Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért esküszik templomban és...

Miért esküszik templomban és kereszteli meg a gyerekét az, aki a szó szoros értelmében sosem megy máskor templomba, még karácsonykor, húsvétkor sem, és persze abszolút nem keresztény értékek szerint él, vagy neveli a gyerekét?

Figyelt kérdés
Szerintem ez az illetőre és az egyházra nézve is megalázó...
2008. júl. 17. 08:29
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
37%

Oka lehet például, hogy az anyakönyvvezető előtti esküvő sokszor annyi, hogy monoton hangon beszél az anyakönyvvezető nő kb. 20 percig, és házasok lettetek. Ellenben egy templomi esküvő csodaszép tud lenni, megható, romantikus, stb...


Nem feltétlenül kell templomba járnod ahhoz, hogy hívő legyél....

2009. júl. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
0%

persze h kapnak pénzt a papok, mivel dolgoznak. Szerintem sok politikusnál százszor többet, és a fizetésük mégsem magas. Mit kell elvitatni másoktól ezt, csak mert te nem hiszel abban amit csinál? Ennyi erővel vegyék el az X párt politikusainak fizetését, mert semit sem csinál(igaz csinál, de nekem nem tetszik) Ne már h mi legyünk a megmondhatója annak, ki él méltón az emberiséghez.

Igazából tök mindegy, végül úgyis Isten dönt, és nem az alapján, h mennyire tudod kimagyarázni a dolgaidat. Legyen már bennünk legalább tisztelet...

2010. ápr. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!