Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem vágytok olyan kereszténysé...

Nem vágytok olyan kereszténységre mint amilyen az első századi keresztények voltak?

Figyelt kérdés

Úgy értem ott házi gyülekezetek voltak nem volt pásztor nem volt színpad,nem volt előreőre megtervezett műsor,csak azt csinálták amire a Szent Szellem vezete őket.

Nektek nem tűnt fel,hogy keresztény életeteket annyi,hogy csendben ülj a gyüliben és halgass?


2014. jan. 22. 01:12
1 2 3
 11/22 Grielean ***** válasza:

Kedves kérdező!

Pedig Rivulets of Silver Tears kérdése nagyon is helyénvaló. Provokációnak csak akkor érezheted, ha te magad is tudod, hogy valami sántít az elképzelésedben, és ezért érint ilyen érzékenyen, hogy erre valaki rámutat.

2014. jan. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
58%
Csak az a különbség, hogy míg az ominózus válaszadó semmit sem tehet, ha valaki a nevében "gyilkolászik", addig gondolom a te Szent Szellemed nála valamivel hatalmasabb, és tehetne valamit ez ellen.De javítson ki bárki, ha tévednék.
2014. jan. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Szerintem a kedves kérdezőt pont nem a jehovások hamis maszlaga érdekli a Szent Szelemről...
2014. jan. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Nem nem jogos Rivulets of Silver Tears válasza!

Egy KERESZTÉNYNEK tökéletesen tudniakéne ,hogy milyen és ,hogy ki csoda a Szent Szellem.10 válaszból egy sem tudod válaszolni a kérdésre mert azt se tudják kicsoda a Szent Szellem!Nagyon szomorú!

2014. jan. 22. 16:54
 15/22 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező! Nem tűnt fel, hogy azóta eltelt 2000 év? És ezalatt volt némi változás. Ami - ha semmi egyebet nem veszünk is - ment akkor, az nem megy ma. Sok minden között azért se, mert közben az ember, az ismeretei, a szokásai, szóval minden megváltozott. És másképpen gondolkodik.

Könnyű bűvészkedni a szent szellemmel. Főleg leszólni másokat a szent magasztos eszme nevében. Ne tedd, hanem a szellemed szerint taníts. Mondjuk fogalmazd meg te mindenki okulására, mi is a te szent szellemed.

Ezen túl! Mások nem akarják neked meghatározni, hogyan élj. Te se akard hát, különösen ne, ha a szent szellemed intelmei szerint kívánsz cselekedni. Különben még igaza lesz annak a válaszolónak, aki felhívta a figyelmedet, mennyi gyilkosság történt a nevében (tudod mások nevében könnyű ám cselekedni, különösen ha magasztos az illető). Most ha nem is gyilkosság, de kényszeríteni akarás történik a nevében, általad. Ne tedd, de minősíts! Nincs hozzá jogod, különösen nem a szent szellem nevében.

2014. jan. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Nem mínősítettem senkit!Sem a Szent Szellem nevében nem beszéltem,úgy látom nem értitek na mind 1....
2014. jan. 22. 18:23
 17/22 anonim ***** válasza:

Arra nem vágyom, hogy hitem miatt leöntsenek szurokkal, és meggyújtsanak, vagy keresztre feszítsenek, vagy a vadállatok elé vessenek, vagy apránként feldaraboljanak, mielőtt még kínok között meghalok.


Kérdező, lehet énekelni az istentiszteleten, vagy a misén, papok már akkor is voltak. Bár hiányzik nekem a beszélgetés; igaz, enélkül is közösségnek tartja az együtt imádkozókat a katolikus egyház.

2014. jan. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Sokan, sokféleképpen próbálták már visszahozni az 1. századi kereszténységet a történelem folyamán - mind belebuktak. Egyszerűen nem lehet figyelmen kívül hagyni, hogy teljesen más társadalom a miénk, mint a Biblia korában.


Ha a "házi gyülekezet" hiányzik, hát olyat bármikor rendezhetsz otthon, családdal, barátokkal. Olvassátok a Bibliát, beszélgettek róla, imádkoztok együtt, akár a saját szavaitokkal.

2014. jan. 23. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 munyamunya ***** válasza:
Kérdező, ezek szerint a kérdésedre a válasz egyértelmű "NEM". Itt ma senki sem akar olyan lenni, mint az apostolok voltak. Ez van. Marad a kényelmes, langymeleg, szájbarágott, előre megemésztett trutyiban való tapicskolás. Siralom.
2014. jan. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Én nagyon is vágyom olyan kereszténységre, mint amilyen az első században volt, de nem abban az értelemben, ahogyan azt leírtad.


Az akkori kereszténység nagyon hatékony volt. Jézus Krisztust hírdetették először csak a zsidók között, majd hála Isten Péter apostolnak adott látomását követően az összes többi nemzetnek is. Isten megerősítette a tanítványok bizonyságtevésüket rengeteg csodával, ami az akkor vallási vezetőket ki is akasztotta rendesen, mert azt hitték, hogy Jézus halálával majd ezek megszünnek. Pont az ellenkező dolog történt. Akik vették a Szent Szellemet a tanítványok közül, azokon keresztül Isten rendszeresen megnyilvánult főként annak érdekében, hogy az Ő ügye előbbre menjen.


Isten mindig kezében tartja a dolgokat, Ő határozza meg az időket és mindent. A Bibliában leírt és még be nem teljesedett próféciák alapján közel van az a kor, ami majd az első századra fog hasonlítani, csak még annál is sokkal intenzívebb lesz. Maga Jézus is azt mondta, hogy "Isten országának EZ az evangéliuma hirdettetik majd", tehát jönnek újra a csodák és a jelek. Én ezt várom, legalábbis itt Európában. Ugyanis sok helyen a világban ezek szinte naponta megtörténő dolgok, ahol "izzik" a kereszténység, mint például Kínában.


De eljönnek a napok, amikor majd itt Európában is végigvonul az eredeti, hamisítatlan evangélium nagy jelekkel és csodákkal. Ezt várom :-)

2014. jan. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!