Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia alapján ki Jézus...

A Biblia alapján ki Jézus Krisztus?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy összegyűjthetnénk róla minden állítást három + kettő csoportba foglalva.


1. csoport:

Mit állít magáról Jézus?


2. csoport:

Mit állítanak róla a tanítványai, apostolok, közvetlen családja és barátai.


3. csoport

Mit állítanak róla az "ellenfelei".


4. Milyen proféciák szólnak róla és egyéb ígék.


5. Mit állít Jézusról, Isten és az angyalok?


Utána könyebb eldönteni, hogy ki is pontosan Jézus.

Mi a közös Jézusben és Istenben és miben nem hasonlítanak?



2014. jan. 27. 22:59
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

4-eske ez még a tied:


Márk2-


16.

És a mikor látták az írástudók és a farizeusok, hogy együtt eszik a vámszedőkkel és bűnösökkel, mondának az ő tanítványainak: Mi dolog, hogy a vámszedőkkel és a bűnösökkel eszik és iszik?

17.

És a mikor ezt hallja vala Jézus, monda nékik: Nem az egészségeseknek van szükségök orvosra, hanem a betegeknek, nem azért jöttem, hogy igazakat, hanem hogy bűnösöket hívjak megtérésre.

2014. jan. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Jézus Krisztus a Törvény,és Igazság.

Ezért jó beengedni mert a szívünk ajtaja előtt áll.

Ami telve van mindenféle bünökkel kivánságokkal ami nem törvényes.És ezért elválaszt Istentől.


Ha szívből élünk akkor válunk igazzá,mert magunk is szembesülünk a lelkünk milyenségével.

És így nem mondhatjuk magunkat jónak,mert az Isten az egyedüli jó,és ezt ki is jelenti Jézus Kriztus,hogy csak az Atya az egyedül jó.

2014. jan. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
0%

Mit állít Jézus Magáról?


Hogy Isten első szülöttje, és az atya nagyobb nála,


(Példabeszédek 8:22-31) 22 Maga Jehova hozott létre engem az ő útjának kezdetéül, legkorábbi műveként réges-régen. 23 Időtlen idők óta a helyemen állok, kezdettől fogva, a földnél korábbi időktől fogva. 24 Mikor még nem voltak mély vizek, akkor születtem mintegy vajúdás közepette, mikor még nem voltak vízzel teli források. 25 Még mielőtt a hegyek megállapodtak, a dombok előtt születtem én mintegy vajúdás közepette, 26 mikor még nem alkotta meg a földet, a szabad térséget, sem a termékeny föld portömegeinek első szemcséit. 27 Mikor az egeket készítette, ott voltam; mikor kört vont a mély vizek színén. 28 Amikor megerősítette a felhőket fent, amikor megerősítette a mély vizek forrásait, 29 amikor határt szabott a tengernek, hogy a vizek át ne hágják parancsát, amikor meghatározta a föld alapjait, 30 akkor mellette voltam mint mestermunkás, bennem lelte gyönyörűségét nap mint nap, s én örvendeztem előtte minden időben, 31 örvendezve az ő földje termékeny talajának; és amiben gyönyörűségemet leltem, az az emberek fiaihoz fűződik.


Ha Jézus lenne a mindenható Isten akkor nem írná, azt, hogy "megszületett" és az Atyja mellett volt, és figyelte az apukájának a teremtésmunkáját.


(János 14:28) . . .mert az Atya nagyobb nálam.


Mit állítanak róla:

(Máté 16:15-17) . . .Hát ti kinek mondotok engem?” 16 Simon Péter így válaszolt: „Te vagy a Krisztus, az élő Isten Fia.” 17 Jézus erre ezt mondta neki: „Boldog vagy te, Simon, Jónás fia, mert nem test és vér nyilatkoztatta ki ezt neked, hanem az én égi Atyám.


Vagy is van egy élő Isten akinek Jézus a fia.S nem azt mondja, hogy Jézus a mindenható Isten.

S ezt ahogy olvassuk Az atya nyilatkoztatta ki Péternek és nem a fiu, vagy is nem egy és ugyan az.


(János 11:27) . . .„Igen, Uram; elhittem, hogy te vagy a Krisztus, az Isten Fia, az, aki eljön a világba.”


Krisztus azt jelenti felkent, vagy is Jézus különleges feladatra felhasznált eszköze Istennek. Ő egy megbízatást teljesített, elvégezte az Istentől kapott feladatot. Tehát nem saját magát választotta el saját magától, hanem az atyja jelölte ki.


Próféciák

Ábrahám Magva

(Ézsaiás 53:4–6).

„A hatvankét hét után pedig kiirtatik egy fölkent [„Messiás”, héberül: Má·si′áh]”, más szóval, megölik.



Efratai Betlehemben fog megszületni (Mikeás 5:2)

Példázatokban beszél,(Máté 13:35) 35 hogy beteljesedjen, ami megmondatott a próféta által, aki így szólt: „Szemléltetésekre fogom nyitni számat, olyan dolgokat fogok hirdetni, amelyek rejtve vannak a világ megalapítása óta.”



meggyógyítja Istentől kapott képességével az embereket, feltámasztja a halottakat, hogy lássák, Isten küldötte Ő.Különféle csodákat tesz ennek bizonyítására, hogy Ő a megígért megváltó, harminc ezüstért elárulják, megölik bűnösként az atyja nem hagyja a sírban oszlani, hanem feltámasztja a halálból vissza megy az atyjához, és bemutatja az áldozata értékét, az atyjának, nem saját magának. Stb


5, Isten a Fiaként nyilatkozik róla, mint minden teremtés előtti alkotásáról.

A héber iratokban sokszor mondják az angyalok róla, hogy Ő

Jehova angyala,(vagy az Úr angyala) akit sokszor felhasznált az Ó írásokban az angyali seregek élén azon tettekre a gonosz emberek ellen melyeket ítéletként ismerünk.

Pál is arkangyalként azonosítja, mint az angyalok fejedelme

2014. jan. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Nyomorult életű 27%-os azokat az igerészeket is bemásolgathatnád ilyen nagy előreszeretettel, amiket mi teszünk (szintén a Bibliából [annak is a NEM ELFERDÍTETT változatából]).
2014. jan. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Jézus a mennyei Atya fia emberek Ura és királya akiket a vérén vásárolt meg!


János 14:6 Jézus így válaszolt: "Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam.


De ha röviden kell elmondani akkor Jézus=élet

2014. jan. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Jézus Isten fia.
2014. jan. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Az Ószövetség szerint : az, aki Iz-Rá-Él-t bűnre csábította a varázslataival.


Az Újszövetség szerint: a non plus ultra, akit illene követni a keresztre;

de legalábbis a keresztcipelésben = a "szolgálatban, alázatban stb.".


Átkozott minden, ami fán függ. (gondolom a gyümölcsök kivételt képeznek ez alól :-) )


Az intézmény Krisztusa még ma is fán függ - gondolom nem véletlenül hagyták / hagyják rajta.

2014. febr. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Ő az egyik legrosszabb képmutató a történelemben.

[link]

2014. ápr. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Aki nem szereti őt jobban mint a saját szüleit, azt nem tartja érdemesnek. Mi történt azzal hogy tiszteld atyádat és anyádat? Itt a názáreti követőinek családtagjai fölé emeli magát, ISMÉT jelezve büszkeségét és kivételes beképzeltségét"


A szeretet és a tisztelet nem ugyan az.

Persze van aki keveri s ebből meg is van a félreértés.

2014. ápr. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Akkor sokkal rosszabb a helyzet XD

Ha valaki azt állítja, hogy szeresd őt jobban mint a saját szüleidet, minden bizonnyal még az eddig feltételezett beképzeltség ezredik hatványa sem jellemzi jobban

2014. ápr. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!