Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az egyház, a papok, a kétszínű...

Az egyház, a papok, a kétszínű keresztények kiábrándítottak a hívő életből. Van visszaút Istenhez?

Figyelt kérdés
2013. dec. 19. 15:19
1 2 3 4
 1/36 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Miért a külsőségek határozzák meg a hitedet? Az ember gyarló, még az egyházi vezetők és a hívők is. Te is, én is. Ne a többiekkel foglalkozz. Ha úgy érzed, hogy az egyházon belül nem megy, akkor anélkül. Istenhez csak te találod meg az utat, magadban.
2013. dec. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 yuda ***** válasza:
100%

Látszólag egyszerű kérdés és a válasz az, hogy igen. Amíg él valaki, van visszaút. Bármikor dönthet úgy, hogy visszatér.


Bonyolulttá az teszi a választ, hogy ha Isten hív el valakit az egészen más kategória, mintha emberek választanak maguk közül valakit.

Ha Isten hív el, akkor az Ő elhívása és választása örökérvényű.

Ha viszont hasraütésre valaki kitalálja, hogy ő pap lesz, vagy egyik felekezet tagja, de Istennek ehhez semmi köze, akkor itt eleve nem beszélhetünk Isten választásáról. Ő sohasem ismerte Istent, így nem volt honnan kiesnie sem.


Az a probléma, hogy sokan összemossák a keresztény kifejezést az "egyház"tagsággal.

Ha valaki hívő, akkor életében, erkölcsiségében, beszédében, tetteiben felismerhetőek Jézus Krisztus személyiségjegyei.


Ha valaki kereszténynek vallja magát és mellét döngeti, hogy hová tartozik, ám életvitele nem különbözik a világi bűnösöktől, akkor Ő sohasem ismerte Istent.

Ez nem több képmutatásnál. Értéke nulla.

Vallásos mázzal, ám belső értékek nélkül senki nem kap üdvösséget.

2013. dec. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
Én ezt úgy oldom meg, hogy szépen megmondom a képmutatóknak, hogy nem keresztények.
2013. dec. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
Ezért van a Bibliában leírva, hogy akik ilyenek, azokat nem lehetnek tagjai az egyháznak. De ezt csak a sokat szidott Jehova Tanúi tartják be.
2013. dec. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:

Szervusz.


Én ilyenkor azt szoktam ajánlani, hogy kérdezd meg magadtól?

Ki volt az, aki ezt akarta elérni?

1,Az emberek

2,Sátán az ördög

3,Isten


Ha meg van a válasz akkor ez szerint haladj tovább.

Mivel biztos vagyok, hogy a Teremtő nem akar kiábrándítani magából, ezért a kérdés az, kit büntetsz avval, hogy kivonod magadat Isten szolgálata, imádata alól?

Istent, vagy saját magadat?

2013. dec. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 Jehova aka Aki Van ***** válasza:
Itt lakom az Keleti mellett. Jöhetsz a 7-essel pl.
2013. dec. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, mindegyik hasznos volt, mindegyiken elgondolkodtam. Ha van még valaki, aki átélt ilyet és talált megoldást, kiutat, bizonyosságot, nagyon szeretném, ha megosztaná velem, hogyan sikerült.
2013. dec. 19. 17:34
 8/36 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Nem a vallás,a templom vagy a papok által leszel hívő,hanem a Krisztus Jézusban való hit által,a szeretet által.

Légy erős mert;


"Mert nem vér és test ellen van nékünk tusakodásunk, hanem a fejedelemségek ellen, a hatalmasságok ellen, ez élet sötétségének világbírói ellen, a gonoszság lelkei ellen, melyek a magasságban vannak."(Ef.6:12)


Érted a lényeget?

Jézus a lényeg! Bízd rá életed és engedd meg neki,hogy vezessen és akkor győztesként mész végig azon az úton amit életnek nevezünk.

Ne add fel!

2013. dec. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

Én is valahogy úgy vagyok, mint te... Azonban, mint írtad, te Istenhez akarsz visszatalálni, nem pedig a képmutató, ájtatoskodó "hívek" közösségéhez - mint ahogyan én is.

Van visszaút, Bibliát olvasni, imádkozni, a mindennapokban keresztény emberhez méltóan élni egyház nélkül is lehet.

2013. dec. 20. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
Van.Önmagadban keresd.Belül,a csendben meg fogod hallani a legbölcsebb,legmagasztosabb,legokosabb gondolatokat,tanácsokat,ha hajlandó vagy figyelni.A boldogság,béke bennünk van.Nem kell hozzá egyház,Biblia,kereszténység.Ne egyházi emberekben bízz,mert soha nem fogod igazán megismerni önmagad,rájönni a saját képességeidre,nekik ez nem érdekük,ők csak lehúznak a saját szintjükre,mert attól érzik jól magukat.A bibliát is kezeld fenntartásokkal,mert azt is gyarló emberek írták nagyrészt.
2013. dec. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!