Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A papok mennyire műveltek?

A papok mennyire műveltek?

Figyelt kérdés
Nem csak a vallási, hanem a világi műveltségükre is kíváncsi vagyok.
2014. jan. 19. 11:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Átlagba nem műveltebbek talán még megvetőbbek is de szerintem azért néhányan műveltek
2014. jan. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez teljesen egyénfüggő. Pál Feri pl. művelt és nagyon intelligens. Bár ő eredetileg nem is egyházi pályára készült.
2014. jan. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%

nézd, ahhoz, hogy valaki pap legyen, le kell diplomáznia. Ez feltételez némi általános műveltséget, kell hozzá nyelvtudás is (minimum latin). Ezzel együtt olyan zárt közösségben nevelik őket, hogy gyakran nem válnak túl jártassá a világi dolgokban, épp a szűk látókör miatt.

Egyébként egyénfüggő. Éppúgy, ahogy vízvezetékszerelőből is van olyan, aki a nevét is alig tudja leírni, és olyan is, aki rengeteg dologgal képben van.

2014. jan. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A papok a katolikus felekezetekhez tartoznak. Én református lelkészekről tudok nyilatkozni, ha kíváncsi vagy rá esetleg, mivel több lelkész barátom is van. Humán területen borzasztóan műveltek, olyan dolgokat tudnak elmesélni történelemből például, amikről még csak nem is hallottam soha. Reálból esetleg a földrajz az, amiben eléggé járatosak, mindkét nagyon jó lelkész barátom remekel földrajzból -országok, fővárosok, ezek elhelyezkedése, más városok hol, melyik országban vannak-, más reálos területeken már nem annyira jók. Mindent összevetve magasan műveltebbek az átlagnál.
2014. jan. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

(általánosságban pap mint hivatás/a protestáns papokat nevezik lelkésznek vagy lelkipásztornak) nekem erről a kérdésről első lépésben pl. Albert Schweitzer neve ugrott be, itt és most elsősorban teológiai(lelkészként) és világi(orvosként) tevékenységére gondolva..

egyébként viszont szerintem ezen a területen sem indokolt általánosítani/ attól függetlenül, hogy akár a teológia szak elvégzése is bizonyos képességeket/ műveltséget feltételez; ahogy ezt előző hozzászólók is felvetették

2014. jan. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A papokat egyetemen képzik, ahová érettségi kell. Tehát nem lehetnek műveletlenebbek, mint egy átlagember.

Teológián egyébként több évig tanulnak filozófiát, ahol nem csak a keresztény filozófia kérdésein vannak a hangsúlyok. Ezen kívül a történészek között is sok pap van (az egyháztörténet miatt), a Bibliát is úgy lehet igazán tudományos szinten vizsgálni, ha tanulnak ógörögöt vagy bibliai hébert. Nem mondom, hogy mindegyik ért ehhez, de sok köztük eléggé művelt. Régen tanítottak is (főleg a tanítórendek) és természettudományt is, nem csak humánt.

Amúgy egy pap mondta nekem, hogy folyamatosan képeznie kell magát jogban is, mert az Egyház és az állam viszonyát külön jogszabályok igazgatják, és ezeket tudni kell, hogy pl.: egy intézményt rendesen tudjon működtetni.

2014. jan. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!