Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia alapján ki Jézus...

A Biblia alapján ki Jézus Krisztus?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy összegyűjthetnénk róla minden állítást három + kettő csoportba foglalva.


1. csoport:

Mit állít magáról Jézus?


2. csoport:

Mit állítanak róla a tanítványai, apostolok, közvetlen családja és barátai.


3. csoport

Mit állítanak róla az "ellenfelei".


4. Milyen proféciák szólnak róla és egyéb ígék.


5. Mit állít Jézusról, Isten és az angyalok?


Utána könyebb eldönteni, hogy ki is pontosan Jézus.

Mi a közös Jézusben és Istenben és miben nem hasonlítanak?



2014. jan. 27. 22:59
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
44%

[link]


Kicsit lejjebb görgetsz láthatod, hogy Istenben és Jézusban mennyi közös van :)

2014. jan. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kedvenc részem a felsorolásból :)


Isten

„Megesküszöm önmagamra, igaz beszéd fakad ajkamon, egy visszavonhatatlan szó: Előttem hajlik meg minden térd, és rám esküszik minden nyelv.” (Ézsaiás 45:23)


Jézus

„Jézus nevére hajoljon meg minden térd a mennyben, a földön és az alvilágban, s minden nyelv hirdesse az Atyaisten dicsőségére, hogy Jézus Krisztus az Úr.” (Fil 2:9-11)

2014. jan. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Amelyik Jehova tanújának pedig ezen sorok hallatára netalán lelkiismeret furdalása törne elő, annak melegen ajánlanám Raymond Franz - Lelkiismereti válság című könyvét:

[link]


Üdv.

2014. jan. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 kefa 2000 ***** válasza:

Tan kérem én készültem csak az a baj...!

Jaj most mi lesz?Kapok tán egy másik esélyt?Vagy ki vagyok rúgva?Vagy most aztán mindennek vége? Üdv.

2014. jan. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
kefa 2000 neked mi bajod van?
2014. jan. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


Nos akkor a lényegre térve megkezdem a sort:

1. csoport:

Jn 14,6

"Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam."

2. csoport:

Mt 16,16

"Simon Péter pedig felelvén, monda: Te vagy a Krisztus, az élő Istennek Fia."

3. csoport:

Mt 11,19

"Eljött az embernek Fia, a ki eszik és iszik, és ezt mondják: Ímé a nagy étkű és részeges ember, a vámszedők és bűnösök barátja!"

4. csoport:

Ézs 9,6

"Mert egy gyermek születik nékünk, fiú adatik nékünk, és az uralom az ő vállán lészen, és hívják nevét: csodálatosnak, tanácsosnak, erős Istennek, örökkévalóság atyjának, békesség fejedelmének!"

5. csoport:

Lk 3,22

"És leszálla ő reá a Szent Lélek testi ábrázatban mint egy galamb, és szózat lőn mennyből, ezt mondván: Te vagy amaz én szerelmes Fiam, te benned gyönyörködöm!"


Üdv. Péter

2014. jan. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
49%

Üdv. Péter jó dolgokat szokott írni, de ahogy a hitetlenségét látom ebben a témával kapcsolatban (rengeteg bizonyíték ellenére) elférhetne nála is, egy kis lelkiismeret furdalás...


...még a pokolban sem hisz... mégis hogy lehet az, hogy a Menny létezik a pokol pedig nem? Ez olyan, mintha Sátán nem létezne... Isten létezik akkor Sátán is létezik ez logikus, ha pedig létezik a Menny, akkor a pokolnak is léteznie kellene nem? Hellóóó! Jóreggelt! :D


A pokol igenis valós hely, ahogyan azt Isten megmutatta több ízben is az Ő szolgáinak:

http://www.youtube.com/watch?v=Eivd0MYs63c


http://www.youtube.com/watch?v=hZZ8P9xFK1k


http://www.youtube.com/watch?v=THD1dl_fMag

2014. jan. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
0%

Ne félj egyetlen Jehova Tanujának sem lesz lelkiismereti problémája.

)

Eféle irodalomra sincs szükségünk, mert a Biblia tanítása világos. Én ismertem egy embert, valamikor szintén JT volt, de valahogy más nézete lett /az ö dolga/ ...és elkezdett támadni minket, olyan szamárságokat hordott össze, szintén kiadott könyvet is. Aztán már belefáradt a harcába, egyszer azt írta az ujságba: "hogy nem érti, már oly sok mindent leírt ellenünk, hogy hogy még mindig JT itt vannak?" .... A rokonával beszélgettem a múltkoriban, azt mondta, hogy egyik egyházból a másikba megy, hol ö megy el, hol kirúgják..... most már csend van körülötte.


Mond, ha én egyszer gyermekkorom óta ismerem a Biblia igazságait, mi szükségem van arra, hogy hamis vádakat olvassak? Nem vagyok olyan naiv, hogy a neten megnézek valamit, és rögtön elhiszem, nem hiszek a bulvárnak.

2014. jan. 28. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
2 Az Ézsaiásos Ószöv. idézetben Krisztus vallott magáról, csak akkor még nem volt megtestesülve:)
2014. jan. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

4 Jézus azért jött, hogy megmentsen téged is.


Máté7-


7.

Kérjetek és adatik néktek; keressetek és találtok; zörgessetek és megnyittatik néktek.

8.

Mert a ki kér, mind kap; és a ki keres, talál; és a zörgetőnek megnyittatik.

9.

Avagy ki az az ember közületek, a ki, ha az ő fia kenyeret kér tőle, követ ád néki?

10.

És ha halat kér, vajjon kígyót ád-e néki?

11.

Ha azért ti gonosz létetekre tudtok a ti fiaitoknak jó ajándékokat adni, mennyivel inkább ád a ti mennyei Atyátok jókat azoknak, a kik kérnek tőle?!

2014. jan. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!