Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van ez, szabad akarat...

Miért van ez, szabad akarat vs Szentháromság vs predesztináció?

Figyelt kérdés

Miért hisznek többen a szabad akaratban, mint a Szentháromságban vagy a predesztinációban??

Ha jól tudom szó szerint egyik sincs benne a Bibliában.

Habár a Szentháromság van a legjobban leírva benne ezek közül, de mégis a szabad akaratban hisznek többen. Miért??


2014. jan. 25. 13:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

"...de mégis a szabad akaratban hisznek többen. Miért??"


Mert csak így tudják magukkal elfogadtatni a bűnös életvitelüket. Ezzel egy baj van; attól még Jézus nem fogja el.

2014. jan. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ezzel egy baj van; attól még Jézus nem FOGADJA el.*


Javítottam.

2014. jan. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

"Mert csak így tudják magukkal elfogadtatni a bűnös életvitelüket. Ezzel egy baj van; attól még Jézus nem fogja el."


A szabad akarat azt jelenti, hogy a tetteidnek következménye van és azért felelős vagy. Te döntöd el, hogy mit cselekszel és kit választasz!


Természetesen Isten akarata ellen nem lehet tenni.

Természetesen nem azt jelenti, hogy bármit megtehetek, ha hiszek Istenben. És nem jelenti azt, hogy én döntöm el, hogy hová szeretnék kerülni. (a tetteim minősítenek).


Sokkal észerűbb felfogás ez, minthogy bábuk vagyunk, és heccből néhányunkat megkínoz és megöl az Isten, hogy mutogassa a dicsőségét.

Illetve ha Isten választana ki bennünket, csak úgy mindentől függetlenül, az volna az ésszerű, hogy minden mocskos dolgot megteszünk, mint Saul anno, mert úgy sem rajtunk múlik. Minek lennék jó és minek imádkoznék, ha úgyis kinyír az Isten?

2014. jan. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Egyébként nem azért vagyok olyan amilyen, mert érdekel, hogy bárki mit gondol rólam.

De ez a fajta elrendelés még rosszabb, mint a fatalizmus.

2014. jan. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Az Úr, mindentudó, vagyis mindent tud. Azt is, hogy ki hogyan fogja leélni az életét, ki fogja Őt elfogadni, és ki elutasítani. Sokan azt hiszik, hogy saját maguk írják az életüket, de szerintem az már meg van írva, mivel az Úr tudja, hogy mit fog cselekedni, vagyis az Úrnál már le van írva az élete története. Mert ha nem lenne leírva, akkor az Úr nem lenne mindentudó.

Vegyünk egy példát, nekem sokszor szokott lenni deja vu érzésem, és mindig ugyanazt csinálom, amit előzőleg láttam(pár nappal, héttel hamarabb észlelem az eseményt, de akkor nem gondolok rá, hogy ez be is fog következni... egyes vélemény szerint, az egyik szemen keresztül gyorsabban jut az agyba az infó, és ezt hiszik sokan deja vu-nek, ezért ha legközelebb lesz, megpróbálom becsukni az egyik szemem)

2014. jan. 25. 13:55
 6/12 anonim ***** válasza:

Mindentudó nem azt jelenti, hogy jövőbe látó. (egyébként sem létezik a jövő). De ha látná a jövőt sem jelenti azt, hogy le kell lenni írva. Bármikor beavatkozhat az Úr. Mert ő előtte semm sem rejtett ami létezik és mindenható.

Persze mondhatjuk, hogy Istennek már megtörtént az egész világ kezdete és vége, csak mi lassabban éljük meg.

De ha Isten valamivel beleavatkozik, akkor meg fog változni az egész.

Tehát ha ő előre látott valamit és aszerint megírta volna a világot, akkor aszerint írta magát bele a storyba. De ha beleírta magát a storyba, akkor megváltoztta a történetet. Ez így lehetséges?


A különleges képességedről:

Nem lehet, hogy tervezgetsz valamit, aztán megcsinálod?

2014. jan. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Logikusabb, hogy egy kicsit van beleszólása az életedbe, mint hogy nincs, nem?

Lásd Jónás története....


Ha Isten írta a történetet, nem is kell mindentlátónak lennie, mert mindenkit ő mozgat.

2014. jan. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Elírtam, na mindegy. De én nem érzem magamat agyatlan robotnak, akinek nincs felelősége, csak követi, amit írtak neki valami ezotérikus téveszme alapján. És nem érzem jogosnak a kínzásomat, hogy bárkit ez dicsőítsen...
2014. jan. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Tehát mit kellene előre látnia Istennek, ha egyszer nincs szabad akaratunk? Ő a ludas mindenért...
2014. jan. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

látom félreértetted amit írtam, vagy nem jól dekódoltad...

Nem azt mondom, hogy le van írva, amit csinálsz, vagy csinálni fogsz, azt csak jelképesen gondoltam, hogy le van írva.

A mindentudás azt jelenti, hogy mindent tud, MINDENT, múltat, jelent, jövőt.

Azt sem mondom, hogy nem avatkozik bele az életünkbe, de azt sem hogy igen.

No most még egyszer leírom, hogy hogyan gondoltam ezt az egészet. Szóval az Úr mindent tud. Tudja mit fogsz cselekedni egyes helyzetekben. Tudja azt is, hogy ha esetleg beleavatkozna, akkor hogyan döntenél. És azt is tudja, hogy bele fog e avatkozni az életedbe vagy sem.

Tehát ha mindent tud, azt is tudja, hogy hogyan fog végződni az életed. Te ezt úgy éled meg, mintha te irányítanál(lehet, hogy te irányítasz), de már minden el van "döntve". A végső célon te már nem tudsz "semmit" változtatni.

És lásd, hogy az Úr ismeri a jövőt, olvasd el a próféták könyveit. Mind beteljesedett. Vagyis tudta, hogy mi fog történni. Így van ez a te életeddel is.


"A különleges képességedről:

Nem lehet, hogy tervezgetsz valamit, aztán megcsinálod?" semmit sem szoktam tervezni, mivel ember tervez, Isten végez

2014. jan. 25. 17:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!