Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megrendült a hitem. Mit tehetnék?

Megrendült a hitem. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Szóval az van, hogy elkezdtem vonzódni a török kultúrához. Először még csak volt a zene, művészet építészet, stb. De... Utána jött a vallás. Sokat tanulmányoztam az Iszlámot, és nagyon furán érzem magam, mert már sokszor járt a fejemben, hogy áttérek. Sokszor már nem is Istent mondok, hanem Allahot. Segítsetek, nagyon rosszul ézem magam ez miatt, de egyszerűen nem birok ellenállni. Ha nem is térek át, akkor ez miatt el fogok kárhozni?

2014. jan. 17. 23:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%

Ha ugy erzed, hogy emiatt el fogsz karhozni, akkor jol mukodott a katko agymosas, ugymond 'kereszteny' vagy te most is (de legalabbis rettegsz, ahogy az elo van irva).


Mas vallasok tanulmanyozasabol biztosan nem fog karod szarmazni, maximum szorul nemi tudas is a fejedbe.

2014. jan. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Szeressük egymást ***** válasza:
23%
Sajnos eddig sem volt üddvösséged szerintem. Isten pedig nem skizofrén. Nem többféleképpen nyilatkoztatta ki magát, hanem csak egy könyv van, amiben valóban az Ő szavai találhatók.
2014. jan. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Meg tudom érteni a dilemmádat. Szerintem adj még magadnak időt. Előbb-utóbb világossá válik számodra, hova is tartozol.

Megjegyzés: ha felveszed az iszlám hitet, onnan NINCS kilépés! Ezt jó, ha észben tartod.

2014. jan. 18. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
#2: a legjobb kirekeszto 'kereszteny' hozzaallas, amit itt kepviselsz... a nemletezo baratod most csunyan nez rad, o nem ezt tanitotta.
2014. jan. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Tanulmányozd egy kicsit az Iszlám sötétebb oldalát, garantáltan megrendül benne a hited! A nőket tulajdonként kezelik, a pedofília elfogadott dolog, aki más vallást követ (mint te és a családod) az potenciális, kiirtandó ellenség, aki ellen Dzsihádot kell folytatni, és még sorolhatnám...

Ne hagyd magad becsapni, az Iszlám terjedése ma Európa egyik növekvő problémája, ne akarj a részese lenni! Döntsd ahogy akarsz, de előbb legyél tisztában a dolgokkal, mert az Iszlámból nem lehet kilépni.

2014. jan. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Szeressük egymást ***** válasza:
28%

": a legjobb kirekeszto 'kereszteny'

hozzaallas, amit itt kepviselsz... a

nemletezo baratod most csunyan nez rad,

o nem ezt tanitotta."


Jel 3:19 Akiket én szeretek, megfeddem és megfenyítem: légy buzgóságos azért, és térj meg.

2014. jan. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

És mi bajod lenne belőle? Ha érdekel, az a vallás, akkor pontosan tudod, hogy az iszlám szerint jézus is próféta és a keresztények nem kerülnek pokora. Amúgy meg ha hiszel az iszlámban, akkor miért félsz attól, hogy a keresztény világkép lesz az igaz? Nincs logika abban amit írsz... Amúgy elárulom, hiába fognak megkövezni itt a keresztények, hogy ugyan abban az istenben hisz a két vallás kicsit más körítéssel, szóval elvileg mindegy, hogy melyiket követed.


A gondok, amit az 5. említett, ott kezdődnek, hogy olyan jó 20% arrafelé az analfabéta, így bármi szar beadnak nekik vallás címen.

2014. jan. 18. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Sajnos az elsővel egyet kell,hogy értsek.A kárhozat megfélemlítő eszköz,ezt emberek találták ki.De Istent nem lehet kisajátítani,ő a mindenség.Semmi bajod nem lesz abból,ha más ismeretekre is szert teszel.


Szeressük egymást


Ha már skizofréniáról beszélünk,melyik az az Isten,aki úgy viselkedik a Bibliában,mint egy skizofrén? Egyszer mindenkit szeret,aztán bekattan,és elkezd kegyetlenkedni,gyilkolni?

2014. jan. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Szeretnék Neked néhány kedves tanácsot küldeni a Bibliából, amelyek mostkülönösen aktuális a számodra.

Az egyik:

Jakab 4:8 "Közeledjetek az Istenhez, és ő közeledni fog hozzátok. Tisztítsátok meg kezeteket, ti bűnösök, és tegyétek tisztává szíveteket, ti határozatlanok." - Istenhez közeledni az őSzaván keresztül lehet.

A másik:

Cselekedetek 17:26, 27 " És e g y emberből alkotta az emberek minden nemzetét, hogy lakjanak a föld egész színén, és kiszabta a meghatározott időket és az emberek lakásának megállapított határait, hogy keressék az Istent, sőt, tapogatózva keressék őt, és meg is találják, bár a valóságban nincs messze egyikünktől sem." - ez a vers segít megértened, hogy mindegy milyen nyelven nevezed: Isten, Bog, Allah, te is annak az egy embernek vagy a leszármazottja, akitől bűnt és halált örököltél, mint minden ember.

Ezért nem jobb lenne a számodra, ha úgy élnél, hogy az egyetlen Isten áldása kísérje az életedet? Nem ezt szeretnéd?

Miért tetéznéd a bajt magadnak, mikor azok Sátán világa miatt úgy is vannak, jönnek? De Isten támogatásával ezeket sokkal könnyebb elviselni. Több évtizede tapasztalom ennek áldásos voltát az életemen.

Ne mások hibáiból tanulj. Ha megfogadod Isten tanácsait rengeteg fájdalomtól kímélheted meg magadat és a szeretteidet.


Üdvözöllek.

2014. jan. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
De igen, szeretném, hogy Isten áldása kísérje az életemet. Eddig mindig többé-kevésbé betartottam a Tízparancsolatot, meg minden. De most... most nem tudom hogy mit tegyek. Imádkoztam Istenhez, hogy segítsen választ adni, és úgy éreztem, hogy ő azt akarná ami nekem jó. De nem tudom, hogy nekem mi a jó!!! Tudom, hogy az Iszlámnak van sötét oldala is. De ha felvenném ezt a vallást, akkor a szunni ágát, a misztikusabb ágát venném fel. Tudtommal ebben az ágazatban nem olyan nagyon szigorúak a követelmények. Legalább is Törökországban amikor jártam, ott a nők nagy része nem hordott kendőt, csak amikor mentek imádkozni a mecsetbe. Szintén ez volt Montenegróban Ulcinjban is. Meg Szerbiában is.
2014. jan. 18. 11:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!