Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Teista sátánizmusról vélemények?

Teista sátánizmusról vélemények?

Figyelt kérdés
Főként sátánisták véleményét várom. Nem feltétlenül a Spirits of Eridusokét, annak a valódiságával kapcsolatban erős kétségeim vannak. Ettől függetlenül érdekel nagyon milyen lenne Sátánt szolgálni. Szóval személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi. Nagyon köszönöm előre is!

2014. jan. 22. 21:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%
De nagy az isten állatkertje!
2014. jan. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Első esetben el kell dönteni, hogy ki Sátán?


A.) A bibliai karakter

B.) Nem a bibliai karakter


Utána pedig azzal célszerű foglalkozni, hogy ki Sátán.

Érted igaz?

Mert ha Sátán teljesen egy dolgot akarna pl. Jehovával és teljesen egyformák lennének mindenben/mindenkor, akkor fölösleges lenne más néven emlegetni őket.


Mindig a tanítás, eszme, tartalom a lényeg és annak végrehajtása, nem pedig a rizsa és a külsőségek (pl. nevek).


Szóval ha valaki Sátánista két dolgot kell tennie:

Megmondani, hogy mit tanít, képvisel és miért. (nem csak azt, hogy mit nem).


Tehát erre válaszoljon egy Sátánista. Mi a célja és miért?


Bocsánat az OFF miatt, de fontos volt.

2014. jan. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Te a pista sátánista
2014. jan. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Sátánt nem feltétlenül a bibliai karakterként képzelem el. Inkább egy szabadság-szerető lényként. Nem tudom magam sem. Még csak ismerkedem a tesita sátánizmussal mint olyannal.


Ezért érdekelnének idősebb sátánisták véleményei/tapasztalatai.


De csak olyanoké, akik hisznek Sátánban. Szóval a LeVay-féle ateista sátánistáké nem. Bocsi.


Köszi szépen előre is! :)

2014. jan. 22. 21:53
 5/13 anonim ***** válasza:
79%

A Sátánizmust felfoghatod kétféle képen:


1. Bibliai Sátán akinek a szolgálata azt jelenti, hogy az Isten ellen kell cselekedned. Tehát teljes istenkáromlás és 100%-os gonoszság.


2. Egy olyan lénynek tekinted Sátánt, aki egy ősi szellemi felvilágosító. Aki megmutatja neked a világ és az élet valódi oldalát és valamiféle régen elfeledett misztikus tudást ad neked.


No ha ezen túl vagy, akkor jöhet a hideg zuhany!!!


Mi a Sátán vagy ördög név jelentése?

Sorolom: rágalmazó, hazug, vádló, ellenség.


Hát már a nevei sem pozitív jellegűek. Ezenkívül az összes ősi kultúra negatív jellegű személy ként írja le.


De ha te mégis fojtatni kívánod az ismerkedést ővele, akkor tudnod kell, hogy annak igen is lesznek következményei. Mivel te érdeklődsz majd (vagy már most) utána, ezért ő erre felfog figyelni és elindul majd az, amit én csak úgy nevezek, hogy bepalizás. Hogy miért akar bepalizni és elhitetni veled azt, amit te hinni akarsz? Azért mert neki tökmindegy, hogy miben hiszel csak ne higgy az Igaz Istenben. Tőle akár lehetsz ateista vagy ufóhívő de még kabbalista vagy nimródista és bármilyen hitű. A lényeg, hogy ne az Igaz hitet gyakorold! Hát ez a lényeg kedves kérdező, ezért hazug a neve. Mert elhiteti az emberekkel, azt amiről tudja, hogy eltéríti őket Istentől. Számára még az is jó, ha még őbenne sem hiszel, mert így tudja, hogy Istenben sem hiszel. Mi történt Évával az édenkertben? >>>BEPALIZÁS<<< Mit ígért neki? Egy titkos tudást, hát kellet az szegény Évának? Nem, de mikor már rájött késő volt.



Jó tanács, ne nagyon érdeklődj spiritizmus vagy sátánizmus után, mert veszélyes az. Nem akarom megmondani, hogy mit tegyél, ez csupán egy jó szándékú tanács elhiheted. Régtől tanulmányozom a Bibliát és mára tudom, hogy melyik oldalon kell állnom azért, hogy ne veszítsem el örökre Istent és a szeretteimet. Ha ősi tudásra vágysz és szellemi egészségre, akkor kutasd az Igaz Istent és annak meglesz a jutalma.


Üdvözlettel: Apexus

2014. jan. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Ha létezik sátán, akkor létezik Isten. Ha létezik Isten, akkor a Biblia minden betűje igaz. Ha igaz minden betű, akkor.... gondolkodj inkább és mielőtt megtagadod Istent, előtte ismerd meg, mert úgy fer.
2014. jan. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Már megismertem de nem tetszett. Azért köszi a tippet.


A keresztény vallásban már csalódtam, ezért vagyok kíváncsi Sátánra. Abban sem vagyok biztos hogy olyan amilyennek a Biblia mondja, hisz a Bibliát ez a Jahve vagy ki írta. Viszont mivel benne csalódtam így a könyvének sem nagyon hiszek.


Szóval ki tudja... lehet Sátán a jófiú... utánajárok.

2014. jan. 23. 23:26
 8/13 anonim ***** válasza:
79%

"Már megismertem de nem tetszett."


Ne haragudj de ezen röhögök.


Az eddigiekből amit írtál azt veszem ki, hogy nagyon keveset tudsz a Bibliából. Istenben nem lehet csalódni, egyedül Ő csalódik majd benned ha a gonosz oldalára állsz. Mert az a vesztes oldal kedves kérdező. A Sátán tudja, hogy már kevés ideje maradt, ezért megtesz mindent azért, hogy a lehető legtöbb embert magával rántsa a végső pusztulásba.

2014. jan. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ez a sátánizmus: https://www.youtube.com/watch?v=4zA6psTZOuo


Jó fej is ez a Sátán.

2014. jan. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Hidd el, volt alkalmam megismerni Istent. Majdnem pap is lett belőlem. De végül leesett hogy mi az ábra.


Majdnem 13 évig voltam aktív katolikus. Elég is volt belőle.


Sátánt nem úgy képzelem el mint a videóban szereplő alak. Sátán jóságos, támogatja az embert, a szabadságot. Humanista és együttérez az emberrel. Tanítn minket és felvilágosít.


Lucifer, a fényhozó. Elhozza a reményt és a szabadságot az emberiségnek.


Egyáltalán nem olyan Ő, mint ahogy a Biblia leírja. ;)

2014. jan. 26. 02:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!