Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A római katolikus egyház...

A római katolikus egyház FELNŐTT keresztség esetén valóban egyszerre szolgáltatja ki a bevezető szentségeket (keresztelés, első áldozás, bérmálkozás)?

Figyelt kérdés

Már felnőtt vagyok, de nem vagyok megkeresztelve.

Ilyen esetben egyszerre kiszolgáltatják a három bevezető keresztséget? Továbbá ilyen esetben a keresztszülő és bérmaszülő lehet ugyanaz a személy?


(Azt tudom, hogy gyerekek esetében ezek külön vannak. De felnőtt esetén?)


2014. jan. 2. 00:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyszerre történik, általában szentmise keretében. A hitvallás után előbb megkeresztelnek, aztán utána bérmálnak, majd az áldozásnál áldozik is az illető.

A keresztszülő egy személy ilyenkor.

2014. jan. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A felkészítési idő tényleg éveket vesz igénybe?

Pár hónapja kezdtem el római katolikus misére járni rendszeresen, de a Bibliát már nagyon rég óta olvasom (előtte főként protestáns körökben voltam, de nem keresztelkedtem meg sehol eddig, mert keresőnek mondtam magam.)


Még mielőtt elkezdtem római katolikus misékre járni, már hosszabb időt töltöttem azzal, hogy a katekizmust is tanulmányoztam, stb.


Tehát egyáltalán nem idegen számomra a kereszténység, illetve most már konkrétan a római katolikus út sem.


Továbbá önként, belülről jövő az, hogy szeretném felvenni a keresztséget (tehát nem esküvő vagy hasonló ok miatt).


Ilyen esetben mennyi ideig tart a felkészítés kb.?


Köszönöm szépen a választ!

2014. jan. 2. 10:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, meg kell ismerned jól a vallást, amibe betérsz. Itt nem utólag tanítják meg a dolgokat, amikor már tag vagy.
2014. jan. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért nem hiszem, hogy évek. Szerintem egy év kb. De nyilván attól is függ, hogy milyen gyakran vannak a "hittanórák". Nálunk 2 hetente szokott lenni és így tart mondjuk egy évig, amennyire tudom.
2014. jan. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!