Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztenyek! Titeket nem...

Keresztenyek! Titeket nem zavar, hogy sok par csak diszletnek hasznalja a templomot? (eskuvore gondolok)

Figyelt kérdés
Itt is sokszor olvastam, es ismerek is nehany ilyen part, ahol egyik fel sem hivo, csak gondoltak ott is hazasodnak, mert szep a helyszin. Nekem ez kicsit visszatetszo. Ti hogy vagytok vele?
2014. jan. 22. 11:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%

Aki díszletnek használja a templomot, annak annyit is ér a házassága. Merthogy ha Isten előtt nem gondolja komolyan az egészet, akkor miért pont a polgári szertartáson (vagy a saját házastársa előtt) gondolná komolyan...


Ha már templomban akar esküdni, akkor vegye a fáradságot, hogy elmegy egy féléves oktatásra, amelynek a végén megkereszteli a pap. Utána már mehet a templomi esküvő.

2014. jan. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%

Szia!


Őszintén? Nem, mert sok más ember is rajtuk kívül - aki rendszeresen oda jár - szintén díszletnek használja a templomot, mert ha onnan kijön, pontosan ugyanolyan világi életet él, mint bárki más, csak ráadásul még lejáratja a kereszténységet azzal, hogy kereszténynek vallja magát. Ők sokkal jobban zavarnak!


Üdv. Péter

2014. jan. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Zavarni nem zavar, csak nem értem. Tesznek egy esküt Istennek és Isten előtt, amit nem biztos, hogy hitét gyakorló, keresztény élet híján be tudnak tartani. Az Ő dolguk. Péter hozzászólásával értek egyet.Bár ott sem az zavar, hogy ki mire használja, hanem hogy világi viselkedésükkel a kereszténységet járatják le. Ugyanis a nem hívő ember "Bibliája", a hívő ember élete.
2014. jan. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nyilván az ezzel a fő gond, hogy a házasságot sem gondolják komolyan, hanem csak külsőségnek.

Viszont én senki felett nem mondhatok ítéletet. Ki vagyok én, hogy pálcát törjek felettük. Lehet, hogy ez az első tétova lépése Isten felé, és mi azt hisszük, hogy Isten az ember minden tétova kis próbálkozásának is örül.

Èn igyekszem nem olyan beképzelt lenni, hogy azt mondjam, hogy sok más is dìszletnek hasznàlja a templomot. Èn se vagyok tökéletes, gyenge a hitem sokszor, néha én is díszletnek hasznàlom ennyi erővel.

2014. jan. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Utolso, akkor teged az sem zavar, ha discot csinalnak a templombol? (nyugaton egyre inkabb elterjed, hogy hasznositsak a reg nem hasznalt templomokat) Vegulis rangsorolni a bunoket nem lehet, palcat torni nem lehet, akkor ezt is el kell fogadni? Keresztenysegem mellett, en csak egy gyarlo ember vagyok, es ezek a dolgok igenis zavarnak, nem tudom elnyomni az ellenerzesem. Egyebkent koszonom mindenki valaszat!
2014. jan. 22. 16:50
 6/12 anonim ***** válasza:
Én ezt nem értem. Egyszer megkérdeztem, hogy a keresztényeket zavarja-e, hogy a karácsonyt akár ateisták is ünneplik. Arra mind azt mondta, hogy nem. a templom meg van akit zavar. Nekem ez furcsa.
2014. jan. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Tesznek egy esküt Istennek és Isten előtt, amit nem biztos, hogy hitét gyakorló, keresztény élet híján be tudnak tartani."


Na ez viszont sok. Aki nem keresztény, az megcsalja a feleségét, vagy ott hagyja 5 év után?

2014. jan. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
6-os. Engem a karacsony azert nem zavar, mert az a vilagiak szemeben a "szeretet unnepe", Jezus pedig maga a megtestesult szeretet. Isten egesz biztos orul annak, ha a nem megtert emberek is bekeben, szeretetben vannak (jobb esetben), az O fia szuletesnapjan.
2014. jan. 22. 18:56
 9/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, a problémádra magad adtad meg a választ. Igen, díszletnek használják, mert szép, mert divat (a sznobok számára), mert érdekes, különleges.

Mert éppenséggel a saját esküvőjük fényét kívánják emelni, mert ezért olyant tesznek, amiről azt gondolják, érdekes, szép, jó. Hogy isten előtt és istenről mit gondolnak az - bármilyen visszatetsző számodra - lényegtelen. Pont annyira, amennyire ateisták karácsonyoznak, vagy éppen templomot látogatnak annak számukra meglévő értékei miatt (ami nem függ össze a vallással). A lényeg itt inkább az, hogy egy számukra idegen szertartás és szokásrend tiszteletének követelményeit betartják-e. Ha igen, minden rendben. Ha nem, akkor azért kell szólni, és nem másért.

Ami a templom hasznosítását illeti. Igen, megteszik, mert ezzel semmit nem sértenek (ha az általános jó ízlés határain belül vannak). Ne felejtsd el, hogy tejesen természetes, hogy egyházi zenéket másutt (hangversenytermekben, utcán) játszanak, hogy Amerikában nem véletlenül a szent szertartások szerves része a zene, a tánc és ének, és még számos - idehaza talán disszonánsnak tűnő - dolgot művelnek templomokban és vallási témájú dolgokkal.

Valaminek a meggyalázása akkor történik, ha nem adjuk meg neki a kijáró tiszteletet. Amúgy ez éppen a biblia tanítása. És azt sehol nem találni benne, hogy ezen túl ott mit szabad és mit nem. A mai egyházi személyek magyarázataiban annál inkább találunk ilyeneket.

2014. jan. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Utolso, neked is koszonom! Igen, a hangversennyel, vagy az Apaca show-bol jol ismert eneklessel semmi problemam, de mostanaban konkret discot csinalnak. Disco fennyel, techno zenevel. Angolul, ha beirod google-ba eleg durva kepeket ad ki. Nalam ez mar veri a biztositekot, ahogy az is, ha abszolut hitetlen emberek mennek oda hazasodni, sokszor-kereszteny szemmel-izlestlen (rovid, kivagott) eskuvoi ruhaban.
2014. jan. 22. 19:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!