Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mesélnétek nekem "csodás"...

Mesélnétek nekem "csodás" megtéréseket vagy bizonyságokat? (keresztyén vallásban főleg megtérés érdekelne)

Figyelt kérdés
Keresztény könyvet szeretnék írni, és kéne egy kis ihlet :)
2014. jan. 5. 21:55
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

200 évvel ezelőtt a sajt maffia egy meg nem nevezhető sajtot termelő gyár nevében megbízott, hogy épüljek be a Trappista nevezetű szervezetbe ipari kémkedés céljából.

Arra gyanakodtunk, hogy új innovatív terméket akarnak a piacra dobni, amely márkahű fogyasztókat fog eredményzeni és pillanatok alatt hatalmas multicéggé növi ki magát, amely a sajt maffia nélkül való monpol helyzetre törekszik.

Sokat töprengetünk, hogy mit tegyünk. A jövedéki adók és vámok manipulálsa nem oldotta volna meg a helyzetet, így az megbízást kaptam, hogy szerezzem meg a receptet, a szervezetet pedig belülről tegyem tönkre. Erről bővebb információt nem adhatok.

Egy ismerősöm Kuala Lumpurból szerzett nekem egy csuhát egy antik boltban pedig szereztünk egy katolikus Bibliát, néhány keresztet és rózsafűzért.

Majd egyik ismerős segítségével, akinek volt kapcsolata, elindultunk Mayenne közelébe. Az úton a szemem természetesen be volt kötve, így izgalmamban a Bibliám hátuljára csak sajtokat rajzoltam.

Amikor megérkeztünk a kocsmában jól berúgtam, a faluban pedig mindenki nagyon kedves volt (főleg az az a ... csapos, mmmmm), a sajt íze és gyönyörű arany sárga színe teljesen megőrjített és megtértem. Bocsi, hogy rövid lettem, de elfáradtam. Ezt is beleírhatod majd kiszínezve.

2014. jan. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt a hasznos választ! Szerintem keress valami hobbit, mert ha ennyire unatkozol, hogy arra pocsékolsz ennyi időt, hogy egy buta történetet leírj , (amiből az első mondatnál rájövök, hogy hülyeség és nem olvasom tovább,)akkor tényleg nagyon unatkozhatsz!


Várom a hasznos válaszokat! :)

2014. jan. 5. 22:22
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én adventista vagyok, de egy református táborban tértem meg még reformátusként több mint 25 évvel ezelőtt. Vallásos nevelést kaptam, de ez igen kevés lett volna a megtéréshez. Ahhoz viszont jó kiindulópont volt, hogy ennek révén eljuthattam egy református ifjúsági táborba, és kellő nyitottságot mutattam arra, hogy ha van Isten akkor megszólíthasson. Ezt meg is tette és ez olyan hatást gyakorolt rám, hogy azonnal igent mondtam a hívására.


Előtte is olvastam a Bibliát, de nem igazán szólt hozzám, nem is értettem. Aztán azon a reggel úgy gondoltam, hogy itt az idő, és megszólítottam Istent, ha van adjon jelet. Kinyitottam a Bibliát, és elolvastam egy közönséges történetet. És tudod mi történt? Megszólított. Nem hittem a szememnek. Amit írt nekem szólt, akkor és ott. Döbbenetes élmény volt. Azóta ez már természetes, Isten szól hozzám, akár más emberek által , sőt akár egy halk belső hang által is.


Ma már tudom, hogy Isten mindannyiunkat keres. Csak rajtunk múlik, hogy meghalljuk-e a szavát. Azóta elvégeztem egy teológiát, és a Szentírást az eredeti nyelveken is olvasom.


A kereszténység nem hiszékenységre épül, hanem valódi meggyőződésre Isten létéről, szeretetéről, ami az embert arra készteti, hogy feladja önző énjét, még ha ez lehetetlennek tűnik is. Én tanúsíthatom: megéri!


Üdv. Péter

2014. jan. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
34%
"Isten mindannyiunkat keres" irja az elozo... en ugy mondanam, hogy nekunk kell megtalalni Istent, mert o mindannyiunkban ott van, volt, es lesz. ugy talaljuk meg, hogy eltavolitjuk mindazt, ami eltakarja Istent elolunk, vagyis megakadalyozza azt, hogy ratalaljunk. Es hogy mi az ? Hat az egoizmusunk, onzosegunk ...
2014. jan. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves 2. válaszoló. 3. válaszoló pedig szerintem nem tudta felfogni a kérdésemet. Nem érdekel a veszekedés, meg hogy mi nem tetszik a másik válaszában, erre nem vagyok kiváncsi!!
2014. jan. 6. 14:12
 6/7 anonim ***** válasza:
Fontos vagy nekem! című könyv a Martinus kiadótól.Tanúságtételek, személyes megtérések... Apósom története is benne van. Nem vagyok egy szentimentális férfi, de sok történet könnyet csalt a szemembe. Szívesen ajánlom.
2014. jan. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Teljes elveszettségben éltem, életemet eluralta a bűn, a Sátán uralkodott rajtam gonoszul. Teljes megtévesztettségben, a jót rossznak látva, a rosszat jónak látva, Istent gyűlölve éltem, kerestem is őt, vágytam is utána, de féltem is tőle, gyűlöltem is őt, hittem is, hogy léteziik, meg nem is, kiábrándultam a kereszténységből, a vallásból, Istenben nagyon megbotránkoztam. Sok, nagyon súlyos bűn miatt megtérhetetlen állapotban voltam. Gondolkozásom szétesett, megszállott lettem, és homoszexuális voltam. Azt sem tudtam, hogy lehet megtérni, féltem is a kárhozattól, de teljesen reménytelennek tűnt számomra megtérni ebből az állapotból. Összekevertem Isten hangját a Sátánéval, soha nem tudtam, mi az, ami a Szent Szellemtől jön, és mi az, ami nem, lelkiismeretem felmondta a szolgálatot, képtelen voltam a bűnt bűnnek látni, tele voltam gyűlölettel, szorongással, egyszerre éreztem mérhetetlen kisebbségi érzést, teljes elvetettséggel, és ugyanakkor mérhetetlen önimádatot, hihetetlen fontosságot tulajdonítva önmagamnak. Tele voltam bosszúvággyal, keserűséggel, haraggal, egyszóval a bűneim miatt pokol volt az életem, miközben a Sátán ezt élvezte és gonoszul uralkodott rajtam.


Teljes elveszettségemben sok évvel ezelőtt, végső kétségbeesésemben azt mondtam: Jézus Krisztus, könyörülj rajtam szabadíts meg a gonosztól, átadom az életemet, jöjj a szívembe!


Jézus megtette, amit ígért: "Aki segítségül hívja az Úr nevét, az megmenekül." Megszabadított a Sátántól, életet adott, a bűn többé nem uralkodik rajtam. Gondolataim kitisztultak, elmémet helyreállította, megtisztított a gonoszságtól, szívemet is megtöltötte szeretettel. Heteroszexuális lettem, megnősültem és isten gyermekkel ajándékozott meg. Szeretem Istent, hálás vagyok neki az örök életért, és azért a szabadításért, amit az életemben tett!

2014. jún. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!