy ezt érzem, baj ez? nem tudom már mit tegyek :(



2013. júl. 31. 20:10
 1/8 A kérdező kommentje:
és nem érzem magam jól a társaságukban, még anyukámmal a legjobb (én is lány vagyok)de ő is nagyon nehezen fogad minden önállósuló, elkülönülő ötletemet és ha valamit mondok erről amit érzek, persze megsértődik,de én nem akarom megbátani,de ezt érzem:(
2013. júl. 31. 20:13
 2/8 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Képes lennél magadat anyagilag is fenntartani, ha elköltözöl tőlük?

2013. júl. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
20éves. És hát... nem igen tudnám sajnos, mert önköltséges szakon vagyok... :(
2013. júl. 31. 20:24
 4/8 anonim ***** válasza:

Én azt tanácsolnám, hogy éld az életed.

Ezt persze több módon lehet kivitelezni.


Vannak helyek, ahol az a szokás, hogy a lány és a fiú családja szinte egy család lesz és együtt élnek nagy családként.


Vannak helyek, ahol a lány és a fiú külön költöznek és ők alapítanak családot. Néha pedig mennek látogatóba az ősökhöz.


Vannak emberek akik meg inkább utazni szeretnek vagy dolgozni vagy szórakozni stb. és nem alapítanak családot.


Te mit szeretnél?

Ha nem tudsz együtt élni a családoddal, akkor inkább menj el onnan. Egy család akkor működik jól, ha megbeszélitek a gondjaitokat, megbíztok egymásban és jól érzitek magatok és ki tartotok egymás mellett.


A szüleidnek is el kell fogadni téged.

Mindent pedig nem vagy köteles elmondani nekik.


Én csak akkor ajánlom a nagy családot, ha "olaszos" környezetben tudtok élni. És nem egy kis lyukban fogtok nyomorogni és veszekedni a baba előtt. A szülők irányítása alatt rabszolgaként ne élj és gyermekeid ne nézzék végégi ahogy elpusztulnak nagy szüleik....

2013. júl. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Miben vagytok mások?
2013. júl. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

aha, értem.. hát igen ha lenne majd családom akkor biztos nem élnék velük már, de még nincs ilyesmi kilátásban.

Hát valahogy nagyon sok apró dolog, a hozzáállás, mindenben más vagyok szerintem. Mindig máshoz van kedvem mint nekik..

2013. júl. 31. 20:39
 7/8 anonim ***** válasza:

És te nem csinálhatod, amihez neked van kedved?

Miért nem csinálod a barátokkal?

Vagy kötelező részt venned a "családi" programokban?

2013. júl. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, azért reagáltak ilyen negatívan arra, hogy el szeretnél költözni, mert ez bizony anyagilag egy elég húzós dolog, valószínűleg nem fér bele a családi költségvetésbe. Ha ez a helyzet, azzal nemigen tudsz mit tenni, hacsak nem mész el az egyetem mellett dolgozni.

Mit nem bírsz bennük amúgy?

2013. aug. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!