Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az alapja annak a Jehova...

Mi az alapja annak a Jehova tanúi által oly gyakran emlegetett állításnak, hogy csak és kizárólag azok részesülnek megváltásán akik úgymond tagjaivá válnak Jehova földi szervezetének, vagyis Jehova tanúivá válnak?

Figyelt kérdés
Lehet e a Bibliában találni valami utalást ami alátámasztja az Őrtorony Társulat állításait? Szerintem azért ez egy elég merész állítás,főleg ha figyelembe vesszük eme vallás "korát" . Mi van az elmúlt évszázadokban élt emberekkel.

2014. jan. 25. 12:40
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Elnézést nem 7 es hanem a 9-es válaszolónak szól a kérdésem. :)
2014. jan. 26. 17:52
 12/23 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Nos, akkor lássuk csak, hogy MIVEL is válaszoltam neked:


"Ez nem "merész" állítás, hanem HAMIS!"


Tehát NEM keresztkérdéssel válaszoltam, igaz? Azért kérdeztem vissza, mert kíváncsi vagyok, hogy mivel tudod alátámasztani a kérdésedben tényként kezelt állításodat! Ez talán természetes, vagy nálad nem??? :) Csak a tényszerűség kedvéért, oké?


A tényszerűséget persze a Katynak írt válaszodban sem sokat lehet találni - szó szerinti, szűk látókörűen és félreértelmezett versek, ezért hamis következtetés jellemzi. Ez probléma.

A szó szerintiség a "nevében" kifejezésre vonatkozik.

A szűk látókörűség pedig arra, hogy nem veszed figyelembe azt, hogy Jézus KINEK A NEVÉBEN jött közénk, kit képviselt, ki volt az Istene, kihez imádkozott, kitől kapta a hatalmát???

És ezek által félreértelmezed az idézett verseket, teljesen más következtetést vonva le belőlük, mint amit a Biblia mondani akar Jézusról. Ez bizony nagy hiba.


Tehát mit is jelent a "nevében" kifejezés? "Jézus nevében" és ehhez hasonló kijelentéseket az egész Keresztény Görög Iratokban találunk. Valójában több mint 80-szor van benne a "név" szó, amikor Jézus szerepére utal; egyedül a Cselekedetek könyvében mintegy 30-szor. Az első századi keresztények Jézus nevében kereszteltek, gyógyítottak, tanítottak, hívták a nevét, szenvedtek a nevéért és magasztalták a nevét (Cselekedetek 2:38; 3:16; 5:28; 9:14, 16; 19:17).


Az egyik bibliai szótár szerint a "név" szóval fordított görög kifejezést gyakran használja a Biblia "mindarra, amit egy név magában foglal: a hatalomra, a jellemzőkre, a rangra, a fenségre, az erőre, a kiválóságra stb., mindenre, amit a név takar". Jézus neve tehát magában foglalja azt a fenséges és óriási végrehajtói hatalmat, amellyel Jehova Isten felruházta. Vagy ezt tagadod tán?! Maga Jézus ezt mondta: "Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön" (Máté 28:18). Miután Péter és János meggyógyított egy sánta embert, a zsidó vallásvezetők kérdőre vonták őket: "Micsoda hatalommal, vagy micsoda név által cselekedtétek ti ezt?" Péter bátran kijelentette, hogy abban a hatalomban és erőben hisz, melyet Jézus neve jelent, amikor tudatta: "a názáretbeli Jézus Krisztusnak neve által..., az által áll ez ti előttetek épségben" (Cselekedetek 3:1–10; 4:5–10).


Tehát megóvlak téged attól, hogy "beidézd az összeset", mert bizony mi is jól ismerjük az ÖSSZESET. Persze az sem árt, ha nem egyoldalúan és nem szűk látókörűen értelmezzük a TELJES Írást, ugye egyetértesz? :)

2014. jan. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Sziasztok. Bocsánat az offért


Úgy hallom sokan emlegetnek annak ellenére, hogy nem szeretnék ehhez az oldalhoz tartozni, és a sértegetések és az emberhez méltatlan megalázások miatt elmentem és át adtam a Staféta botot másnak.


ennek ellenére, még is említve vagyok.

Kérem szépen, hogy hagyjatok ki a mocskolódásokból.

Köszönöm


Katy Weaver

2014. jan. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

"A lényeg az,hogy nem egy szervezet által kapjuk meg az örök életet,nem egy szervezet ment meg minket a kárhozattól hanem Jézus Krisztus neve."


Ugye észre sem vetted, hogy önellentmondásba keveredtél? A "szervezet által" és a "szervezet ment meg" közül akkor most melyikkel van neked bajod és miért?

Kitől is jön a megmentés? Jézustól, vagy Jézus Krisztuson 'keresztül', magától az Ő Atyjától, Jehovától? Ki is gondoskodott a megmentésről??? Kérlek válaszolj a BIBLIA szerint. De ne csak kiragadott, egyoldalú látásmóddal, hanem a teljes Írás fényében.


AZ pedig egy teljesen más kérdés, hogy KELL-E egy EGYSÉGES szervezet a világméretűen is EGYSÉGES igaz keresztények, azaz Krisztus-követők számára?! :) De ha akarod, szívesen válaszolok a Szentírás segítségével...

2014. jan. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö, amikor Jézus Krisztus itélni fogja a juhokat és a kecskéket, mind a két csoport azt állítja magáról, hogy ök lesznek azok akik helyesen jártak el. A Jézus nevében tették ezt és azt.


No most mi emberek általában meg vagyunk róla gyözödve, hogy nekünk van igazunk, a másik téved.


Azért jó, ha éberek vagyunk, odafigyelünk, különösen a mai idökben, amikor teljesülnek a Bibliai jövendölések az utolsó napokkal kapcsolatban.

2014. jan. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

De ha már itt vagyok azért néhány szót a kérdezőnek tisztelettel:


az új testamentumban azért esik szó úton útfélen Jézusról, hogy meggyőzzék a Zsidókat, akik nem fogadják el Jézus megváltóként, hogy Ő az akiről az írások szólnak


S nem azért, mert Jézus felváltja a Teremtőt mindenható Istent a szerepében, vagy hogy a tettei miatt elbitorolja, Isten hatalmát, vagy uram bocsáss.. Ő emelkedjen fel a teremtő főlé.

soha nem volt ilyen szándéka.

Az írások a görögben ezért fektetnek nagyobb hangsúlyt Jézusra, míg a héber íratok Jehovával foglalkoznak mint egyedüli Istennel aki majd a fia tettein keresztül fog megbocsátani az embereknek.


Sajnos elmondható, hogy ezért van az, hogy sokan félre értik Jézus szerepét, és egyesek mindenható Istenné avanzsálták Jézust, semmibe véve az Atyát, S így a biblia által NEM IS tanított háromságot akarva, vagy akaratlanul de támogatják.


Jézus nem a maga nevében jött, és nem a maga akaratát tette, hanem az Atyja gondolatait szándékait közvetítette az embereknek.

Ő mindig is az atyja szószólója volt és marad, de ettől nem lesz mindenható Isten, mert nem rendelkezik Isten mindenható erejével, hanem kapja azt így van isteni természete, képességei.


Katy Weaver

2014. jan. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Jaj, majdnem elmentem a "jelentőségteljesnek" tűnő kérésed mellett, amit még hozzám intéztél, kedves kérdező!


"Mutass előbb te nekem egy szövegrészt bármelyik Őrtorony által kiadott könyvben amelyben az áll,hogy nem csak Jehova tanúi és nemcsak azok részesülnek a megváltásban akik Jehova földi szervezetének tagjai hanem pl akár katolikusok,reformátusok,baptisták,stb."


Abban ugye megegyezhetünk, hogy Jehova Tanúi abban hisznek, hogy sok millió ember, aki az elmúlt évszázadok folyamán élt, és nem volt Jehova Tanúja, feltámad, és alkalmat kap az életre. De sokan a most élők közül még állást foglalhatnak az igazság és az igazságosság mellett a "nagy nyomorúság" előtt, és megmentésben részesülnek. Továbbá Jézus figyelmeztetett, hogy ne ítéljük meg egymást. Mi a külsőt látjuk; Isten a szívet nézi. Ő tisztán lát, és irgalmasan ítél. Jézusra bízta, hogy ítélkezzen, és nem ránk (Máté 7:1–5; 24:21; 25:31).


Tehát mi ebben hiszünk, ha valami nem bibliait találsz ebben, akkor csak mond. A te kérésed végét pedig szintén hasonlítsd össze a Szentírással, és pontos választ kapsz rá. Abban tehát természetesen nem hiszünk, hogy mindenféle vallás hívei megmentésben részesülhetnek, csak mert hisznek Jézusban a SAJÁT EGYHÁZUK TEOLÓGIÁJA szerint, mert a Biblia nem hogy nem tanítja, hanem egyenesen ellent mond ennek a logikátlan és liberális filozófiának. Ugyanis komoly feltételei vannak annak, hogy valaki megmentésnek örvendhessen...

2014. jan. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, kérlek ha odafigyelsz a komentárjainkra, akkor észreveheted, hogy a Biblia a fö tankönyv. A Bibliából írtuk ki a verseket. A Bibliát elfogadod? Nyugodtan a te Károli esetleg Káldi fordításodat.


Ha megfigyelted, csupán azért, hogy ne legyen fölösleges vita én általában a Károli fordításu Bibliámból írom ki a szövegidézeteket /bár kedvenc fordítáom az Új Világ/...


Hagyjuk most csupán a Bibliát szólni. Kérlek mit értesz az utolsó napok jelei alatt amiröl Jézus Krisztus beszélt a Máté 24,25 a Márk 13 a Lukács 21 fejeztében? )

Továbbá a 2.Timóteus 3:1-5 ?

2014. jan. 27. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Istennek mindig is voltak tanúi, olyan személyek, akik róla tanúskodtak. Ez még akkor is így volt amikor a sötét középkorban a vallás elnyomás alatt volt. Sokan még az életük kockáztatásával is olvasták a Bibliát. Sajnos az állítólagos keresztények nem valami keresztényi módon viselkedtek. De Isten ismeri az övéit. Tudja kik voltak azok a múltban, akik kiálltak mellette és követték Fia példáját.
2014. jan. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
bocsánat a feleletemnél eltévesztettem a számot, kinek írom :-D
2014. jan. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!