Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sok keresztyén miért ellenzi...

Sok keresztyén miért ellenzi a katonaságot?

Figyelt kérdés

A Bibliában több példa is van erre a témára:

1. Jézus meggyógyítja a kapernaumi szádados szolgáját, és nem mondta neki(mármint a századosnak), hogy hagyja abba a hivatását Máté 8, 5-13

2. Kornéliusz, aki istenfélő százados volt, és voltak istenfélő katonái Csel 10. fejezet

3. Dávidnak hadserege volt

stb.


Sokan azt hiszik, hogy a katonák csak ölik az embereket, de ha természeti katasztrófa van, akkor ki fog segíteni nektek?? Az Úr, de Ő a katonaság által is tud segíteni.

Mózes idejében sok népet irtottak ki a zsidók az Úr parancsára. Olyan népeket, akik hitetlenek, gyilkosok, tolvajok voltak. Most a hadsereg is ugyanezt csinálja, megvédi az országot a terroristáktól. Nem tudom miért kell őket elítélni?!


2014. jan. 25. 17:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Ezt nem csak a keresztények ellenzik, hanem sok-sok becsületes ember is.

Ugyanis a katonának két dolga van, öl, vagy meghal.

Egyik sem szép dolog.

Azt meg ugye te sem gondolod komolyan, hogy egy ilyen árvizes példa bármit is indokolna??? Mert ez inkább parasztvakítás.

2014. jan. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
NE AZ AMERIKAI FILMEKBEN LEVŐ KATONÁKKAL HASONLÍTSÁTOK ÖSSZE A MAGYAR KATONÁKAT!!
2014. jan. 25. 17:35
 3/21 anonim ***** válasza:
79%
Nem csak a keresztények ellenzik a katonaságot, hanem a legtöbb értelmes ember is. Az árvíz ellen meg nem gépkarabélyokkal kell harcolni, legalábbis amennyire én tudom, márpedig pakoltam már homokzsákot árvízkor.
2014. jan. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

"megvédi az országot a terroristáktól"

Mert ide aztán annyi terrorista jön :D Mellesleg arra van a TEK, ami ugye nem a katonaság.

A katonának alapvetően két feladata van:

1. ha háború van, akkor harcolni.

2. ha nincs háború, akkor készülni a háborúra.

Az, hogy évente egyszer kimennek homokzsákot pakolni, az tök jó, de ez önmagában elég karcsú.

A népirtás pedig nem egészen keresztény szemlélet. Persze volt rá példa a történelemben, de Jézus tanításaitól eléggé távol áll.

2014. jan. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
44%

Szia kérdező.


A valódi keresztények azért nem vonulnak katonának, mert Jézus követőjeként több pontban is ellene van Jézus tanításának


Egy keresztény nem része a világnak, ahogy Jézus mondta, mert ha része volnának, akkor harcolnának.

(János 18:36) 36 Jézus így válaszolt: „Az én királyságom nem része e világnak. Ha a királyságom része volna e világnak, szolgáim harcoltak volna, hogy ne szolgáltassanak ki a zsidóknak. Így azonban a királyságom nem innen való.. . .


Más részt Jézus azt tanította, hogy a követői egyik azonosító jelük, hogy szeretik a felebarátaikat, sőt az ellenségeiket is, ezért nem tesznek ami ellenkezőjét jelenti a szeretetnek,

Hiszen ha szeretem az embertársamat ha ellenségem ha nem semmilyen formában nem ártok neki.


(Máté 5:44-46) 44 Én azonban azt mondom nektek, hogy szeressétek ellenségeiteket, és imádkozzatok azokért, akik üldöznek titeket, 45 hogy égi Atyátok fiainak bizonyuljatok, mivel ő felhozza a napját gonoszokra is, jókra is, és esőt ad igazságosaknak is, és igazságtalanoknak is. 46 Mert ha azokat szeretitek, akik titeket szeretnek, milyen jutalmatok van? . . .


Jézus semmilyen engedélyt nem ad a követőinek arra hogy fizikai módon kárt tegyenek más ember társainak,

s mivel Ő a király ezért elsősorban neki tartozunk engedelmességgel.


Penu

2014. jan. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

nem biztos, hogy feltétlenül azzal van összefüggésben, hogy ellenzi-e valaki vagy sem a katonaságot, hogy éppen milyen valláshoz tartozik/ hívő vagy sem

a téma összetettségében a katonaságnak is megvan a maga szerepe

és igen, a fegyverhasználati jog nélkül ellátott feladatok közt van pl. a közreműködés a katasztrófavédelemmel is

2014. jan. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Katonáskodni akkor lenne értelme, ha szerezhetnénk egy jó kis gáz, vagy olajmezőt.:-D
2014. jan. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Meg a legtöbben úgy mennek el katonának, hogy kiküldik őket egy idegen országba embereket ölni, és tulajdonképpen fogalmuk sincs, miért.
2014. jan. 26. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

"...hanem a legtöbb értelmes ember is." ha a világon nem lenne katonaság, akkor anarchia volna. Az alkaidától, a táliboktól ki védene meg az ország lakóit. Nem azt mondom, hogy Magyarország a fő célpontjuk, de ti hoztátok fel, hogy a katona csak öl.

Na és ha öl, akkor szerinted az ártatlanokat öli, vagy a bűnös, gyilkosokat?!

"Az árvíz ellen meg nem gépkarabélyokkal kell harcolni, legalábbis amennyire én tudom, márpedig pakoltam már homokzsákot árvízkor." -és ki mondta, hogy gépkarabélyokkal mennek segíteni árvíz idején?? én aztán nem

"Mert ide aztán annyi terrorista jön :D Mellesleg arra van a TEK, ami ugye nem a katonaság. " az csak egy példa volt, tökmindegy, amúgy meg a tálibok terroristák, és ellenük a katonaság harcol, vagyis vannak békefenntartó katonák

"1. ha háború van, akkor harcolni.

2. ha nincs háború, akkor készülni a háborúra. " 3. természeti katasztrófa idején segíteni

"A népirtás pedig nem egészen keresztény szemlélet. Persze volt rá példa a történelemben, de Jézus tanításaitól eléggé távol áll." lehet, hogy Jézustól távol van, de Mózes idejében az Úr adta a parancsot, hogy irtsák ki a népeket

"Jézus semmilyen engedélyt nem ad a követőinek arra hogy fizikai módon kárt tegyenek más ember társainak,

s mivel Ő a király ezért elsősorban neki tartozunk engedelmességgel. " de régen volt rá erre példa, lásd Mózes idejében

Kedves, Penu: és mit szólsz Kornéliuszhoz, aki istenfélő százados(katona) volt? Péter még meg is áldotta őket.


"Meg a legtöbben úgy mennek el katonának, hogy kiküldik őket egy idegen országba embereket ölni, és tulajdonképpen fogalmuk sincs, miért." általában azok mennek, akik jelentkeznek erre a feladatra, vagy azok akik a legjobban teljesítenek, nem mindenki megy külföldre harcolni, és ők is csak az ártatlanokat védik

2014. jan. 26. 10:15
 10/21 anonim ***** válasza:
Ártatlanokat védenek... hát persze :D Amerikaiak is azért mentek, hogy ártatlanokat védjenek, nem az olajért. Kicsit naiv vagy.
2014. jan. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!