Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztenyek! Titeket nem...

Keresztenyek! Titeket nem zavar, hogy sok par csak diszletnek hasznalja a templomot? (eskuvore gondolok)

Figyelt kérdés
Itt is sokszor olvastam, es ismerek is nehany ilyen part, ahol egyik fel sem hivo, csak gondoltak ott is hazasodnak, mert szep a helyszin. Nekem ez kicsit visszatetszo. Ti hogy vagytok vele?
2014. jan. 22. 11:12
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Bár Én nem tartozom a világ vallásaihoz,, és ezért közöm sincs a "templomi" keresztényekhez, de maga a tény, hogy keresztények vallja valaki magát, csak mert "szokás" lett belőle, és nem valódi életút, az csúnya dolog.


Ugyan is pont emiatt szidják azokat a valódi keresztényeket, akik pedig igyekeznek Jézus tanítása szerint élni-


ebből is Látszik, hogy ezen vallások, valójában nem Isten támogatásával léteznek, mert akkor betartanák a bibliában leírtakat, és nem engednék, hogy az imádatot beszennyezzék ilyen emberek.

De sajnos nem alkalmazzák a Biblia tanítását, így a keresztény élet sokak számára már csak formaságnak látszik, és ezért nem is veszik komolyan.

A jelenések könyve szerint ezért is kell ezeket a vallásokat elhagyni, hogy ne kapjunk a büntetéséből, mert megszegte, és nem is tartja, és tartatja be az erkölcsi irányadó mértékeket.

Isten imádata be van szennyezve, és tiszteletlenség az amit ezek az emberek csinálnak Istenre hivatkozva, pedig ilyet nem mondott, és nem is engedett senkinek.

2014. jan. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

"Tesznek egy esküt Istennek és Isten előtt, amit nem biztos, hogy hitét gyakorló, keresztény élet híján be tudnak tartani."


Na ez viszont sok. Aki nem keresztény, az megcsalja a feleségét, vagy ott hagyja 5 év után?


Ebből látszik, hogy fogalmad sincs, hogy mi az eskü szövege. Ezért segítek és megérted, hogy miért nehéz egy nem hívő házaspárnak betartani az esküt.


" Ígéred-e, hogy leendő feleségedet,férjedet tiszteled és szereted, amíg a halál el nem választ benneteket egymástól?"


"Elfogadod-e a gyermekeket, akikkel Isten megajándékozza házasságotokat és hogy Krisztusnak és az ő egyházának törvényei szerint neveled őket?"


" Isten engem úgy segéljen, Nagyasszonyunk a boldogságos Szűz Mária és Istennek minden szentjei, hogy a jelenlévő N.-t szeretem, szeretetből mentem hozzá feleségül(férjül),

Isten rendelése szerint, az Anyaszentegyház törvénye szerint, és hogy őt el nem hagyom holtomiglan-holtáiglan semmiféle bajában.


Isten engem úgy segéljen!"


Mond már meg nekem kedves válaszoló, hogy egy nem keresztényként élő házaspár ,miként tehet esküt arra, hogy gyermekeit az Isten és az Anyaszentegyház törvényei szerint fogja nevelni, illetve házasságukat úgy élni?

És valljuk meg őszintén, egy holtodiglan-holtomiglan eskü a mai világban elég felelőtlen kijelentés, hacsak nem élik az életüket Istenben. De még akkor is nehéz. Persze nem mondom, hogy nincs ilyen kapcsolat a nem hívők között, csak elég kevés, kevesebb, mint azok között,akik ebben a szellemben élnek.

Végül, fölhívom figyelmedet az "Isten engem úgy segéljen" kijelentésre. Elég komoly kijelentés, mégis sokan elsiklanak a jelentése mellett.

2014. jan. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!